GKS Tychy - Arka Gdynia 2:2. Niesamowita i dramatyczna końcówka

8 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (166)

Mimo dwóch goli Karola Czubaka (na zdjęciu) Arka Gdynia nie potrafiła "dowieźć" wygranej z GKS w Tychach. Po niesamowitej i dramatycznej końcówce skończyło się remisem 2:2 Mimo dwóch goli Karola Czubaka (na zdjęciu) Arka Gdynia nie potrafiła "dowieźć" wygranej z GKS w Tychach. Po niesamowitej i dramatycznej końcówce skończyło się remisem 2:2

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z GKS Tychy 2:2 (1:0) w 26. kolejce Fortuna 1. Ligi. Wygraną żółto-niebiescy stracili w niesamowitej i dramatycznej końcówce meczu, w którym dwukrotnie prowadzili. Sędzia Paweł Pskit od 78. minuty pokazał dwie czerwone kartki, w doliczonym czasie gry padły dwa gole, a gospodarze zdobyli wyrównanie po dobitce strzału z rzutu karnego. Po dwie bramki strzelili: Krzysztof Wołkowicz i Karol Czubak, który z 19 trafieniami objął przodownictwo wśród najlepszych snajperów zaplecza ekstraklasy.

Rumin

Rezerwowi: 44 Kostrzewski, 3 Buchta, 5 Mańka, 7 Kozina, 10 Dominguez, 18 Tuleja, 30 Szymura, 71 Skibicki, 88 Dzięgielewski

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 8 Marcus, 14 Rymaniak, 31 Tomal, 26 Purzycki, 36 Bednarski, 39 Camara, 77 Żebrowski
  • 69' 19 Rumin Zmiany 71 Skibicki
  • 74' 21 Machowski Zmiany 88 Dzięgielewski
  • 74' 98 Czyżycki Zmiany 10 Dominguez
  • 90+3 77 Mikita Zmiany 3 Buchta
  • 74' 37 Stępień Zmiany 77 Żebrowski
  • 85' 17 Capanni Zmiany 8 Marcus
  • 90+5 6 Milewski Zmiany 26 Purzycki
  • 60' Wołkowicz
  • 90+8 Wołkowicz
  • 14' Czubak
  • 90+4 Czubak
  • 19' Wołkowicz
  • 47' Radecki
  • 78' Radecki
  • 80' Żytek
  • 6' Dobrotka
  • 25' Skóra
  • 80' Czubak
  • 90+6 Marcus

Arka nie wygrała od trzech meczów. Za taki kryzys na koniec jesieni pracę stracił trener Tarasiewicz. Hermes na razie utrzymał się na stanowisku, bo to jego pierwszy raz z takimi problemami

Jak wygląda sytuacja w Arce Gdynia i czy GKS Tychy to wymarzony rywal na tę chwilę?

uznano, że pomoże poszerzenie sztabu o Marcina Radzewicza oraz dołożenie treningów

Przypomnij sobie ciekawe i bogate sportowe cv Marcina Radzewicza

Włodzimierz Żemojtel, legendarny już bramkarz Arki z czasów jej największych sukcesów u schyłku lata 70 XX wieku, widzi potrzebę kolejnych zmian

Czy Arka Gdynia powinna zmienić bramkarza? Włodzimierz Żemojtel nie ma wątpliwości, a ty jak zagłosujesz?

my wskazaliśmy taką, która o ile nie poprawi gry, to zwiększy szansę klubu na wyprzedzenie... GKS Tychy, który jest obecnie liderem klasyfikacji Pro Junior System, co na koniec sezonu wiązać się będzie z premią w wysokości 1,6 mln zł. I w "11" mamy rzeczywiście zarówno: Stępnia jak i Skórę

Zagłosuj, czy Arka Gdynia powinna się zdecydować na dwóch skrzydłowych młodzieżowców?

przede wszystkim Arka, by poprawić wyniki, musi unikać tego typu błędów

Sprawdź przyczyny, które nie pozwoliły Arce znów wygrać w Gdyni

w Tychach Arka będzie musiała sobie radzić bez pauzującego za kartki Adamczyka. To piłkarz, który strzelił gola na tym stadionie w wygranym meczu niemal dokładnie przed rokiem 2:0

Przeczytaj wywiad z Hubertem Adamczykiem

ostatecznie trener Hermes zdecydował się na dwie zmiany. Po przeziębieniu na skrzydło do gry wrócił Skóra, a w roli ofensywnego pomocnika zagra Capanni

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

GKS zwolnił trenera Dominika Nowaka, a pod wodzą tymczasowego szkoleniowca - Przemysława Pitrego tyszanie wygrali w ostatniej kolejce na wyjeździe z Resovią 1:0. Dziś w roli trenera debiutuje Dariusz Banasik
Nowy szkoleniowiec nie dokonał w ostatnim składzie żadnej zmiany. W "11" GKS m.in. były bramkarz Arki - Jałocha, a na ławce były, gdyński pomocnik - Koziara
tego popołudnia na portalu Trojmiasto.pl będą dwie transmisje live. Relacjonować będzie również inauguracyjny mecz I-ligi żużlowej. Początek od godz. 16:15.

Live: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

w Arce bez Marcjanika i Haydary'ego, tylko 7 rezerwowych, wśród których mało graczy ofensywnych
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, GKS zielone koszulki, czarne spodenki
"Arka Gdynia" - z sektora gości
kapitanem Arki Gol (ARKA Gdynia), GKS - Nedić (GKS Tychy), który gra w masce chroniącą twarz
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie wolnym gospodarzy. Żytek źle uderzał głową po dośrodkowaniu Wołkowicza
3'
uderzenie obok słupka Czyżyckiego (GKS Tychy) z niespełna 25 metrów
4'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Stępnia, który wbiegł w pole karne rywali po rajdzie niemal przez pół boiska
5'
"Arka gol" - z trybun
5'
Gol (ARKA Gdynia) przejął piłkę na własnej połowie i od razu grał prostopadłą piłkę pod pole karne GKS, ale Czubak nie pobiegł do tego podania
6'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia) po faulu na Czyżyckim, który wychodził z kontrą
6'
to 4. żółta kartka Dobrotki (ARKA Gdynia) w tym sezonie. W następnej kolejce będzie pauzować
7'
Czubak wybił piłkę po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy) z rzutu wolnego
8'
celny strzał Gojnego (ARKA Gdynia). Piłka skierowana jednak w środek bramki i Jałocha (GKS Tychy) nie miał kłopotów, aby złapać piłkę
10'
Stolc (ARKA Gdynia) wybił piłkę na rzut rożny, choć mógł przepuścić piłkę i zaczynałby Kajzer (ARKA Gdynia)
11'
Żytek (GKS Tychy) nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy) z narożnika boiska
13'
Gol (ARKA Gdynia) z wolnego zamiast do Milewskiego (ARKA Gdynia) podał do rywala i GKS wyszedł kontrą 2 na 2. Na szczęście dla Arki Mikita (GKS Tychy) dostał piłkę za plecy, a nie na wyjście sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia)
14'
po wstrzeleniu piłki przez Machowskiego (GKS Tychy) w pole karne Arki złapał ją Kajzer (ARKA Gdynia)
14'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Z lewego skrzydła wbiegł w pole karne Skóra, Czubak próbował przepuścić piłkę po jego podaniu do Capanniego, ale jak zobaczył, że nie przeszła ona dalej, podjął walkę z Tecławem. Zabrał mu piłkę i strzelił obok zaskoczonego Jałochy. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
14'
to już 18. gol Czubak w tym sezonie ligowym, dogonił lidera - Fernandeza z Wisły
15'
w posiadaniu piłki 60:40 dla GKS, ale prowadzi Arka, która jest konkretniejsza pod bramką. Gospodarze jeszcze bez celnego strzału
18'
po zdobyciu prowadzenia Arka stara się utrzymać grę na połowie rywali
19'
Żółtą kartką został ukarany Wołkowicz (GKS Tychy) po faulu na Capannim
19'
Wołkowicz (GKS Tychy), podobnie jak Dobrotka (ARKA Gdynia), także będzie pauzował w następnej kolejce
21'
Stępień (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
22'
Machowski (GKS Tychy) wybił piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
24'
Azacki (ARKA Gdynia) naprawił błąd Stolca (ARKA Gdynia) i wybił piłkę w aut spod własnej "16"
24'
Mikita (GKS Tychy) z autu bezpośrednio w pole karne Arki wrzucił piłkę, ale zorientowali się obrońcy gdyńscy
25'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia). Sędzia uznał, że była to próba wymuszenia faulu na własnej połowie w pojedynku z Połapem
25'
dla Skóry to 4. żółta kartka. Podobnie jak Dobrotka, w następnym meczu ze Skrą Częstochowa w Gdyni, nie będzie mógł zagrać
25'
niecelny strzał Czyżyckiego (GKS Tychy), ale gospodarze ponowili szybką akcję i zdobyli rzut rożny
26'
zablokowany strzał Machowskiego (GKS Tychy) po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy) z narożnika boiska
27'
gra przerwana przed polem karnym Arki, gdyż piłka uderzyła w sędziego..., a to oznacza rzut sędziowski
28'
i kolejny korner dla GKS
28'
bez zagrożenia dla Arki po kolejnym dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy) z rzutu rożnego
32'
niecelny strzał Czubaka po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
34'
Mikita (GKS Tychy) zdobył rzut rożny
34'
w tym elemencie 4:1 dla GKS
34'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze Wołkowicza (GKS Tychy)
35'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewają kibice Arki
37'
dośrodkowanie Mikity (GKS Tychy) nad bramką Kajzera (ARKA Gdynia)
38'
Milewski (ARKA Gdynia) zablokował strzał Machowskiego (GKS Tychy). Kolejny rzut rożny dla GKS
38'
pomocy medycznej potrzebuje Stępień (ARKA Gdynia)
39'
drugi z masażystów Arki zaś przy Gojnym (ARKA Gdynia)
39'
Arka przed rzutem rożnym bronić się będzie w "9"
40'
dobrze rozegrany rzut rożny przez GKS. Piłka trafiła na 17. metr do Machowskiego (GKS Tychy), którego nikt nie pilnował. Strzał nad bramką
40'
Gojny (ARKA Gdynia) i Stępień (ARKA Gdynia) wrócili na boisko
42'
bomba Radeckiego (GKS Tychy) z ostrego kąta trafiła w słupek bramki Arki
43'
45'
niecelny strzał piętą Mikity (GKS Tychy) po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy)
45'
Połap (GKS Tychy) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 0:1
Arka prowadzi, gdyż Czubak potwierdził, że piłka szuka go w polu karnym, a nawet, że potrafił zrobić coś w sytuacji zdawałoby się już przegranej. Oba zespoły przed przerwy miały problemy ze stwarzaniem składnych akcji, a tym bardziej finalizowaniem ich celnych strzałem. Takich uderzeń było zaledwie 3.
Dlatego też Arce nie działa się wielka krzywda, choć to rywale mieli 63 procent gry piłce przy nodze. Jednak gdynianie muszą uważać na straty, bo przy lepszym rywalu te z pierwszej połowy, mogły źle się skończyć.
Ponadto warto wystrzegać się fauli, gdyż rywale mogą w końcu wstrzelić się przy stałym fragmencie gry, a także dlatego, że już dwóch piłkarzy żółto-niebieskich "wykartkowało" się w kontekście następnej kolejki.
w przerwie konkurs dla kibiców. Z połowy boiska należy trafić w poprzeczkę. Osoby, którym to się uda, uczestniczyć będą w podziale puli 10 tysięcy złotych.
46'
drugą połowę rozpoczął GKS
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
kontra 2 na 4 GKS przestraszyła gołębie, które usiadły na boisku
47'
strzał Żytka trafił w Azackiego (ARKA Gdynia)
47'
Żółtą kartką został ukarany Radecki (GKS Tychy).
48'
Azacki (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej po tym, gdy mocny strzał przyjął najwyraźniej na żebra
49'
Azacki (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
50'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
51'
na spalonym Skóra (ARKA Gdynia)
52'
gołębie przeniosły się na drugą stronę boiska i teraz przestraszył je Gojny (ARKA Gdynia)
52'
Mikita (GKS Tychy) po indywidualnej akcji strzelił nad poprzeczką tuż sprzed pola karnego Arki
54'
pod pressingiem Azacki (ARKA Gdynia) z własnego pola karnego zamiast do Gojnego (ARKA Gdynia) zagrał w aut
55'
ofiarnie obrońcy Arki, dwóch z nich rzuciło się na murawę i Radecki (GKS Tychy) zrezygnował z oddania strzału
56'
Dobrotka (ARKA Gdynia) ma problem z plecami, ale sędzia nie pozwala, by weszli fizjoterapeuci
57'
Mikita (GKS Tychy) z autu w pole karne Arki, ale nie zaskoczyło to gdynian
57'
w drugiej połowie na razie optyczna przewaga GKS. Arka cofnięta, czeka na kontry
58'
do takiej teraz próbował wyjść Milewski (ARKA Gdynia), ale sfaulował Radeckiego (GKS Tychy)
59'
Dobrotka (ARKA Gdynia) sfaulował przed polem karnym Wołkowicza (GKS Tychy)
59'
Wołkowicz (GKS Tychy) domaga się kartki dla obrońcy Arki, który mają już żółtą kartkę. Sędzia nie reaguje
60'
[1:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Wołkowicz. Kapitalny strzał obrońcy GKS z rzutu wolnego. Uderzył z około 20 metrów, posyłając piłkę nad murem, w okienko bramki Arki
60'
a w komentarzu w przerwie ostrzegaliśmy przed faulami i stałymi fragmentami gospodarzy
62'
niecelny strzał Capanniego (ARKA Gdynia)
63'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową poza bramką po dośrodkowaniu Wołkowicza (GKS Tychy)
64'
z kornera oczywiście Wołkowicz (GKS Tychy), a niecelnie strzelił Tecław (GKS Tychy)
64'
10 strzałów GKS, o połowę mniej Arki. W celnych uderzeniach 2:2
65'
szczęście przy Arce. Mikita (GKS Tychy) z kilku metrów spudłował
66'
Wołkowicz (GKS Tychy) teraz w obronie, to on głową podał do Jałochy (GKS Tychy) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
67'
zamieszanie w "16" GKS po wrzucie piłki z autu przez Arkę, ale strzał Stępnia zablokowany
68'
jeszcze sędziowie VAR sprawdzają, czy było wszystko w porządku w tej sytuacji
69'
gramy dalej
69'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Rumin, w jego miejsce wchodzi Skibicki.
70'
posiadanie piłki 61:39 dla GKS
71'
Wołkowicz (GKS Tychy) potrzebuje pomocy medycznej
71'
strzelec bramki dla GKS kontynuuje grę
72'
pomocy medycznej potrzebuje Machowski (GKS Tychy)
72'
w Arce rozgrzewkę kończy Żebrowski (ARKA Gdynia)
73'
Machowski (GKS Tychy) zostaje na boisku
74'
Wołkowicz (GKS Tychy) zablokował strzał Skóry (ARKA Gdynia), ale gola i tak by nie było, gdyż sędzia uznał, że na spalonym był Capanni (ARKA Gdynia)
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
74'
GKS odpowiada na to podwójną zmianą
74'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Machowski, w jego miejsce wchodzi Dzięgielewski.
74'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Czyżycki, w jego miejsce wchodzi Dominguez.
75'
na spalonym Czubak
78'
Czubak wycofał piłkę przed pole karne, stamtąd uderzał Gojny (ARKA Gdynia), ale piłka wytraciła impet na nogach obrońców i złapał ją Jałocha (GKS Tychy)
żółta i czerwona
78'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Radecki (GKS Tychy) po faulu na Milewskim
79'
zapewne około kwadransa gry Arki 11 na 10
80'
Żółtą kartką został ukarany Żytek (GKS Tychy) za zagranie ręką
80'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
81'
żółta kartka także dla kogoś ze sztabu Arki
81'
po dośrodkowaniu Gola piłka po poprzeczce wyszła nad bramką
83'
Połap (GKS Tychy) wybił piłkę spod nóg Skóry (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
84'
poprzeczka uratowała GKS. Główkował Azacki (ARKA Gdynia) po dośrodkowania z rzutu rożnego Gojnego (ARKA Gdynia)
85'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił do boku po strzale z dystansu Domingueza (GKS Tychy)
85'
jeszcze piłka trafiła do Skibickiego (GKS Tychy), ale piłkarz wypożyczony z Legii nie trafił w futbolówkę
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Marcus.
86'
"Marcus" - skandują kibice
87'
Nedić (GKS Tychy) wybił piłkę poza własną bramkę po wrzucie piłki z autu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
87'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
88'
w liczebnej przewadze Arka przeważa, ale w całym spotkaniu jeszcze większe posiadanie GKS (54:46)
89'
Czubak zdobył kolejny korner
89'
"My chcemy gola" - skandują kibice Arki
89'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) narożnika boiska strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia) zablokowany, a dobitka Azackiego (ARKA Gdynia) niecelna
90'
Nedić (GKS Tychy) leżał na boisku, ale wstał bez pomocy medycznej
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
po ładnej akcji Skóry (ARKA Gdynia) i jego zagraniu przed pole karne, Stolc (ARKA Gdynia) uderzył niecelnie
90+2
Dobrtka fauluje Mikitę (GKS Tychy), choć obrońca Arki pokazuje, że to rywal sprowokował tę sytuację. O kartce nie ma mowy
90+3
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Mikita, w jego miejsce wchodzi Buchta.
90+4
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Gospodarze nie zdołali się ustawił po zmianie. Szybki atak Arki. Żebrowski wyłożył piłkę do Karola, a napastnik przewracając się, posłał piłkę do siatki
90+5
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
90+5
rzut karny dla GKS. Faul na Buchcie, który został odepchnięty przez Stolca. Zupełnie niepotrzebna interwencja obrońcy Arki, gdyż rywale zagrali długą piłkę na tzw. aferę i można było zdecydowanie lepiej zachować się we własnym polu karnym mając prowadzenie i świadomość, że zaraz będzie koniec meczu
czerwona kartka
90+6
Marcus (ARKA Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę. Nie do końca wiadomo za co, ale skoro arbiter podjął taką decyzję to musiał dopatrzyć się niesportowego zachowania. Nawet nie odwołał się do VAR, który ma prawo zawsze sprawdzić zasadność takiego orzeczenia
90+6
VAR analizuje sytuację tylko w odniesieniu do tego, czy rzut karny powinie być podyktowany, czy też nie
90+7
decyzja o rzucie karnym utrzymana
90+7
Wołkowicz (GKS Tychy) wziął piłkę
90+8
[2:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Wołkowicz. Wołkowicz strzelił w środek bramki z rzutu karnego, Kajzer odbił piłkę, ale Wołkowicz zdołał jeszcze dobić głową i skierował piłkę do siatki
90+9
żółta kartka dla członka sztabu Arki
90+9
KONIEC MECZU. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 2:2
Arka nie wygrała czwartego meczu z rzędu. W Tychach grała przeciętnie, ale wydawało się, że los wręcz wpycha wygraną w jej ręce. Gdynianie szybko objęli prowadzenie, a od 78. minucie mogli zagrać 11 na 10 po czerwonej kartce Radeckiego (GKS Tychy). W doliczonym czasie gry Czubak strzelił gola na 2:1 i należało odczekać kilkanaście sekund w spokoju, aby do Gdyni zabrać trzy punkty.
Jednak po wrzutce na aferę GKS Stolc (ARKA Gdynia) zupełnie niepotrzebnie faulował we własnym polu karnym Bachuta. Marcus (ARKA Gdynia) dostał czerwoną kartkę, a Kajzer (ARKA Gdynia), choć obronił strzał z karnego Wołkowicza (GKS Tychy), to dobitki tego zawodnika już nie zdołał obronić.
Dlatego skończyło się podziałem punktów, a dramatyczna i niesamowita końcówka zrekompensowała przynajmniej emocjami raczej niebyt porywającą grę przez większość tego spotkania.
Karol Czubak jest obecnie najskuteczniejszym snajperem Fortuna 1. Ligi. Strzelił 19 goli i najwyraźniej sam sobie musi podnieść poprzeczkę, gdyż jest o krok o wykonania celu, a przed nim jeszcze 8 meczów

Przypomnij sobie, ile goli chciał strzelić Karol Czubak. Przeczytaj wywiad z napastnikiem Arki Gdynia

18 Chojniczanka Chojnice 26 4 9 13 26:40 21
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-04-12