GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk 2:1. Hokeiści ulegli mistrzowi w dogrywce

Mikołaj Pachniewski
3 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Lotos PKH Gdańsk był bliski wygranej na terenie mistrza Polski. Do domu wracają jednak z jednym punktem za przegraną w dogrywce. Lotos PKH Gdańsk był bliski wygranej na terenie mistrza Polski. Do domu wracają jednak z jednym punktem za przegraną w dogrywce.

Lotos PKH Gdańsk przegrał po dogrywce 1:2 z GKS Tychy (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:1) w 18. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Sensacyjna wygrana na terenie mistrza Polski wisiała w powietrzu po bramce Szymona Marca. W ostatniej tercji wyrównał jednak Aleksiej Jefimienko a w dogrywce triumf tyszanom zapewnił Michael Cichy. To pierwsza przegrana gdańszczan po serii trzech zwycięstw, ale do domu wracają z jednym punktem.

0:1 Szymon Marzec as. Władisław Jełakow, Oskar Lehmann (5 na 4) 15:32
1:1 Aleksiej Jefimienko as. Bartłomiej Pociecha 48:13
2:1 Michael Cichy (3 na 3) 63:09

GKS: Murray; Pociecha, Ciura - Jefimienko, Komorski, Klimienko; Kotlorz, Bryk - Jeziorski, Galant, Witecki; Jeronau, Bizacki - Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Gościński, Bagiński, Rzeszutko, Kogut

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Popow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Jełakow, Pesta, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

Do Tychów, na pojedynek z liderem Polskiej Hokej Ligi, gdańszczanie pojechali mając na koncie trzy wygrane z rzędu. W składzie biało-niebieskich zabrakło jedynie kontuzjowanego Mateusza Danieluka. Od pierwszej minuty dostępu do gdańskiej bramki bronił Tomas Fucik, który za ostatnie wydarzenia na tafli w Janowie otrzymał tylko karę finansową.

Tomas Fucik ukarany grzywną

Podopieczni Marka Ziętary nie czekali na to co zrobią mistrzowie Polski, ale od razu sami ruszyli do ataku. Dogodne okazje do otwarcia wyniku mieli Filip PestaPavel Popow, ale dobrze w tyskiej bramce spisywał się John Murray.

Wraz z upływem czasu, optyczną przewagę zyskiwali gospodarze. Okazje do wykazania się miał Tomas Fucik. Czech nie dawał się jednak zaskoczyć. Bramkarz Lotosu obronił m.in. strzał Jefimienki z pierwszego krążka, kiedy GKS wyszedł z kontrą 2 na 1.

Tychy miały okazję do gry w przewadze, kiedy na ławce kar przebywał Konstantin Tesliukiewicz, ale gospodarze popełnili błąd i na ławce kar usiadł Gleb Klimienko. Po wyjściu na lód obrońcy Lotosu, gdańszczanie przez minutę grali w liczebnej przewadze, którą udało im się wykorzystać. Szymon Marzec, w swoim stylu, dynamicznie wjechał do tercji i strzałem z bekhendu zaskoczył Johna Murray'a, który nie zdołał złączyć parkanów.

Na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej tercji, w akcji sam na sam faulowany był Szymon Marzec i arbitrzy podyktowali rzut karny. Do krążka podjechał Aleksander Gołowin, ale Rosjanin tylko ostemplował słupek i na pierwszą przerwę przyjezdni schodzili z jednobramkową zaliczką.

Drugą tercję z animuszem rozpoczęli przyjezdni, którzy trzykrotnie zatrudnili "Jaśka Murarza". Po chwili jednak w sytuacji sam na sam z Fucikiem znalazł się Jakub Witecki, ale gdański bramkarz wyszedł z tego obronną ręką.

Gospodarze napierali na bramkę przyjezdnych. Na ławkę kar trafił Ladislav Havlik, ale gdańszczanom udało się przetrwać dwie minuty grając w czwórkę. Podopieczni Marka Ziętary, grając już w pełnym składzie, nie potrafili jednak wyprowadzić krążka z własnej tercji i korzystny wynik mogli zawdzięczać tylko nieskuteczności tyszan.

Hokeiści Lotosu dwukrotnie mieli okazję do gry w przewadze, ale mimo dobrego rozgrywania zamku nie znaleźli sposobu na Johna Murray'a. Chwilę później, niesamowitymi interwencjami raz po raz, popisywał się Tomas Fucik i tylko jego znakomita postawa po strzałach Adama Bagińskiego i Michaela Cichego pozwoliła na jednobramkowe prowadzenie Lotosu po drugiej tercji.

W trzeciej tercji pełne ręce roboty miał Tomas Fucik. W 44. minucie karę za atak wysokim kijem otrzymał Pavel Popow, a że na twarzy Michała Kotlorza pojawiła się krew, sędziowie musieli nałożyć na gdańskiego napastnika podwójną karę mniejszą. Goście zdołali przetrwać cztery minuty w czteroosobowym składzie, ale w 49. minucie mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania. Aleksiej Jefimienko z najbliższej odległości znalazł sposób na Tomasa Fucika.

Tyszanie po wyrównującej bramce nabrali wiatru w żagle i próbowali pójść za ciosem. Znakomicie jednak bronił Fucik i po regulaminowym czasie gry był remis. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej brzemienny w skutkach błąd popełnił Ladislav Havlik i Michael Cichy w sytuacji sam na sam zapewnił zwycięstwo miejscowemu GKS.

11 Naprzód Janów 17 0 0 0 17 17:108 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-11-03

Wyniki 18 kolejki

• GKS Tychy - LOTOS PKH GDAŃSK 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, d. 1:0)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 4:3 (0:2, 0:0, 3:1, k.3:2)
  • Naprzód Janów Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Kadra PZHL (przełożony na 27.11)
  • Pauzuje:
  • Podhale Nowy Targ

• No cóż i tak dobry wynik dzięki Fucikowi (1)

• 31 5

• Grała CAŁA drużyna. Zespołowo nie tylko Tomek

• 10 1

• Jedziemy dalej

Wstydu nie ma , małymi kroczkami i do przodu !
    Liczę na pozytywną niespodziankę w play offach. Do boju stocznia :)

• 35 1

• Moje Tychy znów zwycięskie ! (19)

bęcki spuszczone Lotosowi , Mój GKS liderem !

• 8 53

• (1)

trójmiasto.pl, przestańcie się wygłupiać :)))

• 19 2

• To samo chciałem napisać. Nudni już są...

• 14 2

• Wg ciebie "twoje tychy" rok temu sprzedały trzy mecze z Gdańskiem w play off.

Już zapomniałeś co pisałeś wtedy, cienki bolku?

• 14 2

• Kibic

O k.......a
      ... Ale becki 2-1 ledwo ledwo mp haha brawo ........... żart i żenada haha :)

• 9 3

• Ty bolec (3)

Szkoda mi pisać ale coz jesteś wielkim tchurzem mitomanem i gościem bez twarzy bo net ci pozwala . Pytałem gdzie i kiedy mam być żeby ci w twarz powiedzieć co. Co pyniasz bajkopisarzu dawaj czekam

• 5 2

• Bolo JKH dwukrotnie pokonało Katowice i dzięki temu jest liderem ma 40 pkt,a twój GKS 38 i zajmuje 2 miejsce.

• 6 2

• Bolec czopku Tychy 38 a JKH 40 w punktach

• 9 3

• O poszedł nasz paciulok:)

• 2 2

• Ciekawy będzie nastepny mecz Lotosu ... (4)

jak przyjedzie Cracovia wspierana przez Arkę i czy znowu niektórzy przy kasach zaczną biec na oślep na czele z 73

• 2 9

• Bolec

Na oślep tylko ty. biegasz i uciekasz. Przed konfrontacja . ciągle cię pytam gdzie i kiedy mam być .a ty wypisujesz swoje zale zamiast pokazac ze masz kohones. Ale prawda to nie ty. Kibice arki na olivii żart kolejny tak jak cały ty. Sam wiesz kogo robisz z siebie na tym forum .
        Narazie bolec internetowy trollu na zlecenie

• 7 2

• Boluś

Zluzuj galoty. Żadna szparka $$rakovii wspierać nie będzie, bo ostatnia taka akcja miała miejsce w latach 90-tych. Zacznijmy od tego. że do nas przyjeżdża tylko Toruń.

• 6 2

• (1)

Cracovii? Jak oni na swoje mecze nie chodzą haha jak tam na meczu jest 400 osób max

• 6 3

• To akurat była ustawka "kibiców" z kopanej.
          99% z nich było wtedy pierwszy i ostatni raz na hokeju.