MH Automatyka Gdańsk przegrała w Tychach. Hokeiści skończyli sezon na 7. miejscu

Rafał Sumowski
6 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Gdańscy hokeiści odpadli z play-off, ale ich heroiczna walka z mistrzami Polski przejdzie do historii, jako jedna z największych niespodzianek sezonu. Gdańscy hokeiści odpadli z play-off, ale ich heroiczna walka z mistrzami Polski przejdzie do historii, jako jedna z największych niespodzianek sezonu.

Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 0:2 (0:2, 0:0, 0:0). Po heroicznej walce z mistrzami Polski, gdańszczanie odpadli w ćwierćfinale play-off przegrywając serię 3-4. Sezon kończą na siódmej lokacie w Polskiej Hokej Lidze.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Murray, Kotlorz, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Górny, Bryk - Jafimenko, Rzeszutko, Bagiński; Jeronow, Pociecha - Klimienko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Gościński - Jeziorski, Galant, Witecki
Sędziowie: Baca, Wolas oraz Matlakiewicz, Młynarski
Widzów: 2500
Cowley; Dolny, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Rompkowski, Marzec; Leśniak, Cunik - Stasiewicz, Pesta, Smal
  • 9:06' Sykora as. Pociecha - Cichy 5 na 4
  • 14:17' Komorski as Cichy 5 na 4
Bramki Bramki

Pierwszą z półfinałowych par stanowią Comarch Cracovia i Tauron KH GKS Katowice. W drugiej na GKS lub MH Automatykę czeka TatrySki Podhale Nowy Targ.
- W tej serii wygraliśmy dwa razy w Tychach, a GKS wygrał dwa razy u nas. Nie ma reguły, decyduje dyspozycja dnia: postawa bramkarza, gra w przewagach i zwykły łut szczęścia. Wszystko jest możliwe, jedziemy walczyć - zapewnił nas trener MH Automatyki Marek Ziętara po tym jak jego zespół przegrał u siebie 0:3 i stracił prowadzenie w serii.

Przeczytaj zapowiedź dzisiejszego meczu
W pewnym sensie gdańszczanie i tak są wygranymi tego play-off. Niewielu wierzyło, że MH Automatyka wygra z mistrzem Polski choć jeden pojedynek w ćwierćfinałowej serii. Poza tym, gdańszczanie trzykrotnie byli rekord frekwencji na meczu PHL. Ostatnie spotkanie w "Olivii" oglądało ok. 4400 widzów. W żadnej innej hali mecz PHL nie zgromadził w tym sezonie tylu kibiców.

W dzisiejszym meczu w składzie gdańszczan Cunik, który mimo kontuzji, gra na własną prośbę.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Pierwsze wznowienie dla gości
2'
Nieskładne ataki tyszan
3'
Zagranie Michnowa (GKS Tychy) pod bramkę Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zablokowana próba strzału
4'
Strzelał Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbił krążek Murray (GKS Tychy)
5'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija strzał Bagińskiego (GKS Tychy)
5'
Po kontrze uderzał Galant (GKS Tychy), zamroził krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
6'
Indywidualną akcję Witeckiego (GKS Tychy) skasowali gdańscy obrońcy
6'
Strzał Komorskiego (GKS Tychy) broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
6'
Równolegle prowadzić będziemy relację tekstową z meczu koszykarzy Arki Gdynia, którzy podejmują Stelmet Enea BC Zielona Góra.

Tutaj relacja z meczu koszykarzy
kara
7'
Górny (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
kara
8'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
9'
Tyszanie już w komplecie. W przewadze zagrają przez 86 sekund
9'
Niedokładne podanie do Szczechury (GKS Tychy), który mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji do strzału
9:06'
[1:0] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Sykora. Sam na sam pokonał Cowleya. Bramkarz odbił parkanem krążek, ale ten wturlał się za linię, choć blisko wybicia go był jeden z obrońców.
10'
Problemy z taflą, trwa przerwa techniczna.
10'
Ostro zaatakowali gdańszczanie, ale odbili się od defensywy
10'
Kontrę GKS znakomicie zatrzymuje Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
11'
Strata gdańszczan w środku i Sykora (GKS Tychy) uderza na bramkę, ale prosto w Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
11'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
12'
Groźnie pod bramką Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po podaniu Cichego (GKS Tychy), ale gdańszczanie odbijają atak
kontuzja
12'
Gra przerwana, krążkiem trafiony w żebra został Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
12'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija kolejny strzał
13'
Gdańszczanie w komplecie, wybronili się w osłabieniu
13'
Przerwa w grze. Urazu dłoni nabawił się jeden z arbitrów.
kara
14'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
14:17'
[2:0] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Komorski. Szybka akcja w przewadze. Cichy wymienił podanie z Komorskim i strzelił na bramkę. Krążek odbił Cowley, a Komorski dobił z bliska. Kolejna bramka tyszan w przewadze.
15'
Zatrzymany pędzący do gdańskiej tercji Michnow (GKS Tychy)
16'
Błąd gdańszczan w wyprowadzeniu krążka i strata, ale sam na sam broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
16'
Ponownie broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
18'
19'
Jafimenko (GKS Tychy) obok bramki
20'
Sykora (GKS Tychy) z kąta przy słupku, ale odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
20'
Koniec I tercji. GKS prowadzi z MH Automatyką 2:0
Otwarty mecz z obu stron, ale przeważają tyszanie. Obie bramki gospodarze zdobyli jednak w przewadze. Gdańszczanie mają problem z karami, bo złapali ich aż cztery przy zaledwie jednej rywali. W statystyce celnych strzałów przytłaczająca przewaga GKS 14:5.
Równolegle do relacji z meczu hokeistów, prowadzimy relację ze spotkania koszykarzy Arki Gdynia, którzy w Gdynia Arenie podejmują Stelmet Enea BC Zielona Góra. Po I kwarcie 19:18 dla Arki.

21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
GKS w ataku 2 na 1 po kontrze, strzela Sykora (GKS Tychy), broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)!
22'
Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) niecelnie na bramkę Murraya (GKS Tychy)
22'
Gdańszczanie w natarciu
23'
Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blokuje Klimienkę (GKS Tychy), który urwał się z indywidualną akcją
24'
Murray (GKS Tychy) odbija krążek po strzale Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który do końca zastanawiał się czy jednak nie podawać
25'
Cały czas przy krążku gdańszczanie
25'
Murray (GKS Tychy) mrozi krążek. Przy tej okazji przepychanka pomiędzy Malym (MH AUTOMATYKA Gdańsk) a Kolarzem (GKS Tychy)
kara
25'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
25'
Kolarz (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
27'
Kask stracił Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
27'
Obie ekipy w komplecie
27'
Bryk (GKS Tychy) prosto w Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
27'
Składna akcja gdańszczan, ale mrozi krążek Murray (GKS Tychy)
28'
Z dystansu Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale trącony po drodze krążek odbija Murray (GKS Tychy)
28'
Kontrę gości przerywa Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
28'
Jełakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał oddać strzału w sytuacji niemal sam na sam
kara
28'
Ciura (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
30'
Zamek w tercji tyszan i zagranie Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przed bramkę do Vitka, ale złapał krążek Murray (GKS Tychy)
31'
Gospodarze już w komplecie
32'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wrzucił krążek na bramkę, zbił go Murray (GKS Tychy)
33'
Kontra gdańszczan i Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzył z dystansu. Złapał krążek Murray (GKS Tychy)
33'
Indywidualna akcja Vitka, który był faulowany pod bramką
kara
33'
Kotlorz (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
34'
Z dystansu uderzał Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i krążek znalazł się w siarce, ale arbiter od razu zasygnalizował zagranie wysokim kijem przez Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który trącił gumę.
34'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wrzucił krążek pod bramką, ale "wypluł" go przed siebie Murray (GKS Tychy)
35'
Tyszanie już w pełnym składzie
35'
Zza bramki Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Marca, ale ten był zbyt blisko aby uderzyć nad Murrayem (GKS Tychy)
37'
Znakomity powrót Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), kapitan powstrzymał kontrę tyszan
38'
Zasłonięty Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbił parkanem krążek po strzale Kotlorza (GKS Tychy)
39'
Zepchnięci do defensywy gdańszczanie zdołali wyjść z tercji obronnej
40'
Koniec II tercji. GKS prowadzi z MH Automatyką 2:0
Gdańszczanie wyciągnęli wnioski z pierwszej partii i ustrzegli się częstych kar. Wygrywali więcej wznowień, mieli przewagę optyczną i oddali więcej strzałów. MH Automatyka nie wykorzystywała jednak przewag i nie zdołała odrobić choćby bramki. Czas zacząć trafiać, bo zostało im już tylko 20 minut regulaminowego czasu gry.

41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Bagiński (GKS Tychy) zagrywa przed bramkę Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), krażek trafia w słupek
43'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w akcji 2 na 1, ale Janek za długo czekał z podaniem na znalezienie wolnego korytarza
43'
Indywidualnie Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale został zablokowany pod samą bramką
43'
Komorski (GKS Tychy) z dystansu, zbija krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
45'
Klimienko (GKS Tychy) w tercji gości, ale był sam i szybko zatrzymali go obrońcy
46'
Zablokowany Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
46'
Groźna, ale nieskuteczna akcja gdańszczan rozprowadzona przez Polodnę (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i kontra gospodarzy. Dwukrotnie broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
47'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49'
Strzelał Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk), obronił Murray (GKS Tychy), a dobijał Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Krążek nie wpadł do bramki, ale sędzia i tak przerwał akcję, bo bramkarz stracił rękawice.
49'
Bardzo dobre zawody rozgrywka dziś tyski bramkarz
50'
Gdańszczanie już w komplecie
50'
Przeważają gdańszczanie i są blisko kontaktowej bramki, ale wciąż brakuje im pomysłu jak pokonać Murray (GKS Tychy)
50'
Bagiński (GKS Tychy) po przekątnej z dystansy, odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
52'
Niedokładne ataki tyszan, wreszcie Witecki (GKS Tychy) sam na sam, ale zatrzymał go Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
53'
Przejęli inicjatywę tyszanie. Strzelał Górny (GKS Tychy), znów na posterunku Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
55'
Rzeszutko (GKS Tychy) w poprzeczkę
57'
Indywidualny rajd Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przez prawie całą taflę skasowany pod bandą
kara
58'
Gołowin (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
58'
Rozpędzony Klimienko (GKS Tychy) wjechał z krążkiem pod bramkę, ale świetnie interweniował w obronie Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
Gdańszczanie w komplecie
60'
Gdańszczanie w sześciu w polu, wycofali bramkarza
60'
Zamieszanie pod bramką Murraya (GKS Tychy). Golkiper mistrzów Polski stracił kask
60'
Koniec meczu. GKS wygrał z MH Automatyką i awansował do półfinału wygrywając serię 4-3. Gdańszczanie kończą sezon na 7. miejscu

• (27)

aaaahhhhhaaaaahhhhhhhaaaaaa Tylko Tyski GKS!