GKS Tychy po raz czwarty pokonany

Marta
14 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Po raz czwarty w tym sezonie hokeiści Energi Stoczniowiec okazali się lepsi od GKS Tychy. Wynik dzisiejszego meczu w "Olivii" na 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) już w 18 sekundzie trzeciej tercji ustalił Mikołaj Łopuski. Gdańszczanie liderują tabeli PLH wspólnie z Wojasem Podhalem Nowy Targ, ale rywale rozegrali o dwa spotkania mniej.

1:0 Vitek as. Łopuski (0.19)
1:1 Majkowski as. Proszkiewicz (8.02 w przewadze)
2:1 Skutchan as. Łopuski (28.52)
3:1 Łopuski (40.18)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; Leśniak - Rompkowski, B.Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Kostecki; Skutchan - Vitek - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Jankowski - Skrzypkowski - Sowiński.

GKS TYCHY:Witek; Gonera - Gwiżdż, Mejka - Majkowski, Kotlorz - Śmiełowski, Baranowski - Matczak; Paciga - Krzak - Woźnica, Proszkiewicz - Jakubik - Sarnik, Wołkowicz - Bagiński - Maćkowiak oraz Banachewicz.

Kibice w Hali "Olivia" nie mogli narzekać na brak emocji w pierwszej tercji meczu Energi Stoczniowca z GKS Tychy. Gdańszczanie już w 19 sekundzie uzyskali prowadzenie po strzale z dystansu Josefa Vitka prosto w "okienko" bramki przyjezdnych. Tyszanie wyrównali, gdy na ławce kar siedział Tobiasz Bigos . Jeszcze przed przerwą publiczność rozgrzała sytuacja, gdy Vitek starł się z Adamem Bagińskim i Tomaszem Wołkowiczem.

Druga tercja meczu Energi Stoczniowca z GKS Tychy również była ciekawym widowiskiem. W głównej roli wystąpili bramkarze, którzy ratowali swoje drużyny przed utratą goli. Jedyne trafienie w tej tercji zaliczył na swoim koncie Roman Skutchan, który wykończył błyskawiczną kontrę gospodarzy.

Trzecia tercja rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, już po kilkunastu sekundach zapaliło się czerwone światło nad bramką GKS. Tym razem sytuację sam na sam z Przemysławem Witkiem wykorzystał Łopuski.

To nie był jeszcze koniec emocji. Tyszanie wcale nie pogodzili się z meczową porażką i raz po raz nękali Przemysława Odrobnego. Gdańszczanie nie pozostawali dłużni i oni również często zatrudniali tyskiego golkipera.

Bramki już jednak nie padły, padł za to jak kłoda na lodowisko Krzysztof Śmiełowski, który starł się z Maciejem Urbanowiczem. Gdański napastnik zaczepiany przez tyszanina nie pozostał mu dłużny i obaj hokeiści na kilkadziesiąt sekund zwarli się w boksersko-zapaśniczym pojedynku. Po tym jak wreszcie udało się rozdzielić dwóch zwaśnionych graczy, Łukasz Zachariasz podniósł dłoń swojego kolegi z zespołu niczym sędzia na bokserskim ringu. Jednak jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ostatnie słowo należało do sędziego. Według niego zwycięzcy nie było, gdyż obaj gracze odesłani zostali do szatni.

Tabela wprowadzona: 2008-12-14
Pozostałe wyniki 33 kolejki PLH:Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Wojas Podhale Nowy Targ 3:4 (1:2, 0:1, 2:1), Comarch Cracovia Kraków - Akuna Naprzód Janów 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), TKH Nesta Toruń - Bisset Polonia Bytom 6:3 (1:1, 1:1, 4:1), Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:2, 0:0, 1:3).