Spójnia wygrała, SMS przegrał w I lidze

7 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Bogdan Oliferchuk zdobył w Żukowie aż 9 bramek. Bogdan Oliferchuk zdobył w Żukowie aż 9 bramek.

I-ligowi szczypiorniści z Trójmiasta zakończyli zmagania w 2016 roku ze zmiennym szczęściem. Lider tabeli Spójnia Gdynia pokonał na wyjeździe GKS Żukowo 38:26 (19:15) i jego szczypiorniści czekają na wznowienie rozgrywek w dobrym humorach. Natomiast porażkę w Olsztynie z miejscową Warmią Traveland 19:35 (10:18) zaliczyli piłkarze ręczni SMS ZPRP Gdańsk.

GKS Żukowo - Spójnia Gdynia 26:38 (15:19)

SPÓJNIA:
Zimakowski - Lisiewicz 6, Ćwikliński 7, Oliferczuk 9, Kamyszek 4, Matuszak 2, Ringwelski 1, Brukwicki 6, Rychlewski 2, P. Pedryc, Marszałek 1

Szczypiorniści Spójni już wcześniej zapewnili sobie fotel lidera co najmniej do końca 2016 roku. Do Żukowa jechali więc zachować lub powiększyć wypracowaną wcześniej przewagę. Drużyna rywala wygrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie więc zadanie nie wydawało się trudne.

Poza wcześniej kontuzjowanymi do Żukowa nie wybrał się ze Spójnią chory Kamil Pedryc. Trener Marcin Markuszewski miał więc jeszcze bardziej zawężone pole manewru. To jednak nie przeszkodziło w pewnym zwycięstwie.

- Pierwsza połowa przyniosła za dużo naszych błędów. Dostaliśmy parę denerwujących nas bramek. Dzięki temu przeciwnik miał z nami kontakt bramkowy. W przerwie wyjaśniliśmy sobie jak powinniśmy grać. Po prostu obrotowy był zamknięty przez kolegów. I to udało się później zmienić - opisuje Markuszewski.
Już do przerwy gdynianie prowadzili jednak różnicą 4 bramek. Po zmianie stron udało się im wskoczyć na poziom dwucyfrowej przewagi. Teraz przed szczypiornistami Spójni przerwa w treningach do końca tygodnia. Później, do świąt Bożego Narodzenia będą ćwiczyć pod okiem szkoleniowca, który zastąpi Markuszewskiego. Ten będzie na kursie trenerskim w Szwecji. Po kolejnej przerwie szczypiorniści Spójni spotkają się na zajęciach 2 stycznia.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP GDAŃSK 35:19 (18:10)

SMS:
Pyrka, Bartosik - Mauer 6, Milewski 3, Gądek 3, Rogalski 2, Komarzewski 2, Rybski 1, Orpik 1, Sobczyk 1, Jarosiewicz, Koselski, Zarzycki, Beczek

Porażki z faworyzowanym zespołem z Olsztyna doznali za to szczypiorniści SMS. Spotkanie już od początku układało się pod dyktando gospodarzy.

- Już w 10. minucie przegrywaliśmy 2:6, a do przerwy 10:18. Rywale byli od nas zdecydowanie lepsi. Grę w ataku prowadził w drużynie z Olsztyna Marcin Malewski. Był mózgiem zespołu, a nasza obrona nie potrafiła sobie z nim poradzić. Do tego bardzo dobrze bronił bramkarz rywali - relacjonuje Dariusz Tomaszewski, trener SMS.
Dla jego drużyny była to czwarta z rzędu porażka na I-ligowych boiskach.

- Końcówka pierwszej rundy była słabsza w naszym wykonaniu niż początek ligi. Widzieliśmy to zwłaszcza w meczach z drużynami z Kościerzyny czy Płocka. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy zadowoleni z postawy zawodników w pierwszej rundzie zmagań - dodaje Tomaszewski.