GTK Gdynia - Basket Bydgoszcz 76:86. Koszykarki walczyły przez trzy kwarty

dak.
24 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki GTK Gdynia walczyły z zespołem Basket Bydgoszcz na równi przez 30 minut. Kwestia zwycięstwa została zaprzepaszczona w ostatniej kwarcie. Koszykarki GTK Gdynia walczyły z zespołem Basket Bydgoszcz na równi przez 30 minut. Kwestia zwycięstwa została zaprzepaszczona w ostatniej kwarcie.

GTK Gdynia przegrała u siebie z Basket Bydgoszcz 76:86 (24:24, 19:17, 23:25, 10:20) w 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović postawiły się rywalkom i przez 30 minut wiele wskazywało, że mogą być blisko pierwszego zwycięstwa w sezonie. Natomiast w ostatniej kwarcie oddały inicjatywę i musiały obejść się smakiem wygranej.

Ślęza Wrocław - Politechnika Gdańska 67:68. Możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

GTK: Żytkowska 21 (2x3), Rudzka 17 (3x3), Niemojewska 7 (9 as.), Marcinkowska 6, Szulc 4 (6 zb.) oraz Grymek 9, Szymkiewicz 7 (1x3), Bazan 5

BASKET: Międzik 18, Burdick 17, Michałek 11, Zasada 3, Sobiech 0 oraz Evans 23, Jeffery 8, Mcbride 6, Sobiech, Faleńczyk

Nie wszystkie rzuty chciały wpadać koszykarkom GTK Gdynia, a mimo to nie poddawały się i szukały swoich okazji. Efekty widzieliśmy od początku meczu, gdyż w pierwszej kwarcie tylko raz pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Aktywna była Justyna Rudzka, która miała 12 punktów na koncie przed upływem 10 minut, ale swoje cegiełki dokładały także: Magdalena Szymkiewicz, Alicja Żytkowska, Julia Bazan czy Julia Niemojewska.

Pożegnanie VBW Arki Gdynia z Euroligą bez zwycięstwa - możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Oba zespoły na drugą kwartę wychodziły przy remisie 24:24. Inicjatywę szybko przejęły bydgoszczanki, które po nieco ponad 15 minutach prowadziły 39:33. Natomiast do przerwy stać było je już tylko na jedno trafienie. Gospodynie nie pozostawały dłużne i w zaledwie 3 minuty obróciły losy spotkania, doprowadzając do stanu 41:39.

Oba zespoły podtrzymały tempo po zmianie stron, dzięki czemu emocje były jeszcze większe. Zwłaszcza, że Basket i GTK poszły na wymianę ciosów i prowadzenie zmieniało się przez całą trzecią kwartę. Ostatecznie po 30 minutach był remis 66:66.

CCC Polkowice - GTK Gdynia 72:23. Relacja, oceny

W decydującej partii przyjezdne w minutę objęły 5-punktową przewagę. Później zza łuku podwyższyła jeszcze Elżbieta Międzik i zrobiło się nieprzyjemnie. Gospodynie nie mogły się przełamać trafić do kosza, co z każdą minutą oddalało je od zwycięstwa. W ciągu ostatniej minuty rzuciły 4 punkty, ale było już za późno, by liczyć na pierwszą wygraną w tym sezonie.

- Gratulacje dla Bydgoszczy za wygraną, ale też gratulacje moim dziewczynom, bo dzisiaj wykorzystały dekoncentrację gości i walczyły całe 40 minut. Niestety, na koniec drużyna przyjezdna zagrała prawdziwą obronę i było widać, że nam zabrakło siły - mówiła Jelena Skerović po ostatniej syrenie w rozmowie z klubowymi mediami.

11 Gtk Gdynia 16 0 16 934:1401 16
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-01-29

Wyniki 17 kolejki

• Ślęza Wrocław - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:68 (18:15, 20:14, 15:16, 14:23)
  • GTK GDYNIA - Basket 25 Bydgoszcz 76:86 (24:24, 19:17, 23:25, 10:20)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:94 (25:24, 15:22, 20:20, 19:28)
  • Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)
  • Energa Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 67:112 (17:29, 14:23, 20:33, 16:27)

• 2 0

• Wiadomo, co z tą Amerykanką z Bydgoszczy? Jej upadek rzeczywiście wyglądał tak fatalnie?

• 4 0

• Najlepszy mecz sezonu, mało brakowało do sensacji, brawo

• 4 1

• Ile znaczy wzmocnienie pod koszem GTK pokazał dzisiejszy mecz.

Gdyby nie te kontuzje to bilans spotkań mógłby być korzystniejszy. A tak to zmusiły doświadczone zawodniczki z Bydgoszczy do maksymalnego wysiłku w czwartek kwarcie by uratować wynik. A przecież Basket 25 celuje w czwarte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

• 4 1

• Młode zagrały dobry mecz. Niestety nie poradziły sobie z wielką Amerykanką pod koszem

• 6 0

• Mógł być pierwszy wygrany mecz, szkoda. Grymek powinna więcej rzucać. Brawo dla Szymkiewicz za decyzję o graniu, a nie siedzeniu na ławce w VBW.