GTK Gdynia - Enea Gorzów Wlkp. 63:75. Niespodzianka tylko do przerwy

mip.
13 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Gdynianki do przerwy prowadziły 39:30, ale w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 7 punktów i straciły prowadzenie, którego nie odzyskały do końca. Gdynianki do przerwy prowadziły 39:30, ale w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 7 punktów i straciły prowadzenie, którego nie odzyskały do końca.

GTK Gdynia przegrała u siebie z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20) w meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović prowadziły do przerwy, jednak w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 7 punktów i pogrzebały szanse na pierwsze zwycięstwo.

Enea AZS Poznań - VBW Arka Gdynia 69:93. Relacja, oceny

GTK: Marcinkowska 19 pkt (3x3 pkt, 7 zb.), Żytkowska 6, Niemojewska 4 (7 as.), Rudzka 4, Szulc 4 oraz Szymkiewicz 11 (1x3 Grymek 8, Bazan 4 (5 st.), Stefańczyk 3 (1x3), Płotka 0

Enea: Walker-Kimbrough 23 (2x3, 7 st.), Green 19 (14 zb.), Gustafson 17 (12 zb.), Hristova 10 (1x3, 6 as.), Owczarzak 3 (5 as.) oraz Szott-Hejmej 2, Matkowska 1, Dźwigalska 0, Śmiałek 0, Kobylińska 0

W pierwszym meczu po dwutygodniowej pauzie koszykarki GTK Gdynia podejmowały PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Wynik szybko otworzyła Marta Marcinkowska, ale odpowiedziała Megan Gustafson. Przyjezdne popełniały jednak błędy w rozegraniu, co wykorzystały podopieczne Jeleny Skerović i odskoczyły z wynikiem na 10:3. Trener gorzowianek poprosił o przerwę, po której przewaga gdynianek stopniała do trzech punktów. Następnie trwała wymiana ciosów, a pierwszą kwartę wygrały miejscowe 20:16.

Dopiero w drugiej partii gdynianki trafiły zza łuku, a potrzebowały do tego 9 prób. Impas przełamała Karolina Stefańczyk, a chwilę później drugą dołożyła Maciejewska i trener Dariusz Maciejewski zmuszony był do wzięcia drugiej przerwy na żądanie przy wyniku 26:17.

Podopieczne trener Skerović kontynuowały jednak powiększanie przewagi, która po "trójce" Marcinkowskiej urosła do 15 punktów (39:24). Później jednak gdynianki zaczęły grać nieco chaotycznie, przez co gorzowianki nieco zniwelowały stratę i do przerwy GTK wygrywało 39:30.

GTK Gdynia - Basket Bydgoszcz 76:86. Relacja, oceny

Drugą połowę od serii 7:0 rozpoczęły przyjezdne. Wykorzystały one liczne błędy w rozegraniu GTK i zbliżyły się na zaledwie dwa "oczka". Słaby okres gospodyń przełamała Marcinkowska zza łuku, ale po chwili to już gorzowianki były na prowadzeniu, które sukcesywnie powiększały, wykorzystując fakt, źe gospodynie w tej kwarcie zdobyły zaledwie 7 punktów.

Na ostatnie 10 minut gdynianki wyszły przegrywając 46:55. Podopieczne Jeleny Skerović ambitnie próbowały odrobić stratę, ale wobec świetnej postawy Shatori Walker-Kimbrough tylko rosła przewaga gorzowianek. W końcówce nieco wynik poprawiła Magdalena Szymkiewicz i ostatecznie GTK przegrało 63:75.

11 Gtk Gdynia 17 0 17 997:1476 17
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-17

Wyniki 19 kolejki

• CCC Polkowice - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 66:90 (19:22, 10:24, 19:27, 18:17)
  • Enea AZS Poznań - VBW ARKA GDYNIA 69:93 (15:20, 20:25, 19:28, 15:20)
  • GTK GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20)
  • Energa Toruń - CTL Zagłębie Sosnowiec 90:83 (23:29, 18:22, 24:14, 25:18)
  • Ślęza Wrocław - Basket Bydgoszcz 71:82 (12:10, 21:27, 19:28, 19:17)
  • Mecze zaległe z 13. kolejki:
  • PolskaStrefaInwestycji - VBW ARKA 70:90 (19:16, 18:24, 13:24, 20:26)
  • Pszczółka - Basket Bydgoszcz 67:56 (19:13, 13:15, 17:13, 18:15)
mip.

Opinie (6)

• Mecz przegrany, ale faworyt zmuszony do gry pierwsza piątka

Siła fizyczna i doświadczenie zawodniczek zagranicznych jeszcze tym razem zwyciężyło. Brawa za postępy w grze ci widać było zwłaszcza w pierwszej połowie i w porównaniu do Półek grających w Gorzowie

• 4 0

• Indywidualnie kolejny dobry mecz Marty Marcinkowskiej (pkt) i Julii Niemojewskiej (asysty)

Obydwie są w wysoko w rankingu całej ligi przed wieloma gwiazdkami z zagranicy. A zespół dopóki starczyło sił walczył jak równy z w równym z Gorzowem, który ma wielki apetyt na finał i walkę o złote medale MP. Do swojej lepszej dyspozycji dochodzi też po powrocie na parkiet i wyleczeniu kontuzji Joasia Grymek, która stoczyła dzisiaj wiele pojedynków z Green i Gustafson.