GTK Gdynia - Polonia Warszawa 61:74. Słaby początek ustawił cały mecz

dak.
12 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Koszykarki GTK Gdynia w czwartej kwarcie zdołały pomniejszyć stratę już do 5 punktów. Jednak ostatecznie musiały uznać wyższość Polonii Warszawa. Koszykarki GTK Gdynia w czwartej kwarcie zdołały pomniejszyć stratę już do 5 punktów. Jednak ostatecznie musiały uznać wyższość Polonii Warszawa.

GTK Gdynia przegrało u siebie z Polonią Warszawa 61:74 (12:27, 17:15, 14:14, 18:18) w 19. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. O zwycięstwie stołecznych przesądziła pierwsza kwarta. Gospodynie podejmowały kilka prób gonienia wyniku, ale ostatecznie zakończyło się 15. porażką w sezonie 2021/22.

Pszczółka Polski Cukier Lublin - VBW Arka Gdynia 61:57. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny koszykarom i trenerce

GTK: Wińkowska 19 (9 zb.), Parzeńska 13 (2x3), Marcinkowska 13 (1x3, 6 zb.), Ossowska 10 (2x3), Niemojewska (11 as.) oraz Kobylińska 4, Piestrzyńska 2, Szulc 0

POLONIA: Goodwin 18 (2x3, 11 zb., 6 as.), Gorsić 15 (3x3), Pyka 15 (2x3, 7 zb.), Sosnowska 8 (1x3), Preihs 2 oraz Leszczyńska 8 (10 zb.), Mistygacz 4, Pawłowska 4, Bucyk, Kluczyńska

GTK Gdynia zaczęło spotkanie od straty 0:7. Słaby start spowodował, że trzeba było gonić wynik, ale ta sztuka nie była prosta, bo Polonia Warszawa powiększała swoją przewagę. W pierwszej kwarcie największa różnica wyniosła aż 15 punktów, gdyż przyjezdne zakończyły ją serią 7:0 (27:12).

Ile pieniędzy od miasta za promocję dla gdyńskich koszykarek?

W drugiej partii gospodynie wzięły się za odrabianie strat. Sukcesywnie doganiały rywalki i były na dobrej drodze, ale ostatecznie do przerwy schodziły z 13-punktową stratą.

Po zmianie stron koszykarki ze stolicy wyprowadziły dwa ciosy, dzięki czemu różnica zwiększyła się do 18 "oczek". To jednak nie przestraszyło zespołu Karoliny Szlachty, który w czwartej kwarcie zbliżył się nawet na 5 punktów (53:58). Na tym się jednak skończyło, bo stołeczne zareagowały w porę i ostatecznie wygrały 74:61.

W zespole Polonii ciężka do powstrzymania była Loryn Goodwin, która do 18 punktów dołożyła 11 zbiórek i 6 asyst. Po 15 "oczek" dorzuciły: Martyna PykaTeja Gorsić.

Natomiast w drużynie GTK najlepiej pokazała się Anna Wińkowska (19 pkt), której do double-double zabrakło 1 zbiórki. Mimo to gdynianki i tak znacząco przegrały walkę pod koszem (36 do 49 w zbiórkach). "Wstrzelić" nie mogła się Julia Niemojewska, ale za to rozdała aż 11 asyst.

Całe spotkanie nie stało na wysokim poziomie skuteczności. Miejscowe zanotowały 34 proc. z gry (25/72) i 21 proc. z dystansu (5/23). Natomiast rywalki zanotowały odpowiednio: 39 proc. (25/64) i 27 proc. (8/29). GTK należy jednak pochwalić za czujną grę, bo zanotowały o 5 przechwytów więcej i o 7 strat mniej od przeciwniczek.

Wyniki 19 kolejki

• Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW ARKA GDYNIA 61:57 (12:13, 21:21, 11:18, 17:5)
  • GTK GDYNIA - Polonia Warszawa 61:74 (12:27, 17:15, 14:14, 18:18)
  • Ślęza Wrocław - CTL Zagłębie Sosnowiec 81:78 (15:19, 23:15, 23:20, 20:24)
  • Energa Toruń - BC Polkowice 52:101 (11:34, 17:24, 16:18, 8:25)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
  • pauza: Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 74:92 (12:21, 18:36, 16:15, 28:20)
  • Mecz zaległy z 16. kolejki:
  • VBW ARKA Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 86:71 (25:14, 16:19, 15:14, 30:24)
  • Mecz zaległy z 12. kolejki:
  • Polonia - Polkowice 53:87 (14:16, 14:20, 11:32, 14:19)
dak.

Opinie (5)

• Gdybyście dziewczyny częściej trafiały niejeden mecz bylby wygrany. Napedzilyscie stracha Polonii pos koniec jak było 6 pkt. ale to tyle.

• 4 0

• Kamilka (1)

Prawda to że Kamilka została przesunięta do GTK za brak rozwoju przez ostatnie kilka lat?Gdzieś tak mówili w klubie ale widzę że dziś nie grała?Nie załapała się czy izolacja??

• 0 3

• Izolacja

• 0 0

• Zazdro prawda to, że żółć tak na twarzy wylała, że za azjatę w teatrze robisz?

• 2 0

• Polonia postanowiła odpocząć przed meczem z Polkowicami. GTK i tak niczego by nie dogoniła.