GTK Gdynia - Pszczółka Lublin 76:85. Marta Marcinkowska zdobyła 27 punktów

mip.
28 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Marta Marcinowska zdobyła aż 27 punktów, ale nie wystarczyło to koszykarkom GTK Gdynia do pierwszego zwycięstwa w Energa Basket Lidze Kobiet. Marta Marcinowska zdobyła aż 27 punktów, ale nie wystarczyło to koszykarkom GTK Gdynia do pierwszego zwycięstwa w Energa Basket Lidze Kobiet.

Koszykarki GTK Gdynia przegrały u siebie z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19) w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Beniaminkowi do odniesienia pierwszego zwycięstwa nie wystarczyła nawet świetna gra Marty Marcinkowskiej. 22-letnia skrzydłowa zdobyła aż 27 punktów.

DGT AZS Politechnika Gdańska rozgromiła outsidera - relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

GTK: Marcinkowska 27 pkt (4x3 pkt, 6 zb.), Niemojewska 13 (3x3, 6 as., 6 st.), Żytkowska 12 (2x3), Rudzka 7 (1x3), Kalenik 5 oraz Bazan 8, Borkowska 2, Szmyrka 2, Teler 0

PSZCZÓŁKA: Bertsch 20 (2x3, 7 zb.), O'neill 17 (3x3, 7 zb., 6 as.), Pavel 10, Fasina 5 (1x3, 6 as.), Sklepowicz 3 (1x3) oraz Milazzo 16 (2x3), Poboży 12, Niedźwiedzka 2, Kośla 0, Trzeciak 0

Gdynianki do starcia z Pszczółką Polski Cukier AZS-UMCS Lublin przystąpiły bez czterech kontuzjowanych koszykarek: Magdaleny Szulc, Kamili Borkowskiej, Julii PiestrzyńskiejAnny Wińkowskiej.

Podopieczne Jeleny Skerović mecz rozpoczęły słabo, bo pozwoliły przyjezdnym na serię 8:0. Pierwsze punkty dla gospodyń zdobyła Justyna Rudzka, a stratę udało się zmniejszyć o połowę. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo lublinianki ponownie odskoczyły z wynikiem, który po pierwszej kwarcie wynosił 11:23.

Sygnał do odrabiania strat dały Marta Marcinkowska, wykorzystując akcję "2+1" oraz Justyna Rudzka trafiając "trójkę". Udało się zniwelować przewagę przyjezdnych do sześciu "oczek", ale następnie, podobnie jak w pierwszej kwarcie, lublinianki przywróciły status quo.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów - GTK Gdynia 93:66. Relacja, oceny

Tuż przed przerwą trzy celne rzuty zza łuku przywróciły kontakt miejscowym z faworyzowanymi rywalkami. Elisabeth Pavel wykorzystując dwa rzuty osobiste ustaliła wynik pierwszej połowy na 34:41. Tuż po przerwie znów "trójką" popisała się Marcinkowska, a z obu stron trwała wymiana ciosów.

Wyrównana walka trwała przez całą trzecią kwartę, wydawało się, że minimalnie wygrają ją żółto-niebieskie, ale na dwie sekundy przed jej zakończeniem, "trójkę" rzuciła Morgan Bertsch i przed ostatnimi 10 minutami strata GTK urosła do 9 punktów.

Ostatnią część gry od zapisania przy swoim nazwisku pięciu punktów zaczęła Alicja Żytkowska, jednak później zarówno ona, jak i jej koleżanki przez długi czas nie mogły się wstrzelić, a zarazem odrobić strat. Ten fakt wykorzystały przyjezdne, które kontrolowały przebieg gry i dowiozły zwycięstwo do końcowej syreny.

Wyniki 8 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Energa Toruń 96:54 (29:13, 18:16, 24:14, 25:11)
  • Ślęza Wrocław - VBW ARKA GDYNIA 60:78 (18:19, 10:24, 13:28, 19:7)
  • GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)
  • CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)
  • Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15)
  • Pauzuje: CTL Zagłębie Sosnowiec
mip.

Opinie (4)

• Akcja meczu to rzut w ostatniej sekundzie spotkania z własnej połowy Julii Niemojewskiej! (2)

Szkoda, że nie na zwycięstwo, ale porównując pierwsze spotkania z tym dzisiejszym widać postęp w grze. Teraz przed nami wyjazd do Sosnowca a potem u siebie z Toruniem.