GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 52:71. Koszykarki powalczyły do przerwy

dak.
22 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Jowita Ossowska (na pierwszym planie) zdobyła 17 punktów dla GTK Gdynia. To jednak nie wystarczyło na Ślęzę Wrocław. Jowita Ossowska (na pierwszym planie) zdobyła 17 punktów dla GTK Gdynia. To jednak nie wystarczyło na Ślęzę Wrocław.

GTK Gdynia przegrała u siebie ze Ślęzą Wrocław 52:71 (11:12, 19:22, 15:28, 7:9) w 12. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Gdyńskie koszykarki dobrze wyglądały w pierwszej połowie i dotrzymywały kroku rywalkom. Jednak po przerwie wrocławianki odjechały podopiecznym Jeleny Skerović.

Zmiana na stanowisku trenera w VBW Arce Gdynia i GTK Gdynia. Poznaj szczegóły

GTK: Ossowska 17 (3x3), Wińkowska 16, Szulc 4, Żytkowska 3, Niemojewska 3 (8 zb., 7 as.) oraz Dudek 5, Marcinkowska 4, Kobylińska 0

ŚLĘZA: Bright 12 (6 as.), Jakubiuk 9 (6 zb.), Drop 8, Jasnowska 7, Stefańczyk 2 oraz Fekete 19 (11 zb.), Wilson 10, Kuczyńska 4, Szajtauer 0

Mecz zaczął się dość spokojnie. GTK Gdynia postawiła się faworytowi od pierwszych minut i grała ze Ślęzą Wrocław jak równy z równym. Gospodynie dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale ostatecznie premierową kwartę kończyły ze stratą 1 punktu (11:12).

Bardziej dynamicznie wyglądała druga partia, którą podopieczne Jeleny Skerović rozpoczęły od przejęcia przewagi na 15:12. I mimo, że oddały ją w 12. minucie, to do przerwy dotrzymywały kroku rywalkom z południa Polski. Jednak do szatni schodziły przy stanie 30:34.

Basket 25 Bydgoszcz - GTK Gdynia 69:51. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu koszykarek

Obraz gry zmienił się po przerwie. Ślęza wrzuciła wyższy bieg i wykorzystywała słabe strony młodych koszykarek z Gdyni. Zaczęły mocno i do różnicy 10 punktów dobiły po niespełna 4 minutach drugiej połowy. Tę było już ciężko zneutralizować, choć prób nie brakowało.

W ostatniej partii już niewiele można było zmienić. Na pierwsze trafienie GTK trzeba było czekać blisko 5 minut. Jednak i Ślęza nie postawiła już trudnych warunków, mając w świadomości wygrany mecz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławianek 71:52.

Wyniki 12 kolejki

• PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW ARKA GDYNIA 62:59 (14:18, 13:19, 21:12, 14:10)
  • GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 52:71 (11:12, 19:22, 15:28, 7:9)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - CTL Zagłębie Sosnowiec 62:78 (9:25, 23:11, 12:26, 18:16)
  • Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Energa Toruń 80:49 (27:16, 17:18, 21:10, 15:5)
  • Polonia Warszawa - BC Polkowice (przełożony na 5 stycznia)
  • pauza: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
dak.

Opinie (1)

• Hej dziewczyny dobra gra do przerwy. Co tam się stało później? Osa jak zwykle niezawodna. Trenujcie rzuty, tego najbardziej brakuje.