GTK Gdynia - VBW Arka Gdynia 60:91 w trójmiejskich derbach koszykarek

dak.
20 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
VBW Arka Gdynia nie dała się zatrzymać lokalnym rywalkom i pewnie wygrała w derbach koszykarek. Na zdjęciu najlepsza koszykarka żółto-niebieskich - Marissa Kastanek (z piłką), zdobywczyni 20 punktów. VBW Arka Gdynia nie dała się zatrzymać lokalnym rywalkom i pewnie wygrała w derbach koszykarek. Na zdjęciu najlepsza koszykarka żółto-niebieskich - Marissa Kastanek (z piłką), zdobywczyni 20 punktów.

VBW Arka Gdynia pokonała w hali GCS GTK Gdynia 91:60 (21:15, 25:16, 25:15, 20:14) w 7. kolejce Energa Basket Ligi. W trójmiejskich derbach koszykarek nie doszło do niespodzianki. Zakończyły się pewnym zwycięstwem żółto-niebieskich, choć jeszcze w pierwszej kwarcie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę.

GTK: Parzeńska 18 (1x3, 7 zb.), Bazan 17 (5x3), Żytkowska 4 (1x3, 6 zb.), Niemojewska 3 (1x3, 11 as.), Wińkowska 0 oraz Ossowska 9 (2x3), Szulc 5, Kobylińska 2, Stasiak 2, Dudek 0

VBW ARKA: Kastanek 20 (5x3), Bertsch 16 (2x3), Gustafson 13 (1x3, 13 zb.), Lundquist 5 (1x3, 8 as.), Szymkiewicz 3 oraz Barnies 11 (6 as.), Podgórna 7 (1x3, 6 as.), Dobrowolska 6, Borkowska 4 (7 zb.), Begić 4 (11 zb.), Rudzka 2

Trójmiejskie derby koszykarek zaczęły się od prowadzenia 6:0 VBW Arki Gdynia. "Trójką" odpowiedziała Julia Bazan, a po chwili w podobnej sytuacji wyrówna Julia Niemojewska. Żółto-niebieskie podjęły dwie próby odskoczenia, ale w 8. minucie znów mieliśmy remis po trafieniu z dystansu Joanny Kobylińskiej (15:15). Do końca pierwszej kwarty trafiały już tylko podopieczne Gundarsa Vetry, dzięki czemu mogły prowadzić 21:15.

Koszykarskie derby Gdyni. Nowy rozdział VBW Arki. Przeczytaj zapowiedź

Na początku drugiej kwarty koszykarki VBW Arki powiększyły przewagę do 13 punktów (28:15). Grające w roli gospodyń ocknęły się w porę i po trafieniu zza łuku zaliczyły: Alicja Parzeńska i Bazan. Celne rzuty oddały też Ana-Marija BegićMagdalena Szulc, a następnie nastąpił 2-minuty przestój w grze. Jednak jeszcze przed przerwą żółto-niebieskie zdążyły wrzucić wyższy biegi i na przerwę schodziły przy stanie 46:31. Najjaśniejszą postacią była Marissa Kastanek, zdobywczyni 14 punktów.

Po wyjściu na drugą połowę GTK próbowało utrzymać wyrównaną walkę i odpowiadać na trafienia rywalek, ale tylko przez 2 minuty. Natomiast przez blisko 4 kolejne nie potrafiły oddać celnego rzutu, przez co przewaga VBW Arki wzrosła do 20 "oczek". Żółto-niebieskie miały spotkanie już pod kontrolą i ostatecznie po 30 minutach prowadziły 71:56.

Koszykarki jedne grają, inne na urlopach dobrze się bawią. Zobacz zdjęcia z przerwy reprezentacyjnej

W decydującej partii obyło się bez niespodzianki i VBW Arka Gdynia dopełniła zadanie, wygrywając z młodszymi koleżankami. Różnica sięgnęła nawet 33 punktów, ale ostatecznie wyniosła 31, gdyż spotkanie zakończyło się wynikiem 91:60.

Zwycięstwo zostało potwierdzone też w statystykach. Żółto-niebieskie zachowały skuteczność 50 proc. z gry (35/69), przy 31-proc. rywalek (23/74) i 38-proc. z dystansu (10/26), przy 25 proc. GTK (10/38). Lepsze były też pod koszem (53 do 36 w zbiórkach). Natomiast popełniły więcej strat (11 do 9).

Wyniki 7 kolejki

• GTK GDYNIA - VBW ARKA GDYNIA 60:91 (15:21, 16:25, 15:25, 14:20)
  • Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 80:70 (24:16, 6:27, 22:16, 28:11)
  • Ślęza Wrocław - Polonia Warszawa 83:89 (13:22, 22:19, 23:32, 25:16)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - BC Polkowice 75:72 (20:14, 21:13, 15:22, 19:23)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Energa Toruń (przełożony)
  • pauza: CTL Zagłębie Sosnowiec