GTPR Gdynia przegrał na pożegnanie Pucharu EHF. Po sezonie straci Aleksandrę Zych

SPR Arka Gdynia

Ta akcja mogła dać GTPR Gdynia remis, ale skończyło się na radości przyjezdnych

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały na własnym parkiecie z Kastamonu Beledijesi GSK 26:27 (13:12), choć przez zdecydowaną większość spotkania prowadziły. Dla mistrzyń Polski była to 12. porażka w tym sezonie na międzynarodowej arenie i już ostatnia, gdyż zakończyły przygodę z Pucharem EHF, a wcześniej odpadły z Ligi Mistrzyń. W konfrontachi z zagranicznymi rywalkami nie udało im się zdobyć nawet punktu. Po sezonie drużynę opuści Aleksandra Zych, która podpisała 2-letni kontrakt z francuskim Metz.

GTPR Gdynia

Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 5 bramki, Łabuda 5, Pękala, Zych 10, Kozłowska 4, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Machado-Matieli 1, Uścinowicz, Szarawaga 1

Kastamonu Belediyesi GSK,

Nenezic, Rombescu - Gueler 1, Seric 2, Yilmaz 1, Aydin 2, Kocina 1, Iskenderoglu 4, Elez 4, Uskova 5, Sinicyna 3, Marić 4

[ICO]
Aleksandra Zych związała się 2-letnim kontraktem z mistrzem Francji. W Metz Handball od nowego sezonu zastąpi Słowenkę Anę Gros. Jej rywalką na prawym rozegraniu będzie mistrzynią świata z roku 2017, Gnonsiane Niombla.
Najpierw było 6 przegranych meczów grupowych w Lidze Mistrzyń. Następnie gdynianki zaliczyły 5 porażek w Pucharze EHF. Mimo to zawodniczki nie uważają tych meczów za czas straconych, a wręcz przeciwnie

JOANNA KOZŁOWSKA: PUCHARY WIELE NAM DAŁY
Kastamonu jest liderem grupy. Wygrał 4 z 5 dotychczasowych meczów i już zapewnił sobie awans do ćwierćfinałów. O 2 miejsce, również premiowane grą w czołowej "8", zagrają w sobotę Viborg i Byasen, które zdobyły po 6 punktów
dla GTPR to ostatnia szansa na punkty na międzynarodowej arenie w tym sezonie. Po tym meczu gdynianki będą mogły się skupić wyłącznie na rozgrywkach krajowych
14 stycznia gdynianki dzielnie walczyły w Turcji. Przegrały tam tylko 25:28

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO MECZU TYCH DRUŻYN
prezentacja zawodniczek. GTPR w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Przyjezdne czarne stroje
1'
od środka zaczęły przyjezdne
[ICO]
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia).
2'
znów gdynianki dobrze w obronie, ale tym razem po odzyskaniu piłki nie udało się dograć piłki na kontrę do Janiszewskiej (GTPR Gdynia)
2'
zablokowany rzut Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,)
[ICO]
3'
[2:0] Bramkę zdobywa Szarawaga (GTPR Gdynia) po dograniu do koła Kozłowskiej
[ICO]
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) po kontrze
[ICO]
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Janiszewska (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,).
7'
zablokowany rzut Yilmaz (Kastamonu Belediyesi GSK,), w kontrze faulowana Janiszewska (GTPR Gdynia). Kolejny karny dla gospodyń
[ICO]
8'
[4:3] Bramkę zdobywa Janiszewska (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
11'
[4:5] Bramkę zdobywa Aydin (Kastamonu Belediyesi GSK,).
11'
pierwsze prowadzenie przyjezdnych
[ICO]
12'
[5:5] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia).
13'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) broni rzut Aydiny (Kastamonu Belediyesi GSK,). W odpowiedzi zablokowana próba Zych (GTPR Gdynia)
14'
Kastmonu zmienia jedną zawodniczkę do gry w obronie. GTPR na razie jedną siódemką, z Gutkowską (GTPR Gdynia) na lewym skrzydle
[ICO]
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Janiszewska (GTPR Gdynia). To już jej trzecie trafienie, ale pierwsze z gry
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie (Kastamonu Belediyesi GSK,). Trener Gunal poprosił o przerwanie gry po kolejnej udanej interwencji w bramce Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
15'
trzeci karny dla GTPR
[ICO]
15'
[7:5] Bramkę zdobywa Janiszewska (GTPR Gdynia). Trzeci udany rzut z karnego, mimo że tym razem rywalki wymienili bramkarkę i na rzut z 7 metrów weszła Rombescu
[ICO]
16'
[7:6] Bramkę zdobywa Seric (Kastamonu Belediyesi GSK,).
17'
strata w ataku Gutkowskiej (GTPR Gdynia)
17'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) odbiła piłkę po rzucie Yilmaz (Kastamonu Belediyesi GSK,)
[ICO]
18'
nie ma tego dnia zorganizowanego dopingu dla gospodyń. Za gośćmi nie przyjechali kibice. Zatem od czasu do czasu na trybunach tylko oklaski po udanych akcjach w obronie lub ataku gdynianek
[ICO]
19'
Yilmaz (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla GTPR
[ICO]
19'
Janiszewska (GTPR Gdynia) tym razem z karnego rzuciła nad bramką
[ICO]
20'
[7:7] Bramkę zdobywa Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,) w liczebnym osłabieniu
[ICO]
20'
Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę i znów karny dla GTPR
[ICO]
20'
[8:7] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
20'
44 sekundy GTPR w podwójnej przewadze
21'
niecelny rzut Gutkowskiej (GTPR Gdynia)
21'
koniec pierwszej kary rywalek
22'
zablokowany rzut Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,)
[ICO]
22'
[9:7] Bramkę zdobywa Janiszewska (GTPR Gdynia).
22'
Kastomonu w komplecie
23'
obrona Kordowieckiej (GTPR Gdynia) i doskonałe podanie na kontrę do Janiszewskiej (GTPR Gdynia)
[ICO]
23'
Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Janiszewskiej, Będzie też karny
[ICO]
23'
[10:7] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
24'
pierwsza zmiana w GTPR Uścinowicz (GTPR Gdynia) za Kozłowską (GTPR Gdynia) w ataku
24'
karny po faulu na Szarawadze
[ICO]
24'
[11:7] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
24'
już 7 karnych dla GTPR, w tym 6 wykorzystanych. Rywalki nie miały żadnej takiej okazji
25'
rywalki w komplecie
[ICO]
25'
Uścinowicz (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę. Karny dla rywalek
[ICO]
25'
Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) z karnego rzuciła w poprzeczkę
[ICO]
26'
Zych (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę za odrzucenie piłki po gwizdku
[ICO]
26'
minutę GTPR w podwójnym osłabieniu
[ICO]
26'
[11:8] Bramkę zdobywa Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
26'
odezwał się bęben, rusza doping dla GTPR
27'
koniec pierwszej kary GTPR
[ICO]
27'
[12:8] Bramkę zdobywa Kozłowska (GTPR Gdynia) w liczebnym osłabieniu
[ICO]
27'
[12:9] Bramkę zdobywa Yilmaz (Kastamonu Belediyesi GSK,).
28'
GTPR w komplecie
[ICO]
28'
[12:10] Bramkę zdobywa Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,) po kontrze, a chwilę wcześniej rzut w poprzeczkę Kozłowskiej
[ICO]
29'
[13:10] Bramkę zdobywa Machado-Matieli (GTPR Gdynia).
[ICO]
29'
[13:11] Bramkę zdobywa Snicyna (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
29'
[13:12] Bramkę zdobywa Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK) po kolejnej kontrze
30'
karny po faulu na Seric (Kastamonu Belediyesi GSK,)
[ICO]
30'
Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) z karnego rzuciła w słupek
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GTPR PROWADZI 13:12
[ICO]
GTPR dzielnie walczy zwycięstwo na pożegnanie z Pucharem EHF. O tym, że wynik jest korzystny dla gospodyń do przerwy zdecydowała dobra gra w defensywie i udane interwencje w bramce Kordowieckiej (GTPR Gdynia) oraz dobre przechodzenie do kontr po odzyskaniu piłki. To głównie po faulach gdynianek w szybkim ataku przyjezdne łapały wykluczenia i karne. Gospodynie mogły rzucać aż 7 razy z siedmiu metrów, a 6 z tych prób zamieniły na bramki. W 24. minucie miały już przewagę 4 trafień (11:7).
W końcówce połowy role się jednak odwróciły. To gdynianki musiały zagrać m.in. w podwójnym osłabieniu. Były przeciwko nim także karne. Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) pomyliła się jednak przy nich dwukrotnie i dlatego wynik jest wciąż korzystny dla GTPR. Warto podkreślić, że turecka drużyna w Gdyni na razie prowadziła tylko raz, przy stanie 5:4 w 11. minucie.
[ICO]
Najskuteczniejsze w GTPR zawodniczki, które rzucały karne, czyli Janiszewska (GTPR Gdynia) i Zych (GTPR Gdynia). Obie mają po 3 trafienia z 7. metra oraz 2 udane rzuty z gry
w ekipie przyjezdnych najskuteczniejsza Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,), która zaliczyła 4 trafienia
31'
drugą połowę rozpoczął GTPR
[ICO]
31'
na drugą połowę do gdyńskiej bramki weszła Kamińska (GTPR Gdynia), a na prawym skrzydle Janiszewską zmieniła Łabuda. Trener Kamielin zwraca zatem uwagę także na względy szkoleniowe, a nie gra za wszelką cenę o zwycięstwo, bo odesłał na ławkę dwie wiodące zawodniczki
31'
Szarawaga faulowana i będzie karny
[ICO]
31'
[14:12] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
34'
[14:13] Bramkę zdobywa Snicyna (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
34'
[15:13] Bramkę zdobywa Łabuda (GTPR Gdynia).
[ICO]
34'
Kocina (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała przy rzucie Łabudę
[ICO]
35'
[15:14] Bramkę zdobywa Snicyna (Kastamonu Belediyesi GSK,) w liczebnym osłabieniu
35'
wreszcie blok na Snicynie
36'
Kamińska (GTPR Gdynia) próbowała uruchomić kontrę, ale podała do rywalek
36'
Kastamonu w komplecie, ale nie uniknął straty piłki
[ICO]
37'
[15:15] Bramkę zdobywa Kocina (Kastamonu Belediyesi GSK,) po stracie GTPR
[ICO]
37'
Yilmaz (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
38'
Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,) (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kozłowskiej (GTPR Gdynia)
[ICO]
38'
karny dla GTPR oraz aż minuta i 44 sekundy gry w podwójnej przewadze
[ICO]
38'
[16:15] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
38'
[17:15] Bramkę zdobywa Łabuda (GTPR Gdynia) po kontrze, która rozpoczęła się od dobrej obrony Kamińskiej
39'
przechwyt Gutkowskiej (GTPR Gdynia)
[ICO]
39'
[18:15] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia).
39'
40'
przyjezdne w komplecie
[ICO]
40'
[18:16] Bramkę zdobywa Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,).
41'
niecelny rzut Kozłowskiej (GTPR Gdynia)
41'
karny po faulu Łabudy (GTPR Gdynia) na Snicynie
[ICO]
41'
[18:17] Bramkę zdobywa Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) z karnego
43'
niecelne rzuty z obu stron
[ICO]
43'
[19:17] Bramkę zdobywa Kozłowska (GTPR Gdynia).
[ICO]
44'
Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż po przechwycie Łabudy sfaulowała ona naszą skrzydłową
[ICO]
44'
Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,) kontuzjowana jeszcze, wymaga pomocy medycznej
44'
na parkiet wbiega trener rywalek z pretensjami do jednej z sędzin
44'
zachowanie trenera Gunala bez konsekwencji
[ICO]
44'
[20:17] Bramkę zdobywa Łabuda (GTPR Gdynia).
[ICO]
44'
coraz więcej oklasków z trybun dla gospodyń
[ICO]
45'
Szarawaga (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
45'
karny po faulu Łabudy (GTPR Gdynia) na Snicyny
[ICO]
45'
Kamińska (GTPR Gdynia) obroniła rzut z karnego Kociny (Kastamonu Belediyesi GSK,)
[ICO]
45'
to już trzeci karny, którego rywalki nie wykorzystały!
46'
koniec kary w drużynie przyjezdnych
[ICO]
46'
[21:17] Bramkę zdobywa Kozłowska (GTPR Gdynia) w liczebnym osłabieniu
[ICO]
46'
[21:18] Bramkę zdobywa Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,).
47'
w osłabieniu trener Kamielin wycofuje bramkarkę, bo w polu mogło atakować siedem zawodniczek
47'
koniec kary w GTPR
[ICO]
48'
[21:19] Bramkę zdobywa Gueler (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
48'
dwa rzuty GTPR w poprzeczkę w jednej akcji
[ICO]
50'
[21:20] Bramkę zdobywa Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
50'
[22:20] Bramkę zdobywa Łabuda (GTPR Gdynia)
[ICO]
50'
[22:21] Bramkę zdobywa Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
51'
[23:21] Bramkę zdobywa Kozłowska (GTPR Gdynia).
[ICO]
51'
[23:22] Bramkę zdobywa Iskenderoglu (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
53'
[23:23] Bramkę zdobywa Seric (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
53'
Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę.
54'
niecelny rzut Łabudy (GTPR Gdynia), szansa dla rywalek na prowadzenie
[ICO]
54'
Przerwa na żądanie (Kastamonu Belediyesi GSK,). Trener Gunal najwyraźniej chce przygotować akcję, która pozwoli objąć jego drużynie drugiego tego dnia prowadzenie. Dotychczas to jedyne miało miejsce w 11. minucie (5:4)
[ICO]
55'
[23:24] Bramkę zdobywa Elez (Kastamonu Belediyesi GSK,).
[ICO]
55'
Przerwa na żądanie (GTPR Gdynia). Trener Kamielin reaguje z dwóch powodów. Przede wszystkim wynik jest niekorzystny, a z drugiej strony, by nie stracić czasu, gdyż musiał go wziąć przed zakończeniem 55. minuty
[ICO]
55'
[24:24] Bramkę zdobywa Łabuda (GTPR Gdynia) w liczebnej przewadze
55'
Kastamonu w komplecie
[ICO]
56'
[25:24] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia).
[ICO]
56'
to już 9. bramka Zych (GTPR Gdynia)
[ICO]
57'
Łabuda (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
57'
[25:25] Bramkę zdobywa Marić (Kastamonu Belediyesi GSK,).
57'
w osłabieniu GTPR znów wycofuje bramkarkę
[ICO]
58'
"Vistal gol" - skandowanie z trybun, choć nazwa drużyny jest już oczywiście inna
[ICO]
58'
Kocina (Kastamonu Belediyesi GSK,) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Szarawadze. Jeszcze karny dla gdynianek
[ICO]
58'
[26:25] Bramkę zdobywa Zych (GTPR Gdynia) z karnego
[ICO]
59'
[26:26] Bramkę zdobywa Aydin (Kastamonu Belediyesi GSK,).
59'
GTPR w komplecie. Minutę grać będzie w liczebnej przewadze
59'
rzut Łabudy (GTPR Gdynia) w poprzeczkę
60'
zaczęła się ostatnia minuta. Obaj trenerzy z zielonymi kartkami, gotowi, by prosić o czas
[ICO]
60'
Przerwa na żądanie (Kastamonu Belediyesi GSK,). 50 sekund do końca i jeszcze 13 sekund gry rywalek w osłabieniu
[ICO]
60'
[26:27] Bramkę zdobywa Uskova (Kastamonu Belediyesi GSK,).
60'
[ICO]
60'
Przerwa na żądanie (GTPR Gdynia). 19 sekund do końca meczu
60'
W ostatniej akcji Machado-Matieli (GTPR Gdynia) rzucała dwukrotnie, ale za każdym razem nieskutecznie. Nie będzie remisu
60'
KONIEC MECZU. GTPR PRZEGRAŁ 26:27
[ICO]
GTPR dzielnie walczył o punkt na międzynarodowej arenie. W tym meczu był tego najbliżej w tym sezonie. Jednak wygrana uciekła w ostatnich sekundach, mimo że przez zdecydowaną, większą część spotkania to gdynianki były na prowadzeniu. Tradycyjnie zabrakło dłuższej ławki rezerwowych, większego pola personalnego manewru, a także doświadczenia. Te atuty były po stronie rywalek.

• Tak niewiele zabrakło! (4)

Brawo za walkę! Mecz praktycznie wygrany, ale...
    Czy tylko ja mam wrażenie, że dzisiaj w Gdyni zagrało 5/6 zawodniczek? A gdzie podziewała się reszta?

• 7 6

• Myślę, że nie tylko Zych opuści ten zespół po sezonie. (1)

• 12 1

• Historia się powtarza

• 1 1

• Tak, widać było że niektóre mimo zmiany trenera chcą grać do końca i walczą a inne wydają się gwiazdorzyc i pokazują ze z tym panem nie będą pracować. Przykre.
      Cóż brawo Ola za walkę i charakter.

• 3 2

• Struzik jest na kadrze.

• 1 3

• Szkoda porazki ale kobiety walczyly (1)

Nowi Gniewni przed hala dawali jakieś ulotki. O co chodziło?

• 0 12

• Na tych kartkach było coś napisane o zrobionych poduszkach przez F

• 0 1

• Zacząć od nowa (2)

Prezes do dymisji lub niech bije się w pierś i buduje wszystko od nowa!
    Zacząć od odbudowy drużyny i marketingu dookoła klubu.
    Wstęp darmowy! Budować na spokojnie drużynę, znależć sponsora, mniejszych sponsorów i krok po kroku budować potęgę. Po sukcesach nie pozbywać się najlepszych zawodniczek!