GTPR Gdynia wygrał z Metraco Zagłębiem Lubin. Świetna Weronika Kordowiecka. Niepotrzebne nerwy w końcówce

24 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Weronika Kordowiecka miała patent na rzuty Zagłębia. Weronika Kordowiecka miała patent na rzuty Zagłębia.

GTPR Gdynia, czyli mistrz Polski okazał się lepszy do Metraco Zagłębia Lubin, czyli wicemistrza 21:20 (12:11). W meczu PGNiG Superligi kobiet mieliśmy falującą grę. Gospodynie odskakiwały, a rywali starały się gonić. W drugiej połowie świetnie w miejscowej bramce zagrała Weronika Kordowiecka, co pomogło jej drużynie prowadzić w 57. minucie 21:16. W końcówce ekipa Giennadija Kamielina jednak za bardzo się rozluźniła i wygrała różnicą tylko jednego trafienia.

Metraco Zagłębie Lubin Metraco Zagłębie Lubin
Kamińska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Pękala, Stanulewicz, Zych 7, Kozłowska 3, Gutkowska, Śliwińska, Machado-Matieli 3, Szarawaga 1, Uścinowicz, Błaszkowska
Sędziowie: Leszczyński, Piechota
Widzów: 200
Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 2, Semeniuk 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 4, Rosińska, Górna 4, Piechnik, Jochymek 2, Wojtas 2, Belmas 1, Pielesz 2, Milojević

KATARZYNA JANISZEWSKA WICELIDERKĄ PLEBISCYTU NA LIGOWCA ROKU 2017 PO DRUGIM TYGODNIU. GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA

Szczypiornistki z Gdyni po raz ostatni grały w PGNiG Superlidze kobiet 9 stycznia, kiedy pokonały na wyjeździe Kram Start Elbląg 31:28

CENNA WYGRANA GTPR W ELBLĄGU
Natomiast trzy dni temu GTPR grał w Pucharze EHF i uległ utytułowanemu Viborgowi HK 24:27

GTPR PRZEGRAŁ W DANI POMIMO DOBREJ DRUGIEJ POŁOWY
Do gry wróciła Joanna Szarawaga (GTPR Gdynia), która wcześniej zmagała się z urazem oka odniesionym na grudniowych mistrzostwach świata, choć ten wciąż daje jej się we znaki. - Mam uszkodzony zwieracz źrenicy i odczuwam pewien dyskomfort przy dużym oświetleniu. Jest małe prawdopodobieństwo na poprawę - mówi obrotowa GTPR

SZARAWAGA MIAŁA WIĘCEJ SZCZĘŚCIE NIŻ BIELECKI
W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie w Lubinie GTPR musiał uznać wyższość rywalek

SZCZYPIORNISTKI GTPR ULEGŁY W LUBINIE 21:28
Trwa prezentacja drużyn
1'
ZACZYNAMY MECZ. Od środka Zagłębie
1'
[0:1] Bramkę rzutem z 9. metra zdobywa Pielesz (Metraco Zagłębie Lubin).
2'
[1:1] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 49 Machado-Matieli (GTPR Gdynia).
2'
Dobra interwencja Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
2'
[2:1] Szybka akcja i bramkę zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
2'
Hej Zagłębie - śpiewają fani przyjezdnych
3'
[3:1] Bramkę z kontry zdobywa 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
3'
Żółtą kartką otrzymuje Milojević (Metraco Zagłębie Lubin).
4'
[4:1] Kolejna kontra i drugą bramkę zdobywa 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
4'
Żółtą kartką otrzymuje 49 Machado-Matieli (GTPR Gdynia).
5'
Żółtą kartką otrzymuje 66 Szarawaga (GTPR Gdynia) i rzut karny dla Zagłębia
5'
[4:2] Bramkę z 7. metra zdobywa Górna (Metraco Zagłębie Lubin).
6'
Żółtą kartką otrzymuje Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin).
7'
[5:2] Bramkę zdobywa z 9. metra 19 Kozłowska (GTPR Gdynia).
7'
Świetna interwencja Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
wykluczenie
8'
Milojević (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę. Złapała za twarz Kozłowską
8'
[6:2] Bramkę zdobywa 19 Kozłowska (GTPR Gdynia).
8'
Zmiana w bramce gości, Waż zostaje zastąpiona przez Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)
9'
Kolejna dobra interwencja Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
10'
Zagłębie już w komplecie
11'
[7:2] Szybka akcja i bramkę zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
wykluczenie
11'
Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała chwilę przed rzutem Zych
11'
[7:3] Rzut ponad rywalkami i bramkę zdobywa Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin).
12'
[8:3] Bramkę zdobywa 49 Machado-Matieli (GTPR Gdynia).
12'
Żółtą kartką otrzymuje Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin).
12'
Janiszewska (GTPR Gdynia) fauluje Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin) i mamy rzut karny dla Zagłębia
12'
Korodowiecka broni rzut karny w wykonaniu Pielesz (Metraco Zagłębie Lubin)
13'
Zagłębie w komplecie
13'
[8:4] Bramkę z kontry zdobywa Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin).
14'
[9:4] Świetne podanie Kordowieckiej, wychodząca z bramki Maliczkiewicz mija się z piłką, a do "pustaka" trafia 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
15'
Żółtą kartką otrzymuje 18 Zych (GTPR Gdynia).
15'
[9:5] Bramkę zdobywa Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin).
16'
Zych (GTPR Gdynia) trafia w słupek
16'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) po raz kolejny zatrzymuje rywalki
18'
I ponownie Kordowiecka (GTPR Gdynia)
18'
[10:5] Bramkę rzutem z 9. metra zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
wykluczenie
19'
49 Machado-Matieli (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
19'
[10:6] Bramkę ze skrzydła zdobywa Górna (Metraco Zagłębie Lubin).
20'
Faul w ataku, a następnie podanie w aut - tak w przewadze gra Zagłębie
21'
GTPR już w komplecie
21'
[11:6] Bramkę zdobywa skrzydłowa reprezentacji Polski 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
21'
Twardo w obronie - śpiewają fani gdynianek
22'
[11:7] Bramkę rzutem przy spojeniu słupka z poprzeczką zdobywa Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin).
czas
23'
Przerwa na żądanie Kamielina (GTPR Gdynia).
24'
Faul na Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin) i mamy rzut karny dla przyjezdnych
24'
[11:8] Bramkę z 7. metra zdobywa Górna (Metraco Zagłębie Lubin).
25'
Śliwińska (GTPR Gdynia) trafia w słupek
26'
[11:9] Bramkę zdobywa Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin), która zmyliła obronę i bramkarkę
wykluczenie
28'
Jochymek (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę i rzut kary dla GTPR
28'
[12:9] Bramkę z 7. metra zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
czas
28'
Przerwa na żądanie Karkut (Metraco Zagłębie Lubin).
wykluczenie
29'
18 Zych (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
[12:10] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin).
30'
Rzut karny dla GTPR po faulu na Szarawadze
30'
30'
Janiszewska (GTPR Gdynia) trafia z 7. metra w poprzeczkę
30'
[12:11] Bramkę ze skrzydła zdobywa Jochymek (Metraco Zagłębie Lubin).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Gdynianki świetnie weszły w mecz. Grały agresywnie w obronie, tam koleżanki świetnie wspomagała Kordowiecka (GTPR Gdynia). Do tego szybko przechodziły do ataku. Dzięki temu w 11. minucie prowadziły 7:2. Później jednak trener Kamielin musiał dać odpocząć podstawowym szczypiornistkom, zmienniczki nie grały już tak dobrze, a Zagłębie wykorzystało to i zmniejszyło stratę do jednego trafienia
Po 4 bramki zdobyły Zych (GTPR Gdynia) i Janiszewska (GTPR Gdynia), dla przyjezdnych 3 zdobyła Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin)
31'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Od środka GTPR, który jeszcze przez 9 sekund gra ze stratą jednej szczypiornistki
31'
31'
Dobra interwencja Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)
31'
[13:11] Bramkę z kontry zdobywa 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
33'
Faul na Zych (GTPR Gdynia) i mamy rzut karny
33'
[14:11] Bramkę z 7. metra zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
34'
Kolejny rzut karny, tym razem faulowana Szarawaga (GTPR Gdynia)
34'
[15:11] Kolejną bramkę z 7. metra zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
wykluczenie
35'
87 Błaszkowska (GTPR Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę i rzut karny dla Zagłębia
35'
[15:12] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Górna (Metraco Zagłębie Lubin).
36'
Faul na Zych (GTPR Gdynia) i mamy następny rzut karny
36'
Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin) tym razem lepsza od Zych (GTPR Gdynia)
36'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) zatrzymuje rzucającą ze skrzydła Jochymek (Metraco Zagłębie Lubin)
37'
GTPR w komplecie
38'
Błędy po obu stronach boiska
czas
39'
Przerwa na żądanie Karkut Metraco Zagłębie Lubin).
39'
Skuteczna interwencja Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
40'
Równie dobrze broni Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)
40'
[15:13] Bramkę zdobywa Pielesz (Metraco Zagłębie Lubin).
wykluczenie
40'
41'
Rzut karny dla Zagłębia po faulu Janiszewskiej (GTPR Gdynia)
41'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) broni rzut z 7. metra Górnej (Metraco Zagłębie Lubin), rywalka chce dobić, ale robi to z pola bramkowego
41'
Faul na Szarawadze i rzut karny z drugiej strony boiska
41'
[16:13] Bramkę z 7. metra zdobywa 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
42'
[16:14] Bramkę zdobywa Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin).
42'
42'
Jesteśmy z wami - skandują kibice GTPR
43'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) broni rzut Pielesz (Metraco Zagłębie Lubin)
czas
43'
44'
Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin) broni rzut Kozłowskiej (GTPR Gdynia)
45'
A Kordowiecka (GTPR Gdynia) zatrzymuje piłkę po rzucie Pielesz (Metraco Zagłębie Lubin)
45'
[17:14] Serię bez bramek przełamuje 19 Kozłowska (GTPR Gdynia).
45'
Kolejna świetna interwencja Kordowieckiej (GTPR Gdynia)
46'
Ponownie Kordowiecka (GTPR Gdynia)!
47'
[18:14] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa 49 Machado-Matieli (GTPR Gdynia).
48'
Niesamowite! Kolejny rzut obroniony przez Kordowiecką (GTPR Gdynia)
50'
Rzut karny po wątpliwym faulu Machado-Matieli (GTPR Gdynia)
50'
[18:15] Bramkę z 7. metra zdobywa Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin).
kontuzja
51'
Faul na Kozłowskiej (GTPR Gdynia) przynosi rzut karny, ale szczypiornistka potrzebuje pomocy medycznej. Będzie zdolna do gry
wykluczenie
51'
Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin) broni rzut karny wykonywany przez Janiszewską (GTPR Gdynia)
52'
Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin) trafia w słupek
53'
Rzut karny po faulu na Machado-Matieli (GTPR Gdynia)
53'
Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin) broni kolejny rzut karny, tym razem nie potrafi pokonać jej Uścinowicz (GTPR Gdynia)
53'
czas
54'
54'
Kordowiecka (GTPR Gdynia) ponownie lepsza od Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin)
55'
[19:15] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa 3 Janiszewska (GTPR Gdynia).
55'
[19:16] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa Belmas (Metraco Zagłębie Lubin).
55'
[20:16] Bramkę po błędzie obrony gości zdobywa 18 Zych (GTPR Gdynia).
wykluczenie
56'
Milojević (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę.
57'
[21:16] Bramkę zdobywa 66 Szarawaga (GTPR Gdynia), świetne podanie Kozłowskiej
wykluczenie
57'
czerwona kartka
57'
18 Zych (GTPR Gdynia) dostaje czerwoną kartkę. To jej trzecie wykluczenie, więc nie zobaczymy już tej zawodniczki w dzisiejszym meczu
58'
[21:17] Trawczyńska (Metraco Zagłębie Lubin) trafia do pustej bramki
58'
59'
[21:18] Bramkę po szybkiej akcji zdobywa Semeniuk (Metraco Zagłębie Lubin).
wykluczenie
59'
Rosińska (Metraco Zagłębie Lubin) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
60'
[21:19] Bramkę ze skrzydła zdobywa Jochymek (Metraco Zagłębie Lubin).
60'
Rzut karny po faulu Machado-Mateli. 15 sekund do końca meczu
60'
[21:20] Bramkę z 7. metra zdobywa Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin).
czas
60'
60'
KONIEC MECZU. Dobra postawa w obronie, a przede wszystkim świetna postawa w bramce Kordowieckiej (GTPR Gdynia) pozwoliły gdyniankom triumfować nad wicemistrzem Polski. Niepotrzebna była jednak nerwowa końcówka, w której nieco rozluźnione gospodynie pozwoliły dojść rywalkom na bramkę straty

12 UKS PCM Kościerzyna 14 1 0 0 13 338:491 3
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-01-24

Wyniki 14 kolejki

• GTPR GDYNIA - Metraco Zagłębie Lubin 21:20 (12:11)
  • KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 29:32 (11:15)
  • Perła Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:21 (14:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce 29:36 (11:22)
  • Kram Start Elbląg - SPR Pogoń Szczecin 26:24 (10:9)
  • Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 40:29 (22:16)

Opinie (29) 6 zablokowanych

• Brawo żółto-niebieskie !

• 10 6

• Ufff..... a było blisko żeby był smtek!

Tak jak nasi koszykarze potrafią prawie przegrać wygrany mecz..... czyżby głowa???
    Tak czy siak gratki za wygraną!

• 11 4

• Bardzo zacięty mecz ale dobrze że się udało

• 11 3

• Nic nie dbają nasze gwiazdy o moje serducho .Zawał mi groził ,w końcówce .3min do końca i 4 bramki dla Lubina

• 4 5

• mistrz i wicemistrz - 200 widzów. dziękuję, dobranoc (3)

• 12 6

• (2)

A do kogo masz pretensje?

• 1 1

• ciekawe

Jak swoją decyzję o ustaleniu wysokosci cen biletów przed rozpoczęciem sezonu oceniają z perspektywy czasu spece od marketingu obu gdyńskich zespołów... Smutne są te pustki na trybunach....

• 11 1

• nie mam pretensji, po prostu uważam, że taki stan rzeczy jest smutny i skandaliczny

• 9 0

• Malkontenci (12)

Paru znawców nie wierzyło w zespół i zapowiadało lanie. Dziewczyny
    zagrały na luzie +1 dobre zawody,Korek,Zychu,Kasia 6 reszta 5/4 utarły noska aspirantowi do medalu. 2 dla trenera za gre bez bramki w końcówce meczu gdy było +4. Jaki był cel takiej taktyki? Teraz zadłużony odpoczynek, może wpłyną zaległe pensje i Viborg w niedziele,czas cos wygrać w Europie, trzymamy kciuki. Brawo dziewczyny!!!!

• błąd (1)

Przepraszam gentlemana Szcun dla znajomosci stopni w policji ....

( dla uzupełnienia wiedzy rownież stopień w straży pożarnej :)

• 7 2

• Nie przejmuj sie Amelio Ten który nazwał Ciebie analfabetką sam aspiruje ,pretenduje , kandyduje do grona mega analfabety

• 2 3

• Do mega analfabety (2)

Aspirant to to samo co pretendent ANALFABETO. aspirant - kandydat, pretendent aspirantka aspirantka - kandydatka, pretendentka aspirować aspirować - pretendować, ...

• 3 2

• Jesteś głupszy niż gamoń ASPIRANT w policji to ktoś kto ubiega sie o wyższy stopień służbowy ,czyli kandydat na (podporucznika ) podkomisarza Czyli to stopień po między STARSZYM PRZODOWNIKIEM ( st sierżant) a właśnie podkomisarzem .Czyli CHORĄŻY Aspirant to Chorąży Jak chcesz kogoś pouczać ,to sprawdź u wujka googla. A nie pi.....el idiotyzmów i nie bądz mądrzejszy jak jestes z twoim ilorazem inteligencji na poziomie debilizmu czyli IQ 28

• Emalia (1)

Trudno się z Tobą nie zgodzić To kardynalny błąd zostawić pustą bramkę w samej końcówce .Trzeba być durniem zeby dać sobie strzelić 4 bramki w 3 minuty a to zasługa Kamielina.Co Tu robaczku z tymi pensjami .Siedzisz przy ich kasie że tak gadasz????

• 7 1

• Jestem bardzo ale to bardzo ciekaw jak byś przykladal się do pracy gdybyś ostatnia wypłatę miał za październik.? Masz coś więcej do powiedzenia w tym temacie

• 5 1

• Brawo dla Prezesa Marka (7)

Brawo, brawo,!!!! Tak trzymać Panie Prezesie!!!!

• 3 8

• Rysiu , że się zapytam : (1)

Brawo dla Pana Marka to sarkazm czy Ty tak naprawdę myślisz ?

• 1 0

• SARKAZM NA MAKSA....

jak to się mówi DRZEWO POZNACIE PO OWOCACH ....proszę spojrzeć co Pan Marek zrobił jako prezes ocynkowni w liniewie ...to samo będzie w klubie.

• 1 0

• Brawa to się należą , ale dziewczynom !!! (4)

Bo prezio jak na razie niestety minusuje !!! Co do myśli " Tak trzymać Panie Prezesie " - to znaczy , że w klubie jest wszystko Ok . Chyba o czymś nie wiem . Czyżby prezio znalazł kasę na utrzymanie zespołu , to znaczy sponsora ? Bo jeżeli nie to skąd ten mega optymizm ?

• 1 0

• (3)

Co ty robaczku o tej kasie??? Jak nie jesteś w temacie to zamknij pyszczydo albo daj se siana. Takiś CWANIAK to za sponsoruj drużynę.Wpłać ze 100 tyś i się mądrzyj głąbie.A jak jesteś emerytem i nie stac cię na bilet to idź zbierać puszki .Prezes Marek G robi karkołomne ewolucje aby pozyskac sponsorów ,A ty potrafisz mielić gębą jak parafianki Ojca przenajświętrzego RYDZYKA

• 0 1

• Zenek nie mądrzyj się

• 0 0

• Do zenek

Łubudubu, łubudubu niech nam zyje prezez naszego klubu!!! Niech żyje nam!!!!! To ja mówiłem zenek ... ;-) zenek czy może marek ;-)

• 1 0

• Gdybym miał taką kasę o której tu piszesz to wolałbym ją przekazać na hospicjum !!!

Tam przynajmniej byłby z niej pożytek . Tak marnie zarządzany klub pod wodzą Pana Marka Gutettera niema co liczyć na możnego sponsora bo oni potrafią liczyć pieniądze i żaden biznesmen nie będzie ładował swoich pieniędzy tam gdzie one są marnotrawione . Zgłoszenie zespołu do LM można rozpatrywać tylko jako niegospodarność prezesa !!! Pod względem biznesowym to Pan Marek Ojcu Rydzykowi do pięt nie dorasta ( Ojca Rydzyka jako biznesmena oceniam wysoko jako kapłana bardzo słabo raczej jako szkodnika Kościoła Katolickiego ) . Argumenty użyte przez Ciebie w stosunku do mojej osoby po raz wtóry wycelowane kulą w płot ! Czy doczekam się takich czasów że zaprzestaniesz używać brzydkich określeń w stosunku do osób których nie znasz ? Dzisiaj w Eurojeckpot do wygrania 340mln zł i jak wygram będę sponsorem strategicznym i już mam gotową dymisje dla Pana Gutettera wraz z zawiadomieniem do prokuratury o podejrzeniu niegospodarności jakiej dopuścił się w okresie trzech lat rządów w klubie . Jak widzisz prawdopodobieństwo że zostanę sponsorem są zerowe i takie same ma Gutetter na pozyskanie sponsora .