GTPR Gdynia - Pogoń Szczecin 32:27. Zwycięstwo na osłodę 5. miejsca w PGNiG Superlidze

18 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Pożegnalne zdjęcie piłkarek ręcznych GTPR Gdynia. W tym składzie już nie zagrają. Pożegnalne zdjęcie piłkarek ręcznych GTPR Gdynia. W tym składzie już nie zagrają.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia na koniec rozgrywek PGNiG Superligi pokonały we własnej hali Pogoń Szczecin 32:27 (17:13). Na trybunach było niespełna 200 kibiców. Jest to bowiem zwycięstwo trochę na osłodę nieudanych rozgrywek, gdyż ubiegłoroczne mistrzynie Polski sezon 2017/18 skończyły na 5. miejscu. Jak informowaliśmy, przed trenerem Marcinem Markuszewskim zadanie zbudowania nowej drużyny. Odchodzi aż siedem zawodniczek, w większości podstawowych.

GTPR: Kordowiecka, Kamińska, Chodakowska - Janiszewska 1 bramka, Łabuda 6, Pękala 5, Małecka 1, Gutkowska 6, Śliwińska 1, Machado-Matieli 4, Szarawaga 7, Uścinowicz 1

POGOŃ: Krupa, Zimny - Bancilon 4, Noga, Cebula 1, Urbańska 1, Królikowska 1, Marcikova, Janas, Koprowska 5, Nosek 5, Zawistowska 6, Kochaniak 3, Gadzina 1, Senderkiewicz

SIEDEM PILKAREK RĘCZNYCH ŻEGNA SIĘ Z GTPR. SPRAWDŹ, KTÓRE JUŻ NIE ZAGRAJĄ W GDYNI

Dla obu drużyn było to spotkanie o prestiż, bo żadna nie mogła zmienić pozycji w końcowej tabeli. GTPR kończył rozgrywki na 5., a Pogoń na 6. miejscu. Mimo to nikt nie odpuścił. Było sporo emocji. Gospodynie zagrały o zwycięstwo, mimo że w polu do rotacji było tylko 9 szczypiornistek.

Gdynianki ustawiły mecz na swoją korzyść między 2. a 9. minutą. Wówczas wynik 1:2 zmieniły na prowadzenie 6:2. A prowadzenie byłoby wyższe, gdy nie rzadki błąd Katarzyny Janiszewwskiej. Reprezentacyjna skrzydłowa celnie rzuciła z karnego, ale przekroczyła linię 7. metra i bramka nie została uznana.

Rywalki w tym okresie nie potrafiły powstrzymać Joanny Szarawagi. Obrotowa albo sama zdobywała bramki, albo była faulowana i zdobywała karne. Szkoda, że po tym sezonie reprezentantka Polski wraca do Lublina, bo będzie ciężko ją zastąpić.

Poza Szarawagą celnie w tym okresie rzucała Kinga Gutkowska, choć z jednego karnego trafiała na raty. Natomiast w bramce doskonale interweniowała Weronika Kordowiecka, która m.in. nie dała się pokonać z karnego. Niestety, i ona tym meczem żegnała się z GTPR.

W kolejnych minutach GTPR pilnował przewagi m.in. dzięki trafieniom Alicji Pękali. Po jej akcji było m.in. 12:8 w 21. minucie.

Ale wystarczyło kilka strat, a o mały włos Pogoń nie doszłaby na 11:12. Na zdobycie kontaktowej bramki przyjezdnym nie pozwoliła jednak Kordowiecka, która wygrała pojedynek sam na sam z Natalią Janas.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem GTPR 17:13. W drugą połowę lepiej weszły szczecinianki. Szybko zniwelowały straty na 16:18 i znów miały akcję na bramkę kontaktową, ale jej nie wykorzystały. I znów ta sytuacja dodała skrzydeł gdyniankom.

W odpowiedzi 2 razy z rzędu trafiła Szarawaga, a w 39. minucie Pękala poprawiła na 21:17. Natomiast pięć minut później GTPR osiągnął 5-bramkowe prowadzenie. Po akcji Patricii Machado-Matieli, która również odchodzi z Gdyni, było 24:19.

Pogoń nie dała za wygraną. Trzecia próba w tym meczu zdobycia kontaktowej bramki powiodła się. W 52. minucie Monika Koprowska rzuciła na 24:25. I znów perspektywa uciekającego zwycięstw "obudziła" gdynianki.

W następnych akcjach dwukrotnie faulowana była Janiszewska, a karne na bramki zamieniła Aneta Łabuda, kolejna szczypiornistka, której w barwach GTPR po wakacjach nie zobaczymy. Natomiast sytuację uspokoiła po własnym przechwycie i solowej akcji Machado-Matieli. Brazylijka poprawiła rezultat na 28:24. Do końca było 5 minut i tej przewagi nie można było już roztrwonić. Tym bardziej, że za chwilę Szarawaga wywalczyła kolejnego w tym meczu karnego, a z 7. metra nie pomyliła się Aneta.

12 Korona Handball Kielce 32 6 0 0 26 818:966 18
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-05-19

Wyniki 32 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • GTPR GDYNIA Pogoń Szczecin 32:27 (17:13)
  • Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (12:16)
  • Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 25:26 (16:11)
  • o miejsca 7-12:
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 26:25 (13:13)
  • KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 38:34 (23:14)
  • KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 31:29 (16:18)

• 0 1

• Wy wszyscy jesteście siebie warci. Włącznie z całym KK, jak i trenerem, jak i prezesem.

• 0 0

• Po co bunt siejesz i chcesz skłucać ludzi?
      Kager ma inne zdanie niż Żaba.
      Nie masz pojęcia a bzdury piszesz.
      Dla dobra kulbu zamilcz.

• 0 3

• Kolejne sukcesy młodzieży GTPR (5)

Juniorki Młodsze zdobyły srebro na Mistrzostwach Polski!!!!! Złota siódemka:
    Ania Lach - najlepsza bramkarka mistrzostw a Nikola Głębocka - najlepsza kołowa.BRAWO dla wszystkich dziewczyn i trenerów grup młodzieżowych!!!!
    Najmłodsze dziewczynki 2005 - Mistrzostwo Województwa Pomorskiego
    Młodziczki 2004 - I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie.
    Mamy super młodzież i dzieci....chcemy żeby w przyszłości grały w ekstraklasie w Gdyni!!!!!
    Panie Prezesie bardzo prosimy, żeby Pan zakończył swoje nieudane rządzenie klubem GTPR i podał się do dymisji.Nie ma ludzi niezastąpionych a Pana czas się definitywnie skończył.

• 6 0

• (4)

1.Mam pytanie do osób które mają prezesa dość.
      Który inny prezes więcej osiągnął w tym klubie?
      2. Kogo macie na jego miejsce aby zajął jego tron?
      3. Krzyczenie tutaj tylko jest pokazem odwagi wydług was, nikt nie ma odwagi podejść i porozmawiać jak kulturalni ludzie?

• 0 4

• Odwagę to miały różne osoby i wiekszość została zwolniona (1)

A kultury w rozmowie to Gutteter nie ma żadnej!Dyrektorzy za jego czasów zmieniają się co chwilę, bo są niewygodni jak zaczynają się orientować w jego kłamstwach.Zawodniczki, które podjęły próbę rozmowy już odeszły a młode jeszcze tego nie potrafią.Ten facet kłamie i oszukuje wszystkich dookoła.To nie prezes osiągał sukcesy!!!On się tylko woził na plecach innych a teraz jak nie ma już Vistalu wychodzi cała prawda o nim.

• 2 0

• Kager przestań kiedy ci się znudzi to pisać

• 0 0

• Hello (1)

Rozmowa? Najpierw trzeba odstawić tel - kultura. Jego osiągnięcia? Mistrzowski skład ściągnął Paszkowski po czym go zwolniono. Co on zrobił? W czym pomógł?
        Proszę napisz.

• 1 0

• 300 tys gdzieś uciekło za jego kadencji
          To miał by zostać?

• 0 0

• (1)

Najważniejsze, że ten nazwijmy to "średni" sezon jest już za dziewczynami!
    Szacunek dla wytrwałych, szacunek dla "emerytek", szacunek dla kontuzjowanych!
    Szacunek dla kibiców(tych prawdziwych), że wytrwali do końca!

Niestety teraz, to już tylko gorzej będzie...