GTPR Gdynia pewnie wygrał z Pogonią Szczecin. Szczypiornistki przerwały złą serię

7 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Aleksandra Zych (na zdjęciu) i jej koleżanki z GTPR miały dość ostatnich porażek i dały temu wyraz w Szczecinie. Rozgrywająca nie odpuszczała rywalkom nawet, gdy wynik był przesądzony i w 57. minucie otrzymała trzecią karę. Aleksandra Zych (na zdjęciu) i jej koleżanki z GTPR miały dość ostatnich porażek i dały temu wyraz w Szczecinie. Rozgrywająca nie odpuszczała rywalkom nawet, gdy wynik był przesądzony i w 57. minucie otrzymała trzecią karę.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 32:25 (16:10) w zaległym meczu 13. kolejki PGNiG Superligi. Przerwały tym samym serię trzech kolejnych porażek - dwóch w Pucharze EHF i jednej na krajowych parkietach. Po zmęczeniu trzema meczami w tygodniu nie było już śladu, mistrzynie Polski rozprawiły się z rywalkami zaskakująco łatwo.

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon, Noga 2, Cebula 2, Urbańska, Królikowska 2, Marcikova 1, Janas, Koprowska, Nosek 2, Zawistowska 2, Blazević 12, Gadzina 2

GTPR: Kamińska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Łabuda 5, Pękala, Stanulewicz 2, Zych 5, Kozłowska 9, Gutkowska 3, Śliwińska, Machado-Matieli 3, Szarawaga 2, Uścinowicz

Zanim gdyńskie szczypiornistki pojechały do Szczecina, w ciągu zaledwie tygodnia rozegrały trzy spotkania. Wszystkie przegrały - w pucharze EHF z Byasen Handball Elite i Viborg HK, zaś w PGNiG Superlidze uległy Piotrcovii. Miały cztery dni na regenerację przed zaległym pojedynkiem z Pogonią. Stawką spotkania było nie tylko przerwanie złej serii, ale i utrzymanie kontaktu ze ścisłą czołówką krajowych rozgrywek.

ALEKSANDRA ZYCH: JESTEŚMY ZMĘCZONE

Podopieczne Giennadija Kamielina, choć w europejskiej rywalizacji zbierały ostatnio baty, w Szczecinie przypomniały o różnicy poziomów w rozgrywkach. Prowadzenie objęły po rzucie Aleksandry Zych w 3. minucie i już go nie oddały. Gospodynie kilkukrotnie doprowadzały do remisu, po raz ostatni na 8:8 za sprawą niesamowicie skutecznej na początku meczu Valentiny Blazević w 17. minucie.

Wtedy gdynianki przejęły inicjatywę, w dużej mierze za sprawą znakomicie dysponowanej Zych. Do przerwy rzuciły 8 bramek, a rywalki tylko 2 w tym raz z karnego. Po przerwie popis dały Joanna KozłowskaAneta Łabuda. W 15 minut Asia rzuciła 5 bramek, zaś Aneta zaliczyła 3 trafienia.

PIĘĆ SZCZYPIORNISTEK GTPR W REPREZENTACJI POLSKI

GTPR kontrolował spotkanie i w pewnym momencie osiągnął nawet prowadzenie 29:20. Nie przeszkodziło im podwójne osłabienie i kary dla Zych, które skończyły się czerwoną kartką na 3 minuty przed końcem meczu. Biorąca niemal w pojedynkę odpowiedzialność za bramki dla gospodyń Blazević nie była w stanie odrobić strat.

12 Korona Handball Kielce 16 2 0 0 14 398:497 6
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-02-12

Wyniki 17 kolejki

• Piotrcovia - GTPR GDYNIA 25:23 (10:12)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Pogoń Szczecin 25:16 (14:15)
  • Perła Lublin - Kram Start Elbląg 34:22 (18:10)
  • Korona Handball Kielce - Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (11:12)
  • KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 34:34 (13:21) karne 3:4
  • Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin (przełożony na 22.02)
  • Zaległy mecz 13. kolejki
  • Pogoń Szczecin - GTPR GDYNIA 25:32 (10:16)

Opinie (26) 2 zablokowane

• Vistal Gdynia najlepszy jest

• 10 6

• Wielka niespodzianka !!!

Ale bardzo przyjemna . A Szczecinianki powinny się spalić ze wstydu !

• Żenada (2)

Człowieku, pod każdym artykułem będziesz tak pisał? Powoli jiest to nudnej. Przestańcie

• nowinki (1)

Ponoc nowy trenerem ma zostac Pan Struzik, a Zych od nowego sezonu w francuskim Metz

• 5 6

• Oby to tylko były plotki, a pani Zych życzymy sukcesów, może nowy klub zmobilizuje do większego wysiłku.

• 1 0

• Brawo Pan Prezes (1)

Brawo, brawo, brawo !!!!!!

• 5 9

• A to pan prezes wygrał mecz? Czy zawodniczki?

• 8 1

• Struzik nie będzie nowym trenerem. (4)

Też młody trener będzie, ale nie będzie to Struzik.

• 5 0

• (3)

Już jest namaszczenie Markuszewski Marcin do niedzieli trener Spójnia Gdynia.
      Całe szczęście dla Spójni,szkoda że tak późno! Współczuję dziewczynom :(

• 9 0

• (2)

To dziwny ruch Marcina.Rezygnuje z ciepłej posadki i wskakuje na tonący okręt ?

• 5 0

• (1)

ma doświadczenie w topieniu,Spójnia na skraju blamażu teraz klub z "dziurą" który już tonie ale jeszcze nie zatopiony.No to Rama dostał po nosie,tyle razy miała zwalniać a tu sam odszedł "najlepszy trener"jak i był nim Kotwicki - to wywiad prezesa przed rozpoczęciem ligi :)

• 3 0

• W tamtym okresie byli najlepsi.

• 2 0

• Co miesiąc nowy trener:-)))) (3)

A prezes ciągle ten sam?Może prościej byłoby zmienić prezesa bo facet jest tak zadufany w sobie, że sam nie zrezygnuje.

• 7 1

• On odejdzie to po klubie. Zacznij użytkować mózgu

• 0 5

• Sam nie zrezygnuje ! (1)

I patrząc na to z jego punktu widzenia wcale się nie dziwię . Do Vistalu wrócić nie może bo i po co . Tu ma posadkę i zanim zostanie zdymisjonowany co miesiąc coś w PLN przytula . A że drużyna się sypie - co on na to poradzi on się po prostu na tym nie zna . Jak była kasa i dobry trener były wyniki . Jak się kasa skończyła zaczęła się improwizacja z bardzo negatywnym skutkiem . Dziwić się należy władzom miasta że tak długo ten stan rzeczy utrzymują ponosząc główny ciężar finansowania tego klubu .

• 3 1

• a jaki niby klub w Gdyni nie jest głównie finansowany przez miasto?

• 4 1

• Brawo

Ważny i trudny mecz. Pewne zwycięstwo. Bardzo się cieszę.

• 3 0

• Noo i gdzie płaczki od rozpadającej się drużyny ?? (3)

Skoro GTPR się rozpada to co mają powiedzieć w Szczecinie ???
    Proszę, proszę odchodzi Zych to pani rzucam po ścianach Kozłowska, jednak
    potrafi trafić w bramkę ! ;)
    Oby tak dalej, bo od dwóch lat stagnacja u Kozy okrutna.
    Gdyby tak jeszcze talent Uścinowicz się ujawnił w końcu byłaby szansa znowu powalczyć o Majstra !

• 3 5

• (1)

Uścinowicz już zademonstrowała próbkę talentu w kilku meczach, zwłaszcza z CSM (musiała awaryjnie zastąpić kontuzjowaną Borysławską i stanęła na wysokości zadania, choć wynik konfrontacji był przesądzony), i w sumie to ona spośród młodych wykorzystała najlepiej szansę wypromowania się poprzez puchary. Teraz tylko musi jeszcze ustabilizować formę.

• 5 1

• Żeby to zrobić, musi dużo grać...

• 0 0

• Na chwilę obecną są tylko plotki i żadnych konkretów !

To , że drużyna stara się jeszcze zachować twarz to tylko chwała zawodniczkom . Z tego co można zaobserwować , to w tym roku w tej pseudo E - klasie poza Lublinem każdy może wygrać z każdym bez względu na zajmowaną obecnie pozycję w tabeli . Fakt jest taki , że tabela podzieliła się już na dwie części i tylko jakaś katastrofa mogłaby GTPR zepchnąć do strefy spadkowej . Nie jestem zwolennikiem Kamielina od samego początku , ale obarczanie jego winą za obecną sytuacje klubu to czysta głupota . Kolejna zmiana trenera kompletnie nic nie wniesie do sytuacji zespołu . Tylko sponsor tytularny , który będzie chciał uratować ten zespół przed likwidacją poprzez swoje pieniądze i dalekosiężną strategię prowadzenia tego zespołu coś może tu pomóc . Jeżeli taki ktoś się znajdzie to kilka osób w tym klubie będzie musiało szukać sobie innego zajęcia . Na chwilę obecną nie ma żadnych powodów do odtrąbiania sukcesu . Czas pokaże , kto był płaczkiem a kto tylko pilnym obiektywnym obserwatorem , któremu los klubu nie jest obojętny . Co do Szczecina to ich postawa jest ogromnym zaskoczenie in minus , bo tam aż takich zawirowań jak u nas nie było i nie ma ! Przebłyski z jakimi mamy do czynienia w wykonaniu Kozłowskiej lub Uścinowicz i Zych cieszą , ale zespołowi są potrzebna zawodniczki o ustabilizowanej formie a nie efemerydy . Budowa klasowego zespołu piłki ręcznej wymaga cierpliwości i stabilizacji składu w dłuższym czasie . Czy zapowiedzi o odejściu Zych dają jakąś drobinę optymizmu w perspektywicznym budowaniu zespołu - wątpię .