Wiadomości

stat

Mistrzowie MMA i K-1 w Gdyni

Gala sztuk walki FEN powraca

Kamil Łebkowski przed rokiem pokonał w Gdynia Arenie Piotra Hallmanna. W maju tego roku postara się w tym obiekcie wrócić na zwycięskie tory.
Kamil Łebkowski przed rokiem pokonał w Gdynia Arenie Piotra Hallmanna. W maju tego roku postara się w tym obiekcie wrócić na zwycięskie tory. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Po niespełna roku Fight Exclusive Night wraca do Gdynia Areny. 17 odsłona gali MMA i K-1 odbędzie się 12 maja. Trójmiejskiej publiczności ponownie pokaże się m.in. Kamil Łebkowski, który ostatnio nad morzem pokonał Piotra Hallmanna. Nie zabraknie także miejscowych zawodników.Trzy ostatnie gale Konfrontacji Sztuk Walki, a w sumie cztery, odbyły się w Ergo Arenie właśnie w maju. Dlatego też utarło się, że fani MMA w tym miesiącu zmierzają do Trójmiasta. W tym roku majowy termin wskoczyła gala KSW na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ominięta przez KSW Ergo Arena zawarła jednak umowę z najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie, czyli amerykańską UFC. Jej gala pojawi się na granicy Gdańska i Sopotu w październiku.

GALA UFC PONOWNIE W POLSCE, TYM RAZEM W ERGO ARENIE

To jednak nie oznacza, że fani mieszanych sztuk walki nie mają po co przyjeżdżać do Trójmiasta w maju. Na ten miesiąc swoją galę w Gdynia Arenie zaplanowała organizacja FEN. Pojawi się w tym obiekcie po raz drugi. Debiut Fight Exclusive Night zaliczyło w Gdynia Arenie przed rokiem. Wcześniej organizowało swoją galę także w Hali 100-lecia - 16 sierpnia 2014 roku.

PRZEGRANA PIOTRA HALLMANNA NA GALI FEN 13 W GDYNI

W 2016 roku w Gdyni, w pojedynku wieczoru zmierzyli się Kamil ŁebkowskiPiotr Hallmann. Drugi z nich wracał wówczas do Polski po nieudanej przygodzie w UFC. Nie udało się mu także podbić FEN. Łebkowski przeważał przez trzy rundy i spokojnie wygrał 10. z rzędu walkę w MMA.

Łebkowskiego zobaczymy ponownie w Gdynia Arenie. Zawita jednak do niej po porażce w marcowej FEN 16 w Warszawie. Decyzją sędziów uległ Gabrielowi Silvie. Jego kolejny rywal nie jest jeszcze znany.

Do walk staną również mistrz świata K-1 Global Radosław Paczuski oraz niepokonany od ponad dwóch lat Michał "The Hammer" Oleksiejczuk. Będzie także przedstawiciel trójmiejskiej sceny MMA Michał Wlazło.

Ważącego 105 kg zawodnika oglądaliśmy także podczas zeszłorocznej FEN w Gdyni. Pokonał przez techniczny nokaut Marcina Gulasa. W grudniu wybrał się do Rumunii na RXF 25 MMA All Stars 3 i przegrał decyzją sędziów z Anatoliem Ciumacem.

Wśród bohaterów gali będą również kolejni przedstawiciele Trójmiasta, trzykrotny srebrny medalista kickbokserskiego Pucharu Świata, Jarosław Daschke oraz jeden z najgroźniejszych zawodników MMA młodego pokolenia Jacek "Łamator" Kreft. Kolejnych zawodników i pełną kartę walk poznamy w następnych tygodniach.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane