Galatasaray Stambuł - VBW Arka Gdynia 71:60. Wciąż bez wygranej w Eurolidze

20 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

26 pkt i 10 asyst Megan Gustafson nie uratowało Arki od kolejnej przegranej w Eurolidze. 26 pkt i 10 asyst Megan Gustafson nie uratowało Arki od kolejnej przegranej w Eurolidze.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 60:71 (21:26, 16:7, 6:17, 17:19). Mistrzynie Polski po trzech meczach w Eurolidze koszykarek pozostają bez zwycięstwa. Na nic zdały się wysiłek Megan Gustafson i Alice Kunek, które zaliczyły po double-double. O porażce przesądziła koszmarna trzecia kwarta, w której podopieczne Gundarsa Vetry zdobyły zaledwie 6 pkt oraz fatalna skuteczność - 3/17 zza łuku.

Galatasaray: Williams 16 pkt (2x3), Krajisnik 15 (7 zb.), Steinberga 13 (1x3), Gulcan 7 (1x3), Bilgic 3 (6 as.) oraz Turan 8, Aydin 5 (1x3), Dungee 4, Yilmaz 0, Albayrak 0

ARKA: Gustafson 26 (10 zb.), Kunek 16 (2x3, 10 zb., 6 as.), Bertsch 7, Kastanek 2, Lundquist 0 oraz Bernies 7 (1x3, 6 as.), Begić 2, Podgórna 0

W Stambule zmierzyły się drużyny pozostające bez wygranej w Eurolidze. VBW Arka do Turcji poleciała z wracającą po urazie głowy Megan Gustafson. Gdynianki rozpoczęły od 6:2, ale gospodynie szybko odbiły prowadzenie. Na więcej niż 3 pkt odskoczyły jednak dopiero pod koniec pierwszej kwarty.

VBW Arka Gdynia przegrywa. Co się dzieje z koszykarkami?

W pierwszej połowie meczu obie drużyny praktycznie nie istniały zza łuku (Galatasaray 2/7, Arka 1/10 w skuteczności rzutów za 3 pkt). Mistrzynie Polski wygrywały jednak walkę na tablicach i trzykrotnie częściej stawały na linii rzutów wolnych.

Skuteczność 14/15 przy rzutach 1-punktowych pozwoliła Arce odbić prowadzenie. Najpierw spod kosza trafiła Gustafson, a zaraz po niej oba wolne wykorzystała Alice Kunek trafiając na 37:35. Gospodynie spudłowały dwie trójki i gdynianki udały się na przerwę z nieznaczną przewagą.

Megan Gustafson nie zagrała w ostatnich meczach. Poznaj przyczyny

Podopieczne Gundarsa Vetry trzecią partię zaczęły od 0:5. Arka zdołała odpowiedzieć zbliżając się na punkt. Tylko na chwilę, bo trójkę trafiła Riquna Williams a po własnym przechwycie kontrę przeprowadziła Anete Steinberga. Zza łuku trafiła Melis Gulcan, kolejne punkty dołożyła Williams i w kwarcie było już było już 15:2 (50:39 w meczu)!

Wyciągnąć zespół z opałów próbowała Gustafson, która razem z Kunek odpowiadała za większość punktowego dorobku mistrzyń Polski. Piłka kompletnie "nie siedziała" Marissie Kastanek a problemy z faulami miała Ana-Marija Begić. Ostatnią kwartę Arka rozpoczęła ze stratą 9 pkt.

Gdynianki pozbierały się po koszmarnej trzeciej partii, ale nawet mimo poprawy, nie były w stanie zbliżyć się bardziej niż na 6 pkt. Tym samym po trzech meczach w Eurolidze, Arka pozostaje bez zwycięstwa i zajmuje ostatnie miejsce w grupie B.

Euroliga kobiet złożona jest z dwóch grup po osiem zespołów. Każdy zagra z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Awans do fazy play-off wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Zespoły z miejsca 5-6 awansują do Eurocup.

20 października 2021, godz. 19:00