Piłkarki ręczne Vistalu obroniły Puchar Polski

17 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Szczypiornistki Vistalu zasłużyły na radość po ostatnim meczu sezonu 2014/2015. Dzięki dobrej, fizycznej grze oraz szczypcie doświadczenia kilku piłkarek zdobyły Puchar Polski. Szczypiornistki Vistalu zasłużyły na radość po ostatnim meczu sezonu 2014/2015. Dzięki dobrej, fizycznej grze oraz szczypcie doświadczenia kilku piłkarek zdobyły Puchar Polski.

Vistal Gdynia drugi rok z rzędu sięgnął po Puchar Polski. Ponownie wygrał gładko w finale z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin, tym razem na jego boisku 26:18 (12:9). Szczypiornistki prowadzone przez Pawła Tetelewskiego świetnie zaczynały każdą z połów. W pierwszej dały się nieco dojść rywalkom, ale w drugiej nie zostawiły im żadnych złudzeń na to, kto jest lepszy. Za triumf drużyna zgarnęła 50 tys. zł. Świetnie w bramce spisywała się Małgorzata Gapska, którą uznano najlepszą zawodniczką turnieju na jej pozycji. Najskuteczniejszą szczypiornistką zmagań została Monika Kobylińska. Natomiast MVP zgarnęła bramkarka Zagłębia, Monika Maliczkiewicz.

KGHM METRACO ZAGŁĘBIE KGHM METRACO ZAGŁĘBIE
VISTAL VISTAL
Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Załęczna 2, Piekarz, Pałgan 1, Obrusiewicz 5, Paluch 1, Premović, Lalewicz 4, Piechnik 4, Lima, Walczak, Jochymek 1, Milojević
Sędziowie: Chrzan, Janas (obaj Tarnów)
Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 2, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska 2, Dorsz, Kobylińska 7, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych 2, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Kulwińska 4, Andrzejewska

MAŁGORZATA GAPSKA, bramkarka Vistalu, przed kamerami Polsatu Sport o meczu

Fantastyczne zwieńczenie sezonu. Mam nadzieję, ze po nim będą szczęśliwi kibice i nasze rodziny. Chciałabym, aby to stało się tradycją, może za rok ponownie uda się obronić Puchar Polski. Ale to już melodia przyszłości.

Nasz klub zaciągnął do składu dużo młodzieży, ale bardzo utalentowanej. Od początku wierzyłam w te dziewczyny, a one pokazały, że stać je na wiele dobrych rzeczy. Już nie będą anonimowe, zdały egzamin i teraz tylko trzeba potwierdzić dobrą formę w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że uda się utrzymać ten skład.

Ostatnio miałam grypę, ale udało się w miarę wyleczyć. Fakt, że ledwo żyję i nie mam siły się cieszyć. Dobrze, że już wszystko mamy za sobą.

Przypomnijmy, że w tym sezonie zespół trenera Pawła Tetelewskiego grał z tym rywalem dwukrotnie. W Gdyni wygrał 34:25, by na wyjeździe przegrać 26:29
Przed rokiem Vistal i Zagłębie grały również w pucharowym finale. W Szczecinie gładko wygrały gdynianki 24:19

W FINALE W 2014 ROKU NIEDŹWIEDŹ ZDOBYŁA MVP, GAPSKA TYTUŁ NAJLEPSZEJ BRAMKARKI
W swoim półfinale, który odbył się również w sobotę, KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Balticę Szczecin 30:20 (16:11)
W meczu o trzecie miejsce Pogoń pokonała Selgrosa 25:24 (13:12)
Ze względu na transmisję telewizyjną mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
W składzie Vistalu jest Aleksandra Zych (VISTAL), której zabrakło na boisku w półfinale
Przed startem spotkania władze klubu żegnają Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) i Tsvirko (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), dla których to ostatnie mecze w barwach drużyny. Pierwsza przenosi się do Francji, druga kończy karierę
1'
ZACZYNAMY MECZ, od środka Vistal
1'
Zagłębie broni wysoką strefą
1'
[0:1] Bramkę z lewego rozegrania zdobywa Kobylińska (VISTAL).
2'
Gra pasywna Vistalu
3'
[1:1] Bramkę z prawego rozegrania zdobywa Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
4'
Zagłębie, Zagłębie - słychać na trybunach w Lubinie
4'
Żółtą kartką otrzymuje Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
4'
Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) przekracza linię 6. metra
5'
Niedźwiedź (VISTAL) trafia w poprzeczkę, Kobylińska (VISTAL) dobija, ale jest faulowana przez Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) i mamy karny
wykluczenie
5'
Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
5'
[1:3] Bramkę z karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
5'
[2:3] Bramkę zdobywa Paluch (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
6'
[2:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), która dobija rzut Galińskiej
6'
Przy walce o zbiórkę z Kulwińską (VISTAL) ucierpiała Jochymek (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), która zderzyła się z Paluch (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
6'
Jochymek (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) już gotowa do gry
6'
Żółtą kartką otrzymuje Galińska (VISTAL).
7'
[2:5] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), która trafia przy prawym słupku Maliczkiewicz
8'
Kulwińska (VISTAL) sam na sam z Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), ale gdyńska kołowa nie trafia w bramkę...
9'
Łabuda (VISTAL) z prawego skrzydła trafia w Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
10'
[2:6] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Pawłowska (VISTAL).
10'
Żółtą kartką otrzymuje Paluch (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
10'
[2:7] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
10'
Przerwa na żądanie Karkut (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
11'
[3:7] Bramkę zdobywa Pałgan (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), która w łatwy sposób obiegła Galińską i wyszła sam na sam z Gabską
11'
Pałgan (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) pośliznęła się po rzucie i upadła w polu bramkowym. Potrzebna jest pomoc medyczna
11'
Pałgan (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) gotowa do gry
12'
Łabuda (VISTAL) po raz drugi przegrywa pojedynek z Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
13'
Żółtą kartką otrzymuje Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
13'
Paluch (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Kulwińską
13'
Kulwińska (VISTAL), która została uderzona w twarz leży w polu bramkowym Zagłębia
13'
Kulwińskiej (VISTAL) została udzielona pomoc medyczna i jest już gotowa do gry
13'
Karny po faulu na Niedźwiedź (VISTAL)
14'
Kobilińska wykonuje karnego i trafia w... słupek
14'
[4:7] Bramkę precyzyjnym rzutem pod poprzeczkę zdobywa Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
15'
[4:8] Kolejną bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
15'
[5:8] Bramkę zdobywa prawoskrzydłowa Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
16'
Kobylińska (VISTAL) tym razem przegrywa z Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
16'
[6:8] Bramkę zdobywa Paluch (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
17'
[6:9] Szybkie wznowienie i bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
17'
[6:10] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL), podawała Kobylińska
19'
[7:10] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
19'
Kobylińska (VISTAL) ze skrzydła, ale trafia w Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
20'
Żółtą kartką otrzymuje Niedźwiedź (VISTAL).
21'
Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) ponownie lepsza od Kobylińskiej (VISTAL)
22'
[8:10] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), która wykorzystała zasłonę Paluch
czas
22'
Przerwa na żądanie Tetelewskiego (VISTAL).
22'
Kolejna dobra obrona Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
23'
Gapska (VISTAL) broni rzut Pałgan (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
23'
A Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) zatrzymuje Niedźwiedź (VISTAL)
24'
Gapska (VISTAL) lepsza od Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
25'
Kozłowska (VISTAL) rzuca, broni Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
26'
Łabuda (VISTAL) w kontrze sam na sam z Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE), ale po raz trzeci w meczu przegrywa z nią pojedynek
26'
[8:11] Bramkę na przełamanie zdobywa Kozłowska (VISTAL).
27'
Karny dla Zagłębia po akcji Załęcznej (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
27'
Gapska (VISTAL) broni rzut z karnego Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
28'
Rzut z trudnej pozycji Niedźwiedź (VISTAL), ale piłka trafia w poprzeczkę
30'
[9:11] Bramkę z kontry zdobywa Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
30'
[9:12] Bramkę z około 12. metra zdobywa Zych (VISTAL).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Vistal świetnie rozpoczął finałowy mecz Pucharu Polski. Odskoczył na prowadzenie 7:2. Do tego miał jeszcze kilka sytuacji na to, aby powiększyć przewagę. Niestety dla gdynianek świetnie zaczęła bronić Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE). Trzykrotnie wygrała pojedynki sam na sam z Łabudą (VISTAL), czy także z Kobylińską (VISTAL). Ta do przerwy zdobyła aż 5 bramek, ale także nie wykorzystała karnego. Z drugiej strony rywalki zaczęła zatrzymywać Gapska (VISTAL) i głównie dzięki niej gdynianki nie roztrwoniły przed przerwą całej przewagi.
31'
ZAGŁĘBIE ZACZYNA DRUGĄ POŁOWĘ
31'
Problem z odklejającą się naklejką z logo sponsora. Przez to mamy przerwę w grze
31'
Wracamy do gry
31'
[9:13] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), pomimo iż była otoczona przez trzy rywalki
32'
[10:13] Bramkę zdobywa Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
32'
[10:14] Bramkę z koła zdobywa Kulwińska (VISTAL).
33'
[10:15] Bramkę ze środka zdobywa Galińska (VISTAL).
34'
Gapska (VISTAL) wygrywa pojedynek z Premović (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
35'
Kobylińska (VISTAL) trafia w słupek
35'
Pawłowska (VISTAL) stanęła oko w oko z Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) i trafiła w nią piłką
35'
Świetna interwencja Gapskiej (VISTAL)
wykluczenie
36'
Milojević (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[10:16] Bramkę z 9. metra zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
36'
37'
Karny dla Zagłębia po faulu Janiszewskiej (VISTAL)
37'
[11:16] Bramkę z karnego zdobywa Załęczna (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
38'
[11:17] Bramkę ze środka zdobywa Kulwińska (VISTAL).
39'
Przechwyt Pawłowskiej (VISTAL), ale w polu bramkowym
39'
40'
Karny dla Zagłębia po fauli Galińskiej (VISTAL)
41'
[12:17] Bramkę z karnego zdobywa Załęczna (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
41'
[12:18] Bramkę rzutem z 9. metra zdobywa Galińska (VISTAL).
42'
[12:19] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
czas
42'
42'
Gapska (VISTAL) broni rzut Walczak (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
43'
Gapska (VISTAL) tym razem zatrzymuje Premović (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
43'
Ładna akcja Janiszewskiej (VISTAL) zatrzymana przez Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
44'
[12:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
45'
[12:21] Bramkę z kontry zdobywa Janiszewska (VISTAL).
46'
Rzut karny po faulu na Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
46'
Gapska (VISTAL) broni karnego!
46'
[12:22] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
47'
Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) pudłuje rzut ze skrzydła
48'
48'
[13:22] Bramkę zdobywa Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
49'
Pawłowska (VISTAL) pudłuje rzut ze skrzydła
49'
Kolejny karny za faul na Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
49'
Gapska (VISTAL) broni kolejnego karnego, tym razem w wykonaniu Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
50'
Tym razem dobra obrona Maliczkiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
50'
[14:22] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
51'
Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
Karny po faulu na Kulwińskiej (VISTAL)
51'
[14:23] Bramkę z karnego zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
52'
Karny dla Zagłębia
52'
[15:23] Bramkę z karnego zdobywa Jochymek (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
53'
[15:24] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Gutkowska (VISTAL).
53'
[16:24] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Lalewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
55'
[17:24] Bramkę z kontry zdobywa Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
55'
[17:25] Bramkę potężnym rzutem zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
56'
Zych (VISTAL) rzuca nad poprzeczką
56'
Karny za faul Janiszewskiej (VISTAL) na Jochymek (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
wykluczenie
57'
Janiszewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
57'
Walczak (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) nie trafia z karnego w bramkę
58'
[18:25] Bramkę z kontry zdobywa Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE).
59'
Kordowiecka (VISTAL) broni w sytuacji sam na sam z Obrusiewicz (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE)
60'
Kolejna dobra obrona Kordowieckiej (VISTAL), która zatrzymuje kontrę Zagłębia
60'
[18:26] Bramkę z około 11. metra zdobywa Zych (VISTAL).
60'
Rzut wolny dla Zagłębia na koniec meczu, Piechnik (KGHM METRACO ZAGŁĘBIE) podaje do Kordowieckiej (VISTAL)
60'
KONIEC MECZU
Vistal obronił Puchar Polski. Ponownie okazał się lepszy w finale od Zagłębia
Szczypiornistki Vistalu przybijają piątki z kibicami

W meczu o 3. miejsce Selgros Lublin mierzył się z Pogonią Balticą Szczecin. Niespodziewanie wygrał ten drugi zespół, który wynik przechylił na swoją korzyść dopiero w końcówce starcia.

Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 24:25 (12:13)

Selgros: Dżukiewa, Baranowska - Małek 6, Szarawaga 4, Kocela 3, Konsur 3, Gęga 2, Mihdaliova 2, Quintino 2, Kozimur 1, Repelewska 1, Drabik, Skrzyniarz

Pogoń: Szywerska, Płaczek - Koprowska 8, Noga 5, Jaszczuk 3, Zimny 3, Huczko 2, Zawistowska 2, Sabała 1, Królikowska 1, Kochaniak

• Gratulacje!!!

Świetny sezon w wykonaniu całego zespołu! Obroniony PP i wicemistrzostwo po pięknej walce. Kto by pomyślał o tym we wrześniu patrząc na kadrę Vistalu :) Jeszcze raz gratulacje, aż żal, że następny mecz w Gdyni dopiero po wakacjach :)

• 43 3

• Jesteście niesamowite! (2)

Tak, jak wczoraj - brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Świetne zakończenie udanego sezonu. Co to za jakieś opowieści w tv o odejściu Pawłowskiej?

• 25 4

• (1)

Magda będzie studiować architekturę we Włoszech!

• 6 3

• Czy oby na pewno?

• 2 2

• Mamy toooo!!!!!!

Wiara czyni cuda!!!!!!! Wierzyłam, wierzyłam i jeszcze raz wierzyłam!!!!!!!

• 31 4

• Krótko!

Dziewczyny jesteście po prostu wielkie!!!

• 26 4

• Transfery (2)

Jaka to reprezentatka Polski ma przyjść na skrzydło za Pawłowską?

• 3 10

• Grzyb????? (1)

• 10 3

• Gadzina

• 0 0

• Sukces smakuje.

Naprawdę trudno było sobie wyobrazić takie zakończenie sezonu - szacun i wielkie brawa.

• 24 4

• Puchar jest nasz.

Dziewczyny jesteście wielkie.

• 21 4

• Panie Szczurek czas przeznaczyć pieniążki Vistalowi jako promocje miasta, zabrać grajkom Arki którzy nic nie grają.

• 32 6

• Brawo dziewczyny!!!

• 6 10

• "Za triumf dryżyna dostała 50 tys zł." (4)

Łaaał - to pewnie tyle, ile pierwszy lepszy piłkarz nożny za 1 mecz. Dziewczyny wylewaja siódme poty za jakieś grosze, szkoda :(