AZS UG niepewny ekstraklasy

6 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańscy akademicy o utrzymanie w ekstraklasie muszą walczyć do ostatniego meczu. Gdańscy akademicy o utrzymanie w ekstraklasie muszą walczyć do ostatniego meczu.

Dopiero w ostatniej ligowej kolejce wyjaśni się czy futsaliści AZS UG utrzymają się w ekstraklasie. Podopieczni Michała Janiaka przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 5:7 (0:4) i o pozostanie w elicie będą musieli walczyć w sobotę w Rudzie Śląskiej.

7:5 Szachnitowski (40)

AZS UG Gdańsk: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Friszkemut, Olszewski, Horbacz, Ziarko, Pawicki

Druga z rzędu porażka sprawia, iż gdańszczanie tracą wypracowaną wcześniejszymi zwycięstwami pozycję. W Tychach zamiast sięgnąć po trzy punkty i pewne utrzymanie, już w pierwszej połowie stracili cztery bramki.

Zemściły się niewykorzystane sytuacje i karygodne błędy w obronie. Najpierw Patryk Szachnitowski zmienił tor lotu piłki po strzale Adama Wolaka, a z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Bartosz Sitko. Trzecią bramkę tyszanom podarował samobójczym trafieniem Wojciech Pawicki.

W drugiej części spotkania sygnał do odrabiania strat dał Michał Horbacz, ale grający z wycofanym bramkarzem gdańszczanie pozwolili GKS na jeszcze dwa trafienia. Wysokie prowadzenie najwyraźniej nieco uśpiło gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał Pawicki. W ciągu siedmiu minut zdobył trzy gole, ale już do właściwej bramki.

Na minutę przed końcem meczu kontaktową bramkę zdobył Michał Olszewski, ale AZS UG nie tylko nie zdołało doprowadzić do remisu, a straciło kolejnego gola. Skoncentrowanym na ofensywie gościom w ostatniej sekundzie spotkania decydujący cios wymierzył Szachnitowski.

W innym meczu fazy play-out: AZS UŚ Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 2:0 (1:0)

Do I ligi spadła już Gwiazda Ruda Śląska, z którą również na wyjeździe gdańszczanie zagrają w sobotę. AZS UG po porażce z GKS Tychy ma nad nim zaledwie punkt przewagi i stoczy z nim korespondencyjny pojedynek o utrzymanie.

Tyszanie zagrają z AZS UŚ Katowice i jeśli wygrają, zapewnią sobie ligowy byt. W przypadku równej liczby punktów z AZS UG będą jednak wyżej, gdyż mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Nadal z ekstraligą mogą pożegnać się także katowiczanie - jeśli przegrają z Tychami, gdańszczanom do utrzymania wystarczy remis.

Tabela play-out
(do tabeli doliczane są punkty i bramki z sezonu zasadniczego zainteresowanych drużyn)
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)
1. AZS UŚ Katowice 5 3 1 1 33:29 18
2. AZS UG Gdańsk 5 2 0 3 45:38 17
3. GKS Tychy 5 2 0 3 38:51 16
4. Gwiazda Ruda Śląska 5 2 1 2 37:35 10

Opinie (2)

• Chyba błąd w analizie (1)

Poprawcie mnie ale chyba AZS wystarczy remis. Przy remisie nawet jak Tychy wygrają, to nasi zrównują się punktami z Katowicami, a od nich chyba mamy lepszy bilans.

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 0 1

• zegnaj ekstraklaso

w 3 meczach nie zdobyc nawet 1 pkt. zalosne. Dziekuje dobranoc. Zegnaj ekstraklaso