Gdańscy hokeiści pudłowali w karnych

Krzysztof Klinkosz
22 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Tylko punkt zdobyli gdańscy hokeiści w Oświęcimiu, mimo, że prowadzili już 2:0. Wyrównującą bramkę stracili na 12 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, a w serii rzutów karnych nie wykorzystali żadnego z nich. Rywale za to dwukrotnie pokonali gdańskiego golkipera. Drużyna Aksam Unia pokonała Energę Stoczniowiec 3:2 po karnych (0:2, 1:0, 1:0, d. 0:0, k. 2-0).

0:1 Skutchan as. Rrzeszutko (2.49 w przewadze)
0:2 Rzeszutko as. Vitek (18.10 w przewadze)
1:2 Gallo as. Wojtarowicz, Klisiak (36.53 w podwójnej przewadze)
2:2 Klisiak as. Jakubik (59.48 w przewadze)

Karne
0-0 Klisiak
0-0 Vitek
1-0 Modrzejewski
1-0 Ziółkowski
2-0 Bucek

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny, Mat.Rompkowski - Kostecki, Skrzypkowski - Benasiewicz, Smeja - Maj oraz Zienkiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, B.Wrobel - Steber - Jankowski, Chmielewski - M.Wróbel - Ziółkowski.

Już podczas pierwszego okresu gry w przewadze gdańszczanie strzelili gola. Z bliska do bramki Unii trafił Roman Skutchan a była wówczas zaledwie trzecia minuta meczu. Gospodarze zagrali nieskutecznie i kiedy już przedostawali się pod bramkę Energi Stoczniowca to brakowało im skuteczności. Szkoda, że tej zabrakło również Janowi Steberowi który w świetnej sytuacji, w 15 minucie przestrzelił.

Gdańszczanie podwyższyli jednak na 2:0 a dokonał tego w 19 minucie Jarosław Rzeszutko wykorzystując podanie przed bramkę Josefa Vitka podczas kolejnego okresu gry w przewadze "Stoczni".

Na takie samo zagranie gdańszczanie zdecydowali się na początku drugiej tercji, jednak tym razem Rzeszutko nie pokonał Zbigniewa Szydlowskiego chwilę później dobrą okazję zmarnował Marek Wróbel posyłając krążek obok siatki, działo się to w 25 minucie. Dziesięć minut później okazję sam na sam zmarnował Vitek. Jednak również gospodarze niedzielnego meczu marnowali sytuacje podbramkowe, Skutecznie bronił Przemysław Odrobny bądź hokeiści Unii nie trafiali nawet w światło bramki. Potrzebowali dopiero podwójnej przewagi w 37 minucie aby zdobyć kontaktową bramkę.

Trzecia tercja rozpoczęła się od zmarnowanej sytuacji Tomasza Ziółkowskiego, po którego uderzeniu krążek odbił się od słupka. Gdańszczanie utrzymywali korzystny rezultat aż do ostatnich sekund meczu. Wówczas na wycofanie bramkarza zdecydowali się gospodarze, a weteran polskich lodowisk, 42-letni Waldemar Klisiak wykazał się swoim doświadczeniem, na 12 sekund przed końcem trzeciej tercji zachował najwięcej zimnej krwi pod bramką gdańską i w zamieszaniu umieścił krążek w siatce.

Gdańszczanie zażądali analizy wideo tego gola, jednak sędzia po obejrzeniu zapisu wskazał na środek lodowiska. W dogrywce, nikt nie strzelił gola decydującego o wyniku i w Oświęcimiu zarządzono karne. Niestety o wiele gorzej wykonywali je gdańszczanie, którzy przegrali je 0:2 i cały mecz 2:3.

Hokeiści Energi Stoczniowca pozostają teraz na południu Polski, gdyż władze klubu osiągnęły porozumienie z rywalami i doszło do zmian w kalendarzu rozgrywek Energi Stoczniowca. Głownie chodzi o to, aby gdańszczanie uniknęli ciągłych podróży na południe.

We wtorek podopieczni Andrzeja Słowakiewicza zamiast w Gdańsku zagrają w Sanoku, zaś w czwartek rozegrają mecz w Krynicy. Wyniki tych pojedynków już można obstawiać w naszym typerze. Na kolejny mecz w Olivii fani hokeja będą musieli poczekać do 1 grudnia. Wówczas rywalem gdańszczan będzie tak jak w ostatni piątek, TKH Nesta Toruń.

Tabela wprowadzona: 2009-11-22
Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH: Grupa B - Ciarko KH Sanok - KTH Krynica 8:1 (3:1, 3:0, 2:0), Grupa A - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:3 (1:0, 1:2, 0:1), Wojas Podhale Nowy Targ - GKS JKH Jastrzębie 5:2 (1:0, 2:0, 2:2), Comarch Cracovia Kraków - Akuna Naprzód Janów 2:3 (1:1, 0:2, 1:0).

• beznadziejnie (1)

powtorka z rozrywki, nie umiemy dobrego wyniku poddtrzymac!!.

• 18 1

• Slowakiewicz, w ogole nie masz pomyslu na ta druzyne.Nie mamy innych bardziej doswiadczonych zawodnikow do strzelania karnych???????????????????????????

• 12 5

• Slowakiewicz spakuj sie i wracaj w gory (3)

Wez ze soba Mareczka, Arturka i Anie...to taka sympatyczna rodzinka i przeciez tak ich lubisz. Twoj pupil gra w pierwszej piatce czyli spokojnie zlapie sie w kazdej druzynie, Ania to reprezentantka Polski, a Marek to ikona biznesu...razem stworzycie napewno cos wspanialego co swa wielkoscia przycmi nawet Stoczniowca. Kazdy mecz, ktory wygrywasz potrafisz przegrac - powiedz mi jak Ty to robisz? Emeryt Klisiak z paka mlodziezy rozpykal nasza Stocznie juz kolejny raz. Nie masz zadnej taktyki, marnujesz naszych wychowankow, na ktorych tak stawia wielki Marek. W niedziele chyba uslyszysz cos na swoj temat razem z fajtlapa Arturkiem i jego ojczulkiem.

PRECZ Z KLANEM KOSTECKICH NA NASZEJ HALI!

• 25 5

• (2)

nie pie....dol, do tej pory był nieudacznik zabrocki który nie miał pojecia o hokeju i nic przez kilka lat niw osiągnął
      teraz jest Maka, który ma do dyspozycji dzieciaków i oni coraz częściej zaczynają grać w hokeja
      a to że "synalek" musi być w składzie to sie przyzwyczaj, tak było, jest i bedzie