Gdańscy hokeiści znów tracą punkty. Przegrali po dogrywce w Opolu

Marta
4 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Jegor Rożkow (przy krążku) zdobył w Opolu jedna bramkę z rzutu karnego, jednak nie miał już szans powtórzyć tego w serii rzutów karnych Jegor Rożkow (przy krążku) zdobył w Opolu jedna bramkę z rzutu karnego, jednak nie miał już szans powtórzyć tego w serii rzutów karnych

Hokeiści Automatyki Gdańsk znów stracili punkty z niżej notowanym rywalem. W ostatniej kolejce przegrali po karnych z Bytomianami, w Opolu też długo zanosiło się na serię karnych ale na 48 sek. Przed zakończeniem dogrywki Orlik zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. PGE Orlik Opole - MH Automatyka Gdańsk 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, d. 1:0).

1:0 Trandin as. Przygodzki 14.46
1:1 Rożkow 29.17 - karny
2:1 Trandin as. Kostek, Bychawski (33.37 w przewadze
2:2 Polodna as. Chalupa 29.11
3:2 Trandin as. Przygodzki 64.12

PGE Orlik: Vilardo; Obrał, Kostek - Przygodzki, Jełakow, Trandin; Bychawski, Gawlik - Wołkou, Skrodziuk, Gołowin; Wojdyła, Snotala - Gorzycki, Szydło, Svitac oraz Rzekanowski

MH Automatyka:
Carogorodcew; Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Dolny, Aleksiuk - Vitek, Rożkow, Marzec; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Smal; Lehmann, Lesniak - Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow

Gdańszczanie rozpoczęli mecz z animuszem, raz po raz próbując pokonać amerykańskiego golkipera ekipy z Opola, ich starania spełzły na niczym i jak to często w takich przypadkach bywa tylko rozgrzali bramkarza gospodarzy. W drugiej części pierwszej odsłony do głosu wreszcie zaczęli dochodzić gospodarze i po jednej z akcji pierwszego ataku Aleksiej Trandin otworzył wynik spotkania. Jak się później okazało Orlikowi wystarczył do pokonania gdańszczan zaledwie pierwszy atak. Ponieważ światło nad bramką gdańską zapalał tylko Trandin po podaniach swoich kolegów z pierwszej formacji.

W drugiej tercji gdańszczanie z kilku okazji wykorzystali tylko dwie, po faulu Bychawskiego sędziowie odgwizdali karnego, którego pewnie na bramkę zamienił Jegor Rożkow. Był remis, ale wówczas znów dał o sobie znać Trandin, który huknął z daleka i po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Petr Polodna już w ostatniej minucie drugiej tercji z bliska doprowadził do wyrównania. I  na 20 minut przed końcem rywalizacji mecz rozpoczynał się od nowa. W trzeciej tercji obie ekipy mogły rozstrzygnąć mecz na swoja korzyść, jednak na wysokości zadania stawali bramkarze, bądź strzały nie sięgały światła bramki. Sędziowie zarządzili dogrywkę, w której lekka przewagę osiągnęli gospodarze. Na posterunku był jednak cały czas Jewgienij Carogorodcew, niestety do czasu. W momencie, gdy zapewne trenerzy już w myślach wpisywali do protokołu egzekutorów karnych, kolejna akcja pierwszej formacji gospodarzy dała im prowadzenie. Tym razem po goli Trandina gdańszczanie wyrównać już nie mogli.

12 Kadra PZHL 18 1 0 1 16 29:148 4
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-11-16

Wyniki 19 kolejki

• PGE Orlik Opole - AUTOMATYKA GDAŃSK 3:2 po dogr. (1:0, 1:2, 0:0, d.1:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauronu KH GKS Katowice 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:4 po karnych (2:2, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 3:1)
  • Unia Oświęcim - Energa Toruń 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
  • Awansem 24. kolejka
  • JKH GKS Jastrzębie - MH AUTOMATYKA 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
  • Zaległy z 12. kolejki
  • Unia Oświęcim - Kadra PZHL 12:1 (3:0, 6:1, 3:0)

• A Bolo...

... znów na izbie wytrzeźwień (czyli podążając śladami rodziców)

• (3)

Orlik ostatnio wygrał w Toruniu. Nie jest taki słaby.

• 13 5

• (1)

Jak przegrywamy z Katowicami, Tychami, Cracovią i Podhalem to piszecie "do nich nie mamy podejścia, inne budżety, inny poziom". Jak leje nas reszta to piszecie "trudny rywal, kilku jeszcze z nimi przegra". Ja się pytam to z kim mamy wygrać w tej lidze?! Tylko z U23?!

• 16 9

• jak się pytasz to sobie też odpowiedz... a ja pytam dlaczego z ciebie taki maruda

• 9 14

• Mecz outsiderów

Po prawdzie to mecz ostatniej i przedostatniej drużyn z tabeli. Ta sama półka

• 11 4

• Dobry i punkt w obecnej sytuacji. (12)

Tracą czy zyskują?
    Bo jak patrzę w tabelę to jeden punkt więcej mamy. A liga jest wyrównana i z Opolem jeszcze niejeden przegra.
    Cieszmy się z tego co jest, bo mogło nie być nic. Mamy kryzys w drużynie więc dobry i punkt na wyjeździe, tym bardziej że rywale do szóstki też przegrali.

Będzie teraz przerwa na kadrę, czas popracować i wrócić do formy z początku sezonu, albo i lepszej. A zarząd niech poszuka jakiegoś skutecznego napadziora i ewentualnie bramkarza.

Do zobaczenia na następnym meczu :)

• 26 16

• (1)

szkoda byla szansa na 3 punkty

• 6 2

• Była na trzy, była na dwa, jest jeden.

Ale jeden to zawsze więcej niż zero.

• 9 3

• Będzie gra o utrzymanie.

• 11 4

• (7)

Kibic z dala buja w obłokach, jacy rywale do szóstki też przegrali ?! Szóstka już dawno odjechała, my mamy 22 punkty, szósta Cracovia wygrała i ma 29 punków i mecz mniej, piąty Toruń wygrał i ma 33 punkty i mecz mniej. Zagłębie nas wyprzedziło, jesteśmy na ósmym, ale Unia ma mecz mniej, więc przy tej formie za chwilę będziemy poza ósemką.

• 8 4

• (6)

Sorry, kolego, ale mamy dopiero początek listopada więc trochę za wcześnie by rozdawać miejsca w tabeli. Forma wzrośnie to pójdziemy w górę, nie wzrośnie - nie pójdziemy. Ale nie ma co z góry skreślać szans. Przypomnij sobie co w lidze rok temu było np. z Unią.

• 11 8

• (5)

Ja pamiętam co w lidze było rok temu z nami. Jak forma padła, to już nie wróciła. Nie ma co z góry skreślać szans, ale też nie ma co czekać z założonymi rękoma na to, że forma może wzrośnie, a może nie, bo tak sobie czekając w nadziei na zwyżkę formy to się niedługo obudzimy z ręką w nocniku ...

• 4 2

• (4)

Nam wtedy forma padła, a Unii poszła w górę.
            Wszystko się może zmienić przez te 3 miesiące.

• 2 2

• (3)

kiedy nam poszła do góry?

• 0 2

• (2)

A choćby 2 sezony temu po zwolnieniu szwedzkiej ostrzałki.
                Masz taką krótką pamięć?

• 3 0

• (1)

miejsce jakie zajęliśmy wtedy? jakie były deklaracje? czy założenia przed sezonowe zrealizowaliśmy? Z tego rolziczja a nie podniecasz się że udało się utrzymać albo że przegraliśmy 1 punktem z Katowicami.

• 0 3

• Przestań pierniczyć głupoty.

W założeniu to pół ligi gra o mistrza a reszta co najmniej o półfinał. Zaczniemy rozliczać to drużyn zabraknie.

• 1 0

• Byłem w piątek

1 raz w sezonie, no i nie dało się tego oglądać. Strasznie słaba gra w przewagach, w Polonii ładny zamek (no i bramka), a u nas głównie chaos i pospolite ruszenie, podwórkowa kopaninka. Kapitan coś szarpie, ale za chwilę traci krążek z pola widzenia, głupie kary, skuteczność bardzo słaba, karne wołające o pomstę do nieba. W sumie, jak to w słabej drużynie, tylko bramkarz na plus.

• 2 1

• (3)

Kiedy Prezes będzie miał jaja i przyzna się do błędów?

• 24 18

• (1)

Czy tobie chodzi o jaja gotowane czy o smażone?

• 14 5

• O te jaja jakie dzieja sie pod bramka przeciwnika jak my atakujemy hehe

• 8 2

• To super znawca hokeja Tutaj miał nosa chyba do kieliszka

• 8 22

• (4)

Byliśmy na dnie, teraz zaczynamy pukać w nie od spodu...

Transfery rodem z ligi salezjańskiej! Kto gra w tej drużynie?! Pastryk, Danieluk, Rożkow, Chalupa, Teliukiewicz, Aleksiuk, Maly i ten, no...prawie bramkarz Carogorodotsew... Zarząd pod dyktando tego pseudotrenera zakontrkaotwał SZROT!!!!!! Powiedzmy sobie jasno - Wszyscy WON! Z Zientarą na czele!