Wygrane trójmiejskich szczypiornistów

24 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Szczypiorniści Wybrzeża poradzili sobie z AZS UW Warszawa z ogromną łatwością. W następnej kolejce o punkty będzie jeszcze prościej, gdyż za mecz z GSPR Gorzów Wlkp. przyznany zostanie walkower na korzyść czerwono-biało-niebieskich. Szczypiorniści Wybrzeża poradzili sobie z AZS UW Warszawa z ogromną łatwością. W następnej kolejce o punkty będzie jeszcze prościej, gdyż za mecz z GSPR Gorzów Wlkp. przyznany zostanie walkower na korzyść czerwono-biało-niebieskich.

Z kompletem zwycięstw zakończyli 21. kolejkę I ligi trójmiejscy szczypiorniści. Pauzę w rozgrywkach odbył SMS Gdańsk, ale Kar-Do Spójnia Gdynia sensacyjnie wygrała w Malborku z Pomezanią 32:29 (15:10), a Wybrzeże Gdańsk pokonało AZS UW Warszawa 37:14 (18:8). Przewaga czerwono-biało-niebieskich była tak znacząca, że gdańscy kibice prosili o... litość dla gości.

Wybrzeże Gdańsk - AZS UW Warszawa 37:14 (18:8)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Głębocki - Piętak 6, Nidzgorski 6, Abram 6, Waszkiewicz 4, Mogielnicki 4, Kondratiuk 2, Rogulski 2, Strzebiecki 2, Rakowski 2, Jasowicz 2, Sulej 1 oraz Nilsson, Steege, Naus.

AZS UW: Malanowski, Troński - Puszkarski 5, Wysocki 3, Kuc 2, Flisiak 1, Monikowski 1, Brinovec 1, Praski 1 oraz Chmielewski.

Siódma wygrana z rzędu przyszła Wybrzeżu bardzo łatwo. Goście ze stolicy okazali się na tyle mało wymagającym przeciwnikiem, że trenerzy Damian WleklakDaniel Waszkiewicz mogli dać odpocząć swoim czołowym zawodnikom, dając więcej minut na parkiecie graczom rezerwowym.

Już po 16 minutach gry i bramce Krzysztofa Mogielnickiego gospodarze prowadzili 10:4. Na 16:7 bramkę zdobył Paweł Piętak. Ze strony przyjezdnych trafieniem odpowiedział w 27. minucie Paweł Puszkarski, ale AZS na kolejną bramkę musiał czekać aż do 45 minuty!

W tym czasie - pomimo gry głównie zmiennikami - Wybrzeże zdołało odskoczyć na 28:9, wprawiając w świetny humor swoich kibiców, którzy nawoływali wręcz o okazanie litości drużynie z Warszawy. Ostatecznie skończyło się na pogromie i siódmym triumfie gdańszczan z rzędu. Przypomnijmy, że przed zimową przerwą Wybrzeże zdołało wygrać w serii dziewięć spotkań.

Na pewno dwa punkty czewono-biało-niebiescy dopiszą sobie w następnej kolejce, w której mieli jechać do Gorzowa Wielkopolskiego. Ze względu na wycofanie się miejscowego GSPR z rozgrywek ogłoszony zostanie bowiem walkower na korzyść zespołu z Gdańska.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:32 (10:15)
POMEZANIA: R.Kądziela, P.Kądziela - Boneczko 6, Piórkowski 6, Cieślak 5, Derdzikowski 4, Babicki 3, Jaszczyński 1, Hanis 1 oraz Sibiga, Cielątkowski, Bujnowski, Czarnecki, Miedziński, Lipiński.

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski - Wróbel 8, M.Gębala 5, S.Gębala 5, Radecki 5, Nowaliński 4, Wesołek 3 Dorsz 1, Karpiński 1 oraz Bronk, Kochański, Pacholarz.

W rozegranym awansem meczu w Malborku gdyńska Kar-Do Spójnia sprawiła sporą sensację. Podopieczni Leszka Elbickiego powetowali sobie porażkę sprzed tygodnia w trójmiejskich derbach z Wybrzeżem i dominowali już od początku spotkania z wyżej notowaną Pomezanią.

Po sześciu minutach gdynianie prowadzili już 5:1. Po serii skutecznych ataków i trafieniu pozyskanego do Malborka z Wybrzeża Michała Derdzikowskiego gospodarze doprowadzili jednak do remisu 7:7. Spójnia skrupulatnie wykorzystywała jednak kolejne błędy rywali, w efekcie czego na przerwę schodziła mając pięć bramek przewagi.

W drugiej połowie gdynianie zachowali koncentrację, co przyniosło kolejne bramki i sensacyjne wręcz prowadzenie 28:20. Gospodarze do odrabiana strat rzucili się w ostatnich minutach. Choć uzyskali serię 9:4, nie wystarczyło to do ogrania gości z Trójmiasta. Dla Spójni było to drugie zwycięstwo w trzech ostatnich meczach. Wygląda więc, że zmagający się z problemami kadrowymi młodzi podopieczni trenera Elbickiego nareszcie zaczynają łapać wiatr w żagle.

Wyniki 21 kolejki

• Warmia Traveland Olsztyn - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 39:30 (17:14)
  • Grunwald Poznań - SMS GDAŃSK 29:21 (14:15)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 37:22 (21:11)
  • Nielba Wągrowiec - MKS Poznań 36:19 (18:10)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - AZS UKW Bydgoszcz 32:21 (13:10)
  • AZS UW Warszawa - MKS Real-Astromal Leszno 21:29 (12:9)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 29:26 (15:10)

Opinie (11)

• Breawo GKS!

To jest moc!

• 18 3

• Spokojnie (1)

wygrana z przeciwnikiem,który miał w składzie 10zawodników o niczym nie swiadczy.Widać że nastepny klub się rozsypuje.

• 9 3

• Świadczy o tym, że nasi rezerwowi dostali swoją szansę i zrobili swoje :)

• 6 2

• ?? (1)

Czy chłopaki grały już z Legionowem?

• 2 4

• Tak, jedno zwycięstwo i jedna porażka, niestety bilans bramkowy to -1... Czkawką odbijają się przegrane w I rundzie z SMS-em Gdańsk i Wolsztyniakiem, sytuacja w tabeli wyglądałaby o wiele lepiej... A tak, czekają nas chyba baraże.

• 5 0

• (3)

relacja z meczu Wybrzeża z AZS AFW a zdjęcie z meczu z Warmią Traveland Olsztyn któy był 2 marca .... ?!?!?
    wiecej staranności! :)

• 3 5

• co do staranności....

Jeśli chodzi o staranność to mecz niedzielny był z AZS UW, a nie AZS AWF...

• 4 0

• zdjęcie jest z meczu z SMS ZPRP Gdańsk :)

• 4 0

• Skoro ich redaktorzy i fotografowie się nie wybierają na mecze recznej, to potem mamy takie kwiatki.

• 5 0

• TYLKO GKS WYBRZEŻE

musi być ekstraliga na początku były 2 wpadki ale ja wierzę w GKS!!!!!!

• 6 3

• co za debilny tytuł!!!

gdzie są rodzice tych dzieci co kibicują z kibicującą patologią,kto normalny puszcza na mecze same dzieci.dzieci wywieszające transparenty na meczu "katyń, slomeńsk pamiętamy" deble nie kibice.