Lotos Trefl przegrał w Radomiu

29 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Gdańscy siatkarze po raz drugi przegrali z beniaminkiem z Radomia. Górna połowa tabeli PlusLigi uciekła już chyba na dobre, a znów trzeba zacząć oglądać się za siebie. Na zdjęciu Bartosz Gawryszewski. Gdańscy siatkarze po raz drugi przegrali z beniaminkiem z Radomia. Górna połowa tabeli PlusLigi uciekła już chyba na dobre, a znów trzeba zacząć oglądać się za siebie. Na zdjęciu Bartosz Gawryszewski.

Siatkarze Lotosu Trefla doznali drugiej porażki z rzędu w PlusLidze z sąsiadem w tabeli. Gdańszczanie ulegli na wyjeździe Cerradowi Czarnym Radom 1:3 (33:35, 18:25, 25:22, 22:25). MVP uznano przyjmującego gospodarzy, Jakuba Wachnika. To niepowodzenie na dobre może zablokować szanse drużyny na walkę o coś więcej niż tylko 7. miejsce przed play-off, a wyjazdowe mecze do Warszawy czy Bydgoszczy mogą się stać się w ogóle pojedynkami o być albo nie być żółto-czarnych w rundzie pucharowej.

CERRAD CZARNI: Neroj zdobył 4 punkty, Wachnik 23, Piovarci 2, Kooistra 4, Westphal 16, Kamiński 7, Kowalski (libero) oraz Bołądź 20, Kędzierski, Gutowski 3, Grzechnik 3

LOTOS TREFL: Łomacz 4, Żaliński 12, Zajder 11, Jarosz 8, Wierzbowski 16, Gawryszewski 9, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 8, Milczarek, Stępień

Kibice Czarnych na pewno zgotują nam małe piekło, ale skupimy się na na swojej grze. Wygrana za 2 punkty bierzemy w ciemno, ale powalczymy o komplet - ostrzegał przed meczem w Radomiu Krzysztof Wierzbowski.

SIATKARZE GOTOWI NA SPOTKANIE W PIEKLE

I gdański przyjmujący nie pomylił się, jeśli chodzi warunki gry, ale już co do wyniku - to nawet bardzo. Kilkanaście minut musiało upłynąć, aby Lotos Trefl wszedł w mecz. Niestety, wówczas uciekły punkty, których potem brakowało w walce na przewagi.

Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze zeszli z prowadzeniem 8:5, a połowę punktów nasza drużyna oddała im po własnych błędach na zagrywce (2 zepsute), w ataku i przyjęciu (po 1 punkcie straconym).

Lepsza gra podopiecznych Radosława Panasa rozpoczęła się od wyniku 9:12. Gdańszczanie zdobyli pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 14:12. To wówczas udało im się ustawić jedyny punktowy w tym secie blok (Bartosz Gawryszewski. Czarni w tej partii atakowali aż z 60-procentową skutecznością.

Mimo to Lotos Trefl utrzymywał przewagę do 20:18. Losy gry odmieniła zagrywka Jakuba Wachnika. Aż dwie z nich były punktowe, co w zestawieniu z błędami w ataku Jakuba Jarosza oraz zepsutym serwisem Wojciecha Żalińskiego, zmieniło rezultat na 20:22.

Do mocnej zagrywki odwołał się również Wytze Kooistra, gdy przy 24:23 miejscowi mieli pierwszą piłkę setową. Holender zepsuł serwis, co było początkiem emocji dochodzących do zenitu.

Gdańszczanie obronili 4 setballe, a po atakach Żalińskiego i Jarosza sami mogli skończyć grę, gdyż prowadzili 28:27, a potem jeszcze 29:28 po zbiciu Wierzbowskiego.

Ostatni remis w tym secie był przy 33:33. Dziewiątego setballa dla Czarnych w ataku wywalczył Wachnik. Ten sam siatkarz po chwili postawił skuteczny blok przed Żalińskim i tym samym po 36 minutach walki gospodarze objęli prowadzenie 1-0.

W drugim secie wyrównana gra była tylko do rezultatu 8:8. Na 9 kolejnych skutecznych akcji rywali potrafili odpowiedzieć tylko dobrymi atakami Jarosz i Żaliński. Czarni odskoczyli na 17:10.

Gdańszczanie jeszcze zerwali się do walki. Zniwelowali straty do 15:18 i 17:21, ale w końcówce polegli z kretesem. Cztery ostatnie punkty dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Bołądź, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a od 17:22 Lotos Trefl pomylił się trzykrotnie w czterech akcjach.

W trzecim secie trener Panas posadził na ławce Jarosza (w ataku 35 procent skuteczności), a do "6" wstawił Pawła Mikołajczaka. I ten atakujący wyprowadził gdańszczan na prowadzenie 5:4, choć seta zaczęli źle, bo od 1:3. Potem jednak żółto-czarni grali bardzo konsekwentnie. Od wyniku 15:13 pozwolili co najwyżej przeciwnikom dochodzić na remis.

Zresztą gra w tej partii była niesłychanie wyrównana. Po raz pierwszy różnica 3 punktów pojawiła się, gdy sędziowie... zakończyli seta. Zresztą w bardzo nerwowej atmosferze. Przy wyniku 24:22 atak z drugiej linii Wierzbowskiego został zakwalifikowany jako autowy.

Wówczas o challenge poprosił trener Panasa. Sędziowie zmienili decyzję i przyznali 25. punkt gdańszczanom. Z tym nie chciał się pogodzić Robert Prygiel. Szkoleniowiec Czarny również zażądał wideoweryfikacji, sugerując, że gdańszczanin przekroczył linię 3. metra. Jednak nic takiego nie miało miejsca i set został zapisany na konto Lotosu Trefla.

Podobnej konsekwencji zabrakło żółto-czarnym w ostatniej jak się okazało części gry, choć początkowo układała się ona bardzo podobnie jak set numer trzy.

Gdańszczanie przełamali rywali, gdy z 2:4 zmienili wynik na 6:4, a na przerwę techniczną zeszli z prowadzeniem 8:5.

Po wznowieniu gry Czarni wyrównali na 9:9. Wynik oscylował wokół remisu do 14:14. Wówczas przyjezdni popisali się trzema udanymi atakami z rzędu. Maciej Zajder, Mikołajczak i Gawryszewski dali drużynie prowadzenie 17:14. Jeszcze po zepsutej zagrywce Bartłomieja Neroja nie było powodów do niepokoju, gdyż było 19:17 na korzyść zespołu Panasa.

Niestety, od tego rezultatu aż do końca meczu punkt w Lotosie Treflu udało się zdobyć tylko Grzegorzowi Łomaczowi! Co prawda rywale dorzucili dwa kolejne po zepsutych zagrywkach, ale i to nie pozbawiło ich zwycięstwa.

Piłkę meczową w ataku wywalczył rezerwowy Kamil Gutowski. Natomiast gra została zakończona po bloku Adama Kamińskiego na zbijającym z krótkiej Zajderze.

Po dwóch porażkach z rzędu Lotosowi Treflowi może trudno być wrócić do punktowania. W trzech następnych kolejkach gdańszczanie zmierzą się z drużynami z czołowej "4" PlusLigi. Już w sobotę, w Hali 100-lecia Sopotu ugoszczą Asseco Resovię.

Wyniki 16 kolejki

• Cerrad Czarni Radom - LOTOS TREFL Gdańsk 3:1 (35:33, 25:18, 22:25, 25:22)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:17, 28:26)
  • Asseco Resovia - Effector Kielce 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)
  • BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13)
  • Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

Opinie (16) 1 zablokowana

• jeszcze troche i wypadna z play-off w ogole (1)

• 24 4

• Im play off nie potrzebne

Niech się skupia lepiej na dolnej części tabeli bo teraz czekaja ich 2 trudne mecze z resowia i jastrzebiami i w nich będą becki

• 8 1

• Co jest grane koledzy siatkarze? (3)

Wygląda na to, że junior Czarnych, Jakub Wachnik wypunktował Lotos Trefl.
    Co się dzieje z Jaroszem??? Miał być liderem zespołu, dziś tylko 8 pkt. i reszta meczu w kwadracie. A patrząc na terminarz, to w sobotę z Asseco 0 pkt, z ZAKSĄ na wyjeździe 0 pkt, z Jastrzębskim u siebie 0 pkt., z Politechniką w W-wie pewnie też 0 pkt., z PGE awansem już przegraliśmy, a ostatni mecz w Bydgoszczy z Transferem, który jest "na fali" - 0 pkt. Czarny scenariusz, co?

• 25 3

• Bzdury i tyle.

• 0 8

• Postawić na młodych (1)

I jeszcze jedno napiszę: Wachnik (20 lat) i Bołądź (19 lat) łącznie w meczu zdobyli 43 pkt. Dlaczego w Czarnych mogą grać młodzi i to z jakim skutkiem! A w Lotosie wchodzą tylko na kilka piłek. Skoro "kadrowiczom" nie chce się grać albo im ta gra nie wychodzi to trzeba postawić na młodych!

• 5 0

• Taki mamy sztab szkoleniowy

• 2 0

• (1)

a z kim oni chcą wygrac z Resovia chyba żart przecierz to patałachy do końca sezonu już z nikimnie wygrają i o piay ofach mogą pomarzyć.

• 19 3

• frajerzy i tyle

• 6 3

• hahaha (3)

Do końca sezonu już z nikim nie wygrają. Kogoś to jeszcze dziwi?

• 17 7

• (1)

Wygrają pesymisto, wygrają.

• 2 7

• mhm

jeden mecz z jakas czestochową w playout bez....outu!

• 4 3

• Co roku ta sama heca..

zdegradować to coś, rozwiązać, rozpędzić to szemrane towarzystwo! Gdzie wszyscy krzykacze co podniecali się trzeba wygranymi z jakimiś leszczami na początku roku i już prawie na mistrza koronowali tych nieudaczników?