Lotos Trefl dziesiąty w PlusLidze

Rafał Sumowski
5 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Przemysław Stępień (nr 4) został najlepszym siatkarzem ostatniego meczu o 10. miejsce. Przemysław Stępień (nr 4) został najlepszym siatkarzem ostatniego meczu o 10. miejsce.

Siatkarze Lotosu Trefla pokonali w hali AWFiS BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:17, 25:15). Tym samym gdańszczanie przypieczętowali 10. miejsce w PlusLidze i zakończyli tegoroczne rozgrywki. W przerwie spotkania prezes Piotr Należyty oraz kibice oficjalnie pożegnali Grzegorza Łomacza i Pawła Mikołajczaka. MVP meczu został Przemysław Stępień.

LOTOS TREFL: Stępień, Żaliński 16, Ratajczak 4, Jarosz 15, Milczarek 7, Gawryszewski 9, Rusek (libero) oraz Pietruczuk, Zemlik, M'Baye, Stolc

BBTS: Fijałek 2, Błoński, Buniak 3, Akimenka 6, Vlk 6, Kokociński 3, Czauderna (libero) oraz Bućko 9, Kwasowski, Siek 2, Kalembka 2

Spotkanie udanie rozpoczęli gospodarze zdobywając punkt podwójnym blokiem. Chwilę później "kiwką" popisał się Wojciech Żaliński i gdańszczanie prowadzili 2:0. Piłkę w aut posłał następnie Bartosz Buniak, ale chwilę później zrewanżował się udanym atakiem.

Atak Jakuba Jarosza na 16:5 w pierwszym secie

Gracze Lotosu Trefla udanie obijali blok gości przez kilka akcji z rzędu, a asa serwisowego zanotował Bartosz Gawryszewski dając gdańszczanom prowadzenie 7:1. O czas poprosili bielszczanie, których w tym spotkaniu prowadził drugi trener Mateusz Mielnik.

Goście nie byli jednak w stanie podjąć walki i punkt zdobyli dopiero dzięki zepsutej zagrywce Gawryszewskiego (9:2). Po bloku Roberta Milczarka na 15:5 o czas ponownie poprosili bielszczanie, ale przed drugą przerwą techniczną Lotos Trefl powiększył jeszcze prowadzenie.

Przy stanie 24:10 gdańszczanie mieli piłkę setową po serwisie Maksima Akimenki, ale goście obronili się skutecznym atakiem. Chwilę później autowa kiwka Kamila Kwasowskiego dała gospodarzom wygraną w pierwszej partii.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia BBTS 3:1. Gdańszczanie zdołali wyrównać, ale po ataku Akimenki znów prowadzili przyjezdni. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi byli jednak gdańszczanie, którzy zdobyli ósmy punkt po bloku na Bućko.

Atak Bartosza Buniaka na 3:1 dla BBTS w drugim secie.

Goście grali zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie, ale gdańszczanie znów zaczęli budować przewagę, która po autowej zagrywce Bućko wynosiła 14:10. Opuszczając parkiet na drugą przerwę techniczną podopieczni trenera Radosława Panasa prowadzili 16:11. 3 punkty z rzędu zdobyli jednak bielszczanie, których passę przerwała autowa zagrywka.

Żółto-czarni opanowali sytuację i przy stanie 20:15 dla gdańskiej drużyny kolejny czas wykorzystał BBTS. Lotos Trefl utrzymywał jednak przewagę i po błędzie w przyjęciu gości stanął przed piłką setową (24:17). Tym razem w ataku błąd popełnili bielszczanie i od 10. miejsca w PlusLidze gdańszczan dzieliła już tylko jedna zwycięska partia.

W przerwie po drugim secie na parkiecie pojawili się w "cywilnych" strojach Grzegorz Łomacz i Paweł Mikołajczak, których kontrakty z gdańskim klubem wygasły z końcem marca. Prezes klubu Piotr Należyty oficjalnie podziękował zawodnikom, z którymi nie przedłużono kontraktów. Skromna uroczystość była dla nich także okazją do pożegnania z klubem kibica Lotosu Trefla, który obdarował siatkarzy upominkami.

ŁOMACZ I MIKOŁAJCZAK POZA LOTOSEM TREFLEM

As serwisowy Wojciecha Żalińskiego na 10:3 w trzecim secie.

Po przerwie do gry lepiej weszli gdańszczanie, którzy rozpoczęli od prowadzenia 4:2. Taśmy przy ataku dotknął Żaliński, ale w kolejnych akcjach Lotos Trefl zdobył 7 punktów z rzędu, a dwoma asami serwisowymi z rzędu popisał się właśnie Żaliński.

O czas poprosili goście, ale byli w tej partii równie bezradni co w pierwszym secie. Po kiwce Jarosza
i dotknięciu taśmy przy bloku przez gości było już 15:6 dla gospodarzy. Na przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 16:7.

Gdańska drużyna utrzymywała przewagę i przy stanie 24:16 na zagrywce przy piłce meczowej stanął Moustapha M'Baye. Po jego serwisie zaatakowali goście, ale zostali zablokowani i Lotos Trefl przypieczętował 10. miejsce w Plus Lidze.

MVP meczu został rozgrywający Przemysław Stępień, który w tym i poprzednim meczu zajął w podstawowym składzie miejsce Łomacza.

LOTOS TREFL Gdańsk
BBTS Bielsko-Biała

99% 381 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
1% 2 typowania BBTS Bielsko-Biała

Opinie (10) 1 zablokowana

• Podziwiać oszczędność pana prezesa

Kontrakty wygasły z końcem marca - w trakcie rozgrywek. Czy jego pensja też wygasła z końcem marca?

• 33 6

• Ostatni mecz (1)

Mam nadzieje, że to był pożegnalny mecz Panasa:)

• 26 3

• też mam taką nadzieję

ale obawiam się, że niestety nie

• 2 0

• znaczy sukces? (1)

to 10 miejsce? bo ktos nam chyba próbuje wciskac tzw. dziecko w brzuch:)

• 8 4

• Oczywiście, że sukces - jak wszystko, czego się tknie nasz nieoceniony Kaziu W.

• 1 3

• Hurrrrra!!!!! Udało się!!!!!!

Vivat Lotos!!!!!

• 4 1

• ten sezon to siara i porazka cały garnitur do wymiany łącznie z prezesem nieudaczniki wypad z klubu!!!!!

• 7 2

• hahahahahahahahahahahahaha

tyle w temacie :)

• 0 1

• Twitter (1)

Jak widac, zamiast porzadnie grac, niektorzy siatkarze z Gdanska wola robic kariere przez Twitter...