Wybrzeże zagra z Nielbą w barażach

5 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Wybrzeże I-ligowe rozgrywki ukończyło na drugiej pozycji. Teraz gdańszczan czeka walka w barażach o Superligę. Na zdjęciu Krzysztof Mogielnicki, zdobywca czterech bramek w meczu z Wolsztyniakiem. Wybrzeże I-ligowe rozgrywki ukończyło na drugiej pozycji. Teraz gdańszczan czeka walka w barażach o Superligę. Na zdjęciu Krzysztof Mogielnicki, zdobywca czterech bramek w meczu z Wolsztyniakiem.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Wolsztyniaka Wolsztyn 32:29 (17:12) i zakończyli I-ligowe zmagania jako niepokonani w tym roku kalendarzowym. O awans do krajowej elity walczyć będą musieli jednak w barażach. W ich pierwszym etapie zagrają 12 i 18 maja z Nielbą Wągrowiec.

Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 32:29 (17:12)
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Piętak 5, Mogielnicki 4, Nidzgorski 4, Waszkiewicz 4, Rogulski 4, Abram 3, Rakowski 3, Kondratiuk 2, Jasowicz 1, Sulej 1, Strzebiecki 1 oraz Suchocki, Markuszewski.

Wolsztyniak to jeden z trzech, a zarazem ostatni z zespołów, którym udało się pokonać Wybrzeże w tym sezonie. Po jednym razie dokonały tego drużyny SMS Gdańsk i KPR Legionowo, który wyprzedził gdańszczan i bezpośrednio awansował do Superligi. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka wzięli udany rewanż.

Przypomnijmy, że jednobramkowa porażka z wolsztynianami, której czerwono-biało-niebiescy doznali w grudniu, przerwała ich passę dziewięciu zwycięstw z rzędu. Od tego czasu gdańszczanie nie dali się pokonać kończąc sezon dwunastoma kolejnymi triumfami (w tym walkowerem z GSPR Gorzów Wlkp.).

Ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek I ligi rozpoczęło się dla Wybrzeża od prowadzenia 3:1. Tej przewagi gdańska drużyna nie oddała nawet na chwilę. Do przerwy byli lepsi od gości o pięć trafień. Na kwadrans przed końcem gry po trafieniu Andrzeja Rakowskiego prowadzili już 26:18. Wolsztyniak w ostatnich minutach zdołał wprawdzie zmniejszyć straty do dwóch bramek (29:31), ale ostatecznie nie zdołał wyrwać zwycięstwa gospodarzom.

Teraz gdańszczan czeka "baraż o baraż", a wiec dwumecz z drugą w grupie B I ligi Nielbą Wągrowiec. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 12 maja o godzinie 19:00 w Gdańsku, zaś drugie 18 lub 19 maja w Wągrowcu. Zwycięzca tej rywalizacji zagra o miejsce w PGNiG Superlidze z dziesiątą drużyną krajowej elity - Chrobrym Głogów lub Miedzią Legnica.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 26:24 (13:13)
SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 12, Prymlewicz 5, Bąk 2, Malczewski 1, Potoczny 1, Bartłomiejczyk 1, Ciosek 1, Bąkowski 1 oraz Szopa, Krupa, Misiejuk, Grzegorek, T.Gębala.

Porażką ligowe zmagania zakończył zespół SMS Gdańsk, który na wyjeździe mierzył się z Warmią Olsztyn. W pierwszej połowie przeważali gdańscy licealiści, którzy w 24. minucie prowadzili różnicą dwóch bramek (12:10). Przed przerwą wyrównali jednak gospodarze, którzy zdecydowanie lepiej spisali się na początku drugiej części gry.

W 40. minucie Warmia prowadziła 20:17 i pozwalała gdańszczanom zbliżyć się maksymalnie na jedno trafienie. Na pięć minut przed końcem meczu SMS przegrywał 22:25, ale zdołał nadrobić dwie bramki. W ostatnich sekundach meczu olsztynianie wykorzystali jednak rzut karny.

- Warmia była do ogrania, ale zabrakło nam skuteczności. Możemy być zadowoleni z tego sezonu, bo sprawiliśmy kilka niespodzianek jak chociażby wygrana z Wybrzeżem. Nie ustrzegliśmy się jednak wpadek, a końcowy rezultat mógł być jeszcze lepszy. Nasza praca była nieco "szarpana" w drugiej części sezonu, gdyż zawodnicy wyjeżdżali do macierzystych klubów by grać w mistrzostwach Polski - ocenił trener Dariusz Tomaszewski, którego zespół zakończył rozgrywki na siódmej lokacie.

KPR Legionowo - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:24 (11:11)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Kochański - Nowaliński 9, Bronk 3, Wróbel 3, S.Gębala 3, Wesołek 2, Karpiński 1 oraz M.Gębala, Pacholarz.

Do Legionowa na ostatni mecz pojechali zawodnicy Kar-Do Spójni Gdynia. Świętujący awans do PGNiG Superligi KPR nie pozwolił zepsuć sobie pożegnania z I ligą, choć gdynianom wiele do zwycięstwa nie brakowało.

Spójnia jeszcze w 15 minucie meczu prowadziła 8:6, a gospodarze na prowadzenie wyszli dopiero w drugiej połowie. KPR zaliczył cztery trafienia z rzędu doprowadzając do stanu 19:16. Gdynianie walczyli do samego końca między innymi za sprawą dobrej rzutowej dyspozycji Szymona Nowalińskiego, ale komplet punktów został w Arenie Legionowo.

Kar-Do Spójnia zakończyła sezon na ósmym miejscu. Podopieczni Leszka Elbickiego, który w połowie listopada zastąpił Leszka Biernackiego, szczególnie w drugiej części rozgrywek zmagali się z małą rotacją, ale dzięki dobrej postawie w ostatnich tygodniach już wcześniej zapewnili sobie spokojne utrzymanie.

Wyniki 26 kolejki

• SMS GDAŃSK - Nielba Wągrowiec 31:29 (17:13)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - WYBRZEŻE GDAŃSK 24:29 (14:15)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn 31:27 (16:13)
  • Meble Wójcik Elbląg - MKS Poznań 26:22 (15:10)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 35:31 (20:15)
  • Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa 21:22 (12:9)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Real Astromal Leszno 24:35 (9:16)

Opinie (6) 1 zablokowana

• Brawo GKS! (1)

Cały rok 2013 to same zwycięstwa i tak trzymać dalej. Czekamy na ten awans! Jaka sytuacja z Dawidem Nilssonem, poważna ta kontuzja czy będzie grał w barażach?!