Piłkarze ręczni Energi Wybrzeże Gdańsk rozgromieni przez lidera

Energa Wybrzeże Gdańsk

Paweł Salacz rzucił Azotom 7 bramek, niestety wszyscy jego koledzy łącznie, niewiele więcej Mateusz Słodkowski

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk nie zdołali przerwać zwycięskiej passy ekipy Azotów Puławy, co więcej doznali druzgocącej porażki. "Siódemka" lidera tabeli rozbiła gdańszczan w ich hali 31:16 (18:8).

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Salacz 7, Papaj 3, Prymlewicz 2, Oliveira 2, Komarzewski 1, Wróbel 1, Frańczak, Bednarek, Sulej, Kondratiuk, Adamczyk, Gajek, Rutkowski

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Panić 7, Łyżwa 3, Matulić 3, Titow 3, Jarosiewicz 3, Kasprzak 2, Gumiński 2, Rogulski 2, Seroka 1, Prce 1, Grzelak 1, Masłowski 1, Podsiadło 1, Kaleb 1

Po dwóch ligowych zwycięstwach gdańszczan nastąpiła fatalna passa ekipy Marcina Lijewskiego. Rozpoczęło się od minimalnej porażki w derbach MMTS-em, jednak w rywalizacji z niepokonanymi w lidze zespołami Energa Wybrzeże nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

W sobotnie popołudnie gdańszczanie tylko na początku meczu mogli marzyć o sprawieniu niespodzianki. Wynik otworzył Łukasz Rogulski, który jednak w tym sezonie zdobywa bramki dla Azotów. Następne dwa trafienia zadali jednak gospodarze i po bramkach Ramona OliveiryPawła Salacza było w 3 minucie 2:1 dla gospodarzy.

Na tym jednak skończył się powiew optymizmu z gdańskiego parkietu. W 10 minucie Salacz jeszcze raz zdołał doprowadzić do remisu (4:4), jednak już po chwili było 8:4 dla gości. Przerwy na żądanie brane przez trenera gospodarzy skutkowały na kilka chwil. Dość powiedzieć, że okres od 10 do 30 minuty Wybrzeże przegrało aż 4:14.

Po zmianie stron pierwsza bramkę zdobył Salacz, ale znów było to małe pocieszenie dla gdańskich kibiców. W kolejnych minutach trwała nieustanna dominacja gości. Zwycięstwo Azotów ani na chwilę nie było zagrożone. Zespół z Puław przypieczętował je serią 4:0 w ostatnich 5 minutach spotkania.

Nie poznałem swoich chłopaków po meczu, nie grali tak jak mój zespól. Początek mieliśmy niezły, jeszcze do stanu 5:5 wierzyłem, w wyrównana walkę, w wyrównany wynik. Niestety później przyszło fatalne 10 minut. Wypracowywaliśmy sobie sytuacje, ale po naszych rzutach piłka trafiała w słupek, w poprzeczkę, albo padała łupem bramkarza gości. Co gorsza, po kontrach, ta piłka lądowała w naszej siatce. To kompletnie podłamało mój zespół, początkowy entuzjazm opadł. To z kolei spowodowało lawinę, która zasypał nas zespół z Puław. Takie rzeczy w sporcie się zdarzają, ale mam pretensje do zawodników, że nie potrafili się z tego otrząsnąć, że nie wrócili do gry. Te fatalne 10 minut ustawiło spotkanie - przyznał po meczu trener gdańszczan Marcin Lijewski

Wyniki 5 kolejki:

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 16:31 (8:18)
  • ARKA GDYNIA - Piotrkowianin 33:37 (16:16)
  • PGE Vive Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 48:29 (24:14)
  • Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:21 (16:11)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lublin 27:24 (13:9)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 24:37 (12:21)
  • Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 22:24 (11:12)

Opinie (14)

31.08 (sob) godz.17:00 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk typuj Chrobry Głogów
07.09 (sob) Azoty Puławy ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
14.09 (sob) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
21.09 (sob) Stal Mielec ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
28.09 (sob) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Sandra Spa Pogoń Szczecin
22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!

14 ARKA GDYNIA

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.