stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Motocross Show (17 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Już 6 lipca od godziny 12.00 zapraszamy do Gdańska na wydarzenie, jakiego jeszcze nie było. Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się Gdańsk Motocross Show - całodzienna impreza o charakterze pikniku rodzinnego, której głównym wydarzeniem będą wyścigi motocrossowe (MX), pokazy freestyle (FMX) oraz koncert hip-hopowy, gdzie jako gwiazda wieczoru wystąpi znany trójmiejski muzyk - Kizo. Imprezę organizują marka Speedwayevents.pl oraz Gdański Auto Moto Klub.

Na specjalnie usypanym 800-metrowym torze odbędzie się w sumie 6 wyścigów w kategoriach młodzieżowców, amatorów i zawodowców. Kibicom zaprezentuje się około 50 zawodników z Polski i zagranicy.

- Najwięcej pracy czeka nas z usypaniem toru, co zajmie około czterech dni. Postaramy się przygotować atrakcyjną trasę, pozwalającą nie tylko na rozwijanie prędkości, ale także taką, na której zawodnicy, a zadbamy o silną obsadę, będą mogli pokazać pełnię swoich umiejętności technicznych - mówi Marian Zupa, prezes Gdańskiego Auto Moto Klubu.
Wyścigi motocrossowe to jednak nie wszystko, co będzie działo się w pierwszą lipcową sobotę na Placu Zebrań Ludowych, położonym nieopodal ścisłego centrum Gdańska, tradycyjnym miejscu dużych imprez masowych w mieście nad Motławą. Odbyło się tam wiele koncertów, festiwali muzycznych czy zawodów sportowych, a w 2012 roku UEFA zorganizowała tam strefę kibica podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy.

6 lipca publiczność rozgrzeją tam także specjaliści od freestyle motocrossu (FMX). Artur Puzio i Damian Chyła zaprezentują widzom swoje umiejętności i przede wszystkim zapierające dech w piersiach tricki na motocyklach - m.in. backflipy i frontflipy.

- Przywozimy własną rampę, która pozwala na wykonanie atrakcyjnego pokazu. W Gdańsku dawno nie było tego rodzaju emocji, także liczymy na gorące przyjęcie ze strony kibiców i liczny ich udział. My ze swej strony obiecujemy prawdziwe show - mówi Puzio.

Na deser coś dla fanów muzyki hip hop. Na zakończenie dnia na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się koncert, w którym wystąpią Kizo, Qry i Zetha. Wszyscy to członkowie bardzo znanego hiphopowego zespołu Chillwagon. 6 lipca na Placu Zebrań Ludowych zagrają jednak solo.
Pochodzący z Gdańska Kizo wdrapuje się na szczyty polskiej sceny hiphopowej. Stale zyskuje na popularności, wydał już dwa albumy - zeszłoroczny "Ortalion" oraz tegoroczny "Pegaz", które zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytyków i fanów. Nie bez znaczenia będzie też dla niego fakt, że zagra przed publicznością ze swojego miasta.

Mieszkający na co dzień w Jaśle Qry i pochodzący z Kielc Zetha dopiero startują z karierami solowymi, choć ten pierwszy ma na koncie nieźle oceniany album "Małe Miasto, Wielkie Sny". Obaj uchodzą jednak za utalentowanych artystów, potrafiących wytworzyć na scenie właściwy klimat. Z pewnością publiczność będzie się podczas ich występów dobrze bawić.

Ponadto w programie przewidziano strefę dla dzieci, gdzie nie zabraknie miejsca do zabawy pod okiem wykwalifikowanych animatorów, strefę edukacyjną oraz szeroką ofertę gastronomiczną.

Trwa już sprzedaż biletów online. Wejściówki kosztują 1 zł (dziecięce - do lat 7), 10 zł (ulgowe dla młodzieży 8-15 lat oraz emerytów i rencistów) i 15 zł (normalne). Można je kupić na stronie internetowej http://gdansk.motocrossshow.pl/. W dniu imprezy bilety będą dostępne w kasach.
Gdańsk Motocross Show to impreza dla każdego. I z pewnością takiego wydarzenia jeszcze w mieście nad Motławą nie było!

Harmonogram imprezy

12:00 - 18:00 - strefa dziecięca
12:00 - 18:00 - strefa edukacyjna
12:30 - 17:30 - strefa sportowa (MX)
12:55 - 18:00 - strefa freestyle (FMX)
12:00 - 22:00 - strefa gastronomiczna
18:30 - 21:00 - strefa muzyczna (koncert Hip Hop)

Więcej informacji: http://gdansk.motocrossshow.pl/
Film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=sqGxfTT7LHg

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    1-10 zł
Bilety -> KUP BILETY

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.02 g.17.30
Lech Poznań
23.02 g.20.30
Visła Bydgoszcz
25.02 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
26.02 g.17.00
Dynamo Kursk
26.02 g.18.30
MKS Będzin
22.02 g.20.30
Energa MKS Kalisz
mecz trwa
22.02 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
22.02 g.17.00
Wisła Kraków
22.02 g.15.00
Raków Częstochowa