Biało-czerwoni po(d)bili Budapeszt

Klub Kick Boxingu DUET

Łukasz Puczyński z brązowym medale mistrzostw świata.
Łukasz Puczyński z brązowym medale mistrzostw świata. fot. facebook.com

31 medali, w tym 12 złotych przywieźli z obywających się w Budapeszcie mistrzostw świata polscy kickbokserzy. Do tego dorobku dołożył się przedstawiciel Duetu Gdańsku, Łukasz Puczyński. Trójmiejski zawodnik stanął na trzecim stopniu podium w kategorii do 79 kilogramów.

Impreza odbywała się przez tydzień w stolicy Węgier. Zmaganiom patronowała WACO, czyli międzynarodowa organizacja promująca kickboxing. Polacy zdobyli 10 medali w K-1 Rules (2-2-6), 7 w kick light (4-1-2), 6 w full contact (2-0-4), 4 w low kick (2-0-2) i 4 w light contact (2-1-1).

W kick light dorobek medalowy powiększył reprezentant Trójmiasta, Łukasz Puczyński. To formuła walki ciągłej, używa się w niej technik nożnych na uda z pełnego kontaktu, ale są to techniki kontrolowane, które powinny trafiać w obszary dozwolone.

W kategorii wagowej Puczyńskiego zostało sklasyfikowanych 13 zawodników. Jemu udało się wywalczyć najniższy stopień podium.

- Z mistrzostw świata w Budapeszcie wracam z brązowym medalem. Motywacja do treningów jest, bo są jeszcze dwa szczebelki do zdobycia. Dziękuję trenerowi Tomaszowi Biernackiemu, Patrykowi Zaborowskiemu, kolegom z kadry za doping oraz super atmosferę, Manemu, który przyleciał z Anglii kibicować i wszystkim tym co trzymali kciuki - napisał na portalu społecznościowym Puczyński.
- Na mistrzostwach świata w Budapeszcie osiągnąłem swój największy sukces. Do tej pory mogłem poszczycić się sześcioma medalami zdobytymi podczas Puchara Świata oraz mistrzostwem Polski - dodaje.
Po złote medale dla Polski sięgali: dwukrotnie Paulina Jarzmik (-60kg), Iwona Nieroda (-56kg), Piotr Wypchał (-89kg), Michał Grzesiak (-94kg), Mateusz Niżejewski (-63kg), Łukasz Wichowski (-84kg), Karolina Dziedzic-Gruszowska (-70kg), Beata Leśnik (+70kg), Adam Gielata (-71kg), Maksymilian Bratkowicz (-86kg), Karolina Kubiak (-48kg). Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.