Kossakowski w półfinale IMEJ na żużlu

10 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:46 (10 maja 2016)

Energa Wybrzeże - żużel

Dominik Kossakowski nie zdołał wywalczyć awansu do półfinału IMEJ na torze. Do sukcesu zabrakło mu niewiele, ale jako najlepszy obecnie junior Nice PLŻ otrzymał od krajowych działaczy drugą szansę i w sobotę na Słowenii powalczy z "dziką kartą" o finał. Dominik Kossakowski nie zdołał wywalczyć awansu do półfinału IMEJ na torze. Do sukcesu zabrakło mu niewiele, ale jako najlepszy obecnie junior Nice PLŻ otrzymał od krajowych działaczy drugą szansę i w sobotę na Słowenii powalczy z "dziką kartą" o finał.

Dominik Kossakowski otrzymał "dziką kartę" na międzynarodowe eliminacje indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża pojedzie w sobotę w półfinale w Lublanie razem z klubowym kolegą z Czech Eduardem Krcmarem. Do finału zaplanowanego na 10 września w Lamothe-Lenderron awansuje z tego turnieju 5 zawodników. We wtorek Kossakowski z Dawidem Wawrzyniakiem ze słabym skutkiem ścigali się w turnieju zaplecza kadry juniorów. Lepiej wypadli zagraniczni seniorzy w lidze szwedzkiej.

O awans do półfinału indywidualnych mistrzostw świata juniorów Dominik Kossakowski walczył przed niespełna tygodniem w Gorzowie Wielkopolskim. Wychowanek Wybrzeża zajął 6. miejsce w finale krajowych eliminacji, a awansowało tylko 5 zawodników. Niespełna 19-latek, który jest obecnie najskuteczniejszym juniorem na zapleczu ekstraligi, otrzymał jednak "dziką kartę", którą Główna Komisja Sportu Żużlowego mogła przyznać jednemu z polskich zawodników, którym nie udało się awansować.

KOSSAKOWSKI NIE ZDOŁAŁ BEZPOŚREDNI AWANSOWAĆ DO PÓŁFINAŁU IMEJ

"Domin" o awans do finału czempionatu dla najlepszych zawodników Starego Kontynentu do lat 21 (polska federacja zgłasza zawodników do lat 19) powalczy już w najbliższą sobotę. O godz. 16:20 wystartuje w półfinale rozgrywanym w słoweńskiej Lublanie. Wystąpią tam także dwaj inni Polacy: Bartosz Smektała z Unii Leszno i Robert Chmiel z ROW Rybnik. Kossakowskiemu towarzyszył będzie klubowy kolega z Gdańska Eduard Krcmar.

R2. Filip Hajek (Czechy)

W Lublanie awans do finału wywalczy pięciu żużlowców. Medalowa impreza odbędzie się 10 września w francuskim Lamothe-Lenderron. Finały IMEJ rozgrywane są od 1998 roku, a polscy żużlowcy regularnie zajmują w nich miejsca na podium. Gdański klub nie doczekał się jeszcze medalisty w tym czempionacie, ale obecnie ma w swoich szeregach jednego mistrza. W minionym roku po złoto w duńskim Silkeborg triumfował Anders Thomsen.

Dominik Kossakowski znalazł się w obsadzie turniejów zaplecza kadry juniorów w Pile. We wtorek spisał się kiepsko, bo zdobył zaledwie 4 punkty i zajął 12. lokatę. Jeszcze gorzej wypadł jego kolega z Wybrzeża Dawid Wawrzyniak, który zajął ostatnie miejsce. Zawody wygrał Adrian Gała, zdobywca 14 pkt. Kolejny turniej odbędzie się w środę.

18. Bober, Smektała, KOSSAKOWSKI, Lutowicz

Trzej gdańscy żużlowcy wystąpili we wtorek Szwecji. W Elitserien Lejonen Gislaved Thomsena zmierzyło się ze Smederną Eskilstuną Magnusa Zetterstroema. Napisać, ze lepiej wypadli ci pierwsi to nie napisać nic. Lejonen zmiażdżyło gości 65:25, a Thomsen do dorobku drużyny dorzucił 9 punktów i bonus (1,3,2*,3). Wśród pokonanych tylko "Zorro" nawiązał walkę zdobywając 9 pkt (0,2,1,3,1,2). W bezpośrednim pojedynku gdańszczan górą był Thomsen, który w środę pojedzie w meczu ligi duńskiej pomiędzy Esbjerg a Munkebo.

Masarna Avesta Linusa Sundstroema pokonała u siebie Elit Vetlandę 50:40. Linus, który w meczach Wybrzeża ani razu nie zszedł w tym sezonie poniżej dwucyfrowej zdobyczy, w szwedzkiej ekstraklasie miał trudniejsze zadanie. Do dorobku zwycięzców dorzucił 4 punkty i 2 bonus (2*,1*,1,0).

Przypomnijmy, że najbliższy mecz w Nice PLŻ czeka gdańskich żużlowców 22 maja w Bydgoszczy.

Lejonen - Smederna
3. Holder, Lebiediew, THOMSEN, Ekloef 4:2 (12:6)
4. Pedersen, Aspgren, Henderson, ZETTERSTROEM,5:1 (17:7)
6. THOMSEN , ZETTERSTROEM, Holder, Michelsen 4:2 (25:11)
8. Holder, THOMSEN , ZETTERSTROEM,, Henderson 5:1 (35:13)
10. ZETTERSTROEM,, Thoernblom, Edberg, Bjerre (d) 2:4 (41:19)
12. THOMSEN , Pedersen, Michelsen, Lebiediew 5:1 (51:21)
14. Bjerre, Pedersen, ZETTERSTROEM, Lebiediew 5:1 (61:23)
15. Holder, ZETTERSTROEM,, Pedersen, Lebiediew 4:2 (65:25)

Masarna - Vetlanda
3. Kylmaekorpi, SUNDSTROEM, Jonasson, Łaguta 5:1 (12:6)
6. Woffinden, Kylmaekorpi, SUNDSTROEM, Musielak 3:3 (23:13)
8. Kylmaekorpi, Łaguta, SUNDSTROEM, Berntzon 4:2 (30:18)
13. Woffinden, Zmarzlik, Nilsson, SUNDSTROEM 1:5 (44:34)

Opinie (12)

• Pokaż tym cieniasom jak się jeździ DOminik !!!

• 23 2

• Już myślałem, że Borys zmienił dycyplinę...

• 3 3

• Słusznie wybrali nominowanego zawodnika!

Domin zapowiada sie na naprawde dobrego żużlowca co widać po ostatnich występach. Powodzenia!