Wiadomości

stat

Gdański zjazd rolkarzy

Przez kilka godzin 7 października na ulicy Słowackiego w Gdańsku warkot samochodowych silników zastąpi szum rolkowych kółeczek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wraz z Parkiem Handlowym Matarnia zapraszają w najbliższą niedzielę na I Gdański Zjazd Rolkarzy. Patronat nad imprezą sprawuje trojmiasto.pl

Impreza mająca na celu promocję, coraz bardziej popularnej formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposobu poruszania się w zatłoczonych miastach rozpocznie się o godzinie 10. Każdy chętny może zapisać się do udziału w zjeździe już na dwie godziny przed startem na parkingu Parku Handlowego Matarnia - głównego sponsora przedsięwzięcia.

Uczestnicy zawodów dwukrotnie pokonają trasę pomiędzy Parkiem Handlowym Matarnia a rondem im. Św. Jana de la Salle na Niedźwiedniku. Na czas przejazdu trzykilometrowy odcinek zostanie zamknięty dla ruchu i zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji. Po każdym z wyścigów specjalnie zarezerwowany autobus ZKM przewiezie uczestników z linii mety do punktu startu.

Organizatorzy przewidują medale dla rolkarzy, którzy "wykręcą" najlepsze czasy w kategorii kobiet i mężczyzn. Pozostali zawodnicy otrzymają pamiątkowe koszulki. Warunkiem niezbędnym do odbycia I Gdańskiego Zjazdu Rolkarzy jest dobra pogoda. Sprzyjająca aura i sucha nawierzchnia są niezbędnymi elementami imprezy ze względów bezpieczeństwa.

Program imprezy MOSiR Roller 2007:
godz. 8.00 - zapisy (parking Parku Handlowego Matarnia)
godz. 9.50 - zamknięcie pasa ruchu - otwarcie imprezy
godz. 10.00 - pierwszy zjazd rolkarzy
godz. 10.15 - meta pierwszego zjazdu
godz. 10.20 - otwarcie pasa ruchu
godz. 10.30 - przejazd uczestników zarezerwowanym autobusem ZKM na start drugiego zjazdu
godz. 10.50 - zamknięcie pasa ruchu
godz. 11.00 - drugi zjazd rolkarzy
godz. 11.15 - meta drugiego zjazdu
godz. 11.20 - otwarcie pasa ruchu
godz. 11.30 - przejazd uczestników zarezerwowanym autobusem ZKM na parking Parku Handlowego Matarnia i uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród

Patronat medialny na zawodami sprawuje Portal Regionalny Trojmiasto.pl oraz radio HitFM.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane