Wiadomości

stat

Gdański zjazd rolkarzy

Przez kilka godzin 7 października na ulicy Słowackiego w Gdańsku warkot samochodowych silników zastąpi szum rolkowych kółeczek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wraz z Parkiem Handlowym Matarnia zapraszają w najbliższą niedzielę na I Gdański Zjazd Rolkarzy. Patronat nad imprezą sprawuje trojmiasto.pl

Impreza mająca na celu promocję, coraz bardziej popularnej formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposobu poruszania się w zatłoczonych miastach rozpocznie się o godzinie 10. Każdy chętny może zapisać się do udziału w zjeździe już na dwie godziny przed startem na parkingu Parku Handlowego Matarnia - głównego sponsora przedsięwzięcia.

Uczestnicy zawodów dwukrotnie pokonają trasę pomiędzy Parkiem Handlowym Matarnia a rondem im. Św. Jana de la Salle na Niedźwiedniku. Na czas przejazdu trzykilometrowy odcinek zostanie zamknięty dla ruchu i zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji. Po każdym z wyścigów specjalnie zarezerwowany autobus ZKM przewiezie uczestników z linii mety do punktu startu.

Organizatorzy przewidują medale dla rolkarzy, którzy "wykręcą" najlepsze czasy w kategorii kobiet i mężczyzn. Pozostali zawodnicy otrzymają pamiątkowe koszulki. Warunkiem niezbędnym do odbycia I Gdańskiego Zjazdu Rolkarzy jest dobra pogoda. Sprzyjająca aura i sucha nawierzchnia są niezbędnymi elementami imprezy ze względów bezpieczeństwa.

Program imprezy MOSiR Roller 2007:
godz. 8.00 - zapisy (parking Parku Handlowego Matarnia)
godz. 9.50 - zamknięcie pasa ruchu - otwarcie imprezy
godz. 10.00 - pierwszy zjazd rolkarzy
godz. 10.15 - meta pierwszego zjazdu
godz. 10.20 - otwarcie pasa ruchu
godz. 10.30 - przejazd uczestników zarezerwowanym autobusem ZKM na start drugiego zjazdu
godz. 10.50 - zamknięcie pasa ruchu
godz. 11.00 - drugi zjazd rolkarzy
godz. 11.15 - meta drugiego zjazdu
godz. 11.20 - otwarcie pasa ruchu
godz. 11.30 - przejazd uczestników zarezerwowanym autobusem ZKM na parking Parku Handlowego Matarnia i uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród

Patronat medialny na zawodami sprawuje Portal Regionalny Trojmiasto.pl oraz radio HitFM.

Opinie (12)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane