• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Lwy Żeglarstwa

W tym tygodniu zostaną przyznane Gdańskie Lwy Żeglarstwa! Głosowanie nad tegorocznymi kandydaturami zakończyło się w ten weekend, a wyróżnienia zostaną rozdane 2 grudnia o godzinie 18.00 do Hotelu Galion w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

Żeglarstwo rekreacyjne i sportowe jest bardzo ważnym aspektem życia w naszym mieście. Nagrody są inicjatywą uhonorowania przez Miasto Gdańsk osób, które w wyjątkowy sposób wyróżniają się w gdańskim świecie żeglarzy swoją postawą, osobowością oraz dokonaniami.

Jednak tym wydarzeniu to przede wszystkim środowisko żeglarskie ma głos, ponieważ kluby żeglarskie najpierw zgłaszają swoje nominacje, a potem głosują, aby przyznać wyróżnienia dla najlepszych wydarzeń i żeglarzy w Gdańsku. W głosowaniu obowiązuje zasada jeden głos na jeden klub. Fundatorem nagród jest Miasto Gdańsk, a organizatorami wydarzenia na zlecenie miasta są Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku przy współpracy z Yacht Club Gdańsk. Obecnie odbywa się już trzecia edycja konkursu.

Na wyróżnienie za rok 2022 liczą:
- W kategorii Wydarzenie/Organizacja/Rejs Roku:
- Regaty LOTOS Nord CUP Gdańsk 2022 - siedemnasta edycja regat w tym roku zgromadziła w ciągu siedemnastu dni na starcie aż 1154 zawodników.

- W kategorii Nadzieja Gdańskiego Żeglarstwa:
- Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski, klasa IQ Foi)l - zdobył w tym roku Mistrzostwo Europy w do lat 17 we Francuskim Breście,.
- Tomasz Lewandowski (klub AZS AWFiS Gdańsk, klasa 49er) - w duecie z Patrykiem Kosmalskim z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wygrali Mistrzostwa Europy do lat 23 na
jeziorze Balaton,
- Jan Marjański (klub AZS AWFiS Gdańsk, klasa Optimist) - zajął wraz z polską reprezentacją drugie miejsce w drużynowych Mistrzostwach Europy,
- Julianna Ponto (klub AZS AWFiS Gdańsk, klasa Open Skiff) - zajęła w tym roku 2 miejsce w kategorii U15 dziewcząt w Mistrzostwach Świata w Maubuisson, Francja.

- W kategorii Gdański Żeglarz/Żeglarka Roku:
- Tomasz Lewandowski (klub AZS AWFiS Gdańsk, klasa 49er) - w duecie z Patrykiem Kosmalskim z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wygrali Mistrzostwa Europy do lat 23 na jeziorze Balaton,
- Igor Tarasiuk (Yacht Club Gdańsk) - poprowadził swoją załogę do zdobycia Mistrzostwa Polski w Match racingu, v-ce mistrzostwa w Klubowych Mistrzostwach Polski oraz najlepszego w historii wyniku w polskich startach Sailing Champions League (9 miejsce),
- Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (klub AZS AWFiS Gdańsk, klasa 49er) - pomimo młodego wieku są już utytułowanymi i liczącymi się zawodnikami w stawce seniorskiej. Ich największym, tegorocznym sukcesem jest 1 miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców.

Zapraszamy w piątek do AZS Galion na rozdanie wyróżnień!

Opinie

Plebiscyt na Ligowca Roku 2022
29.01 g.17.30
Wisła Płock
30.01 g.19.30
MKS Dąbrowa Górnicza
31.01 g.16.00
Basket Brno
01.02 g.18.00
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle
01.02 g.19.00
BM Stal Ostrów Wielkopolski
28.01 g.19.30
Polski Cukier Start Lublin
28.01 g.17.30
Jastrzębski Węgiel
28.01 g.15.00
Ślęza Wrocław
22.01 g.19.30
Twarde Pierniki Toruń
22.01 g.15.00
Polonia Warszawa