Sztorm AWFiS zremisował z mistrzem Polski

Rafał Sumowski
22 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Jeszcze żaden remis nie smakował gdańskim piłkarkom tak jak ten sobotni w Koninie. Pełniący rolę beniaminka ekstraligi Sztorm zdobył punkt w starciu z mistrzyniami kraju. Jeszcze żaden remis nie smakował gdańskim piłkarkom tak jak ten sobotni w Koninie. Pełniący rolę beniaminka ekstraligi Sztorm zdobył punkt w starciu z mistrzyniami kraju.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Medykiem Polo Market Konin. Punkt wywalczony przez beniaminka na terenie mistrzyń Polski i uczestniczek Ligi Mistrzyń to duża sensacja. - W 90. minucie mogliśmy zdobyć zwycięską bramkę, ale cieszymy się z punktu. Rok temu przegraliśmy tam 0:4 z ich rezerwami - przypomina trener Robert Chałaszczyk.

MEDYK: Szymańska - Grad, Grzywińska, Ficzay, Nikolić, Balcerzak (46 Dudek), Woźniak, Sturanović (46 Sikora), Zawiślak (46 Tarczyńska), Pakulska, Gawrońska

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Wróbel - Zańko (89 Sikorska), Sirant, Słowińska (80 Słowy), K.Bużan, Zawadzka, Kamińska - Wierzbicka

Jeszcze w poprzednim sezonie gdańskie piłkarki rywalizowały w I lidze z rezerwami Medyka Konin. Na wyjeździe uległy im 0:4, by u siebie zwyciężyć 2:0. W sobotę, już w najwyższej klasie rozgrywkowej "Sztormówki" zawitały do Konina by zmierzyć się z pierwszym zespołem mistrzyń Polski i uczestniczek Ligi Mistrzyń.

- Jakbym powiedział, że wierzyłem wtedy, że za rok zremisujemy z ich pierwszą drużyną i tak nikt by mi w to nie uwierzył - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Już w 2. minucie meczu gdańszczanki mogły sensacyjnie objąć prowadzenie. Klaudia Kamińska "skręciła" obrończynię gospodyń, zeszła do środka i zamiast uderzyć w sytuacji sam na sam z 7. metra, podała do Martyny Zańko. Skrzydłową zdołała uprzedzić powracająca defensorka.

Później przez cały mecz dominowały piłkarki Medyka, a Sztorm skupił się na obronie i okazji do kontr. Na pochwałę zasługuje doskonała organizacja gry gdańszczanek i skuteczne blokowanie ataków rywalek. Dobry występ zaliczyła w bramce Magda Kołacz, której interwencje kilkukrotnie ratowały remis.

- Medyk ma za sobą trzy spotkania w Lidze Mistrzyń. Po awansie do 1/16 wylosowały Olympique Lyon, czyli jednego z faworytów rozgrywek i z pewnością sporo o tym teraz myślą. Tak sądziłem, że będzie mogło być im ciężko wrócić do szarej ligowej rzeczywistości. Być może było im ciężej o mobilizacji po takiej serii spotkań. Nasze zawodniczki zostawiły na boisku całe serducha - mówi nam Chałaszczyk.
Niewiele brakowało, a w 90. minucie gry gdańszczanki doprowadziłyby do kompletnej sensacji. Olga Sirant posłała znakomitą piłkę za plecy obrończyń do Zańko, która od połowy boiska szła sam na sam z Anną Szymańską. Z próby nerwów zwycięsko wyszła bramkarka mistrzyń Polski.

- Szkoda tej sytuacji, bo taki finisz spotkania to byłby prawdziwy majstersztyk. Niemniej trudno by beniaminek nie cieszył się z punktu wywalczonego na wyjeździe przeciwko najlepszym w kraju - zakończył szkoleniowiec Sztormu AWFiS.
W niedzielę 30 sierpnia o godz. 11 gdańszczanki zagrają przeciwko AZS Wrocław. Spotkanie tak jak poprzednie, w którym gdańszczanki pełniły rolę gospodyń, odbędzie się we Władysławowie. Wciąż nie mogą bowiem korzystać z boiska AWFiS, które jak informowali działacze, czeka na remont by spełnić wymogi techniczne ekstraligi.