AZS Łączpol przegrał w Nowym Sączu

12 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:06 (12 września 2015)
Marta Dąbrowska (z piłką) zdobyła w Nowym Sączu 9 bramek, ale i ona nie była w stanie uchronić gdańskich akademiczek przed porażką. Marta Dąbrowska (z piłką) zdobyła w Nowym Sączu 9 bramek, ale i ona nie była w stanie uchronić gdańskich akademiczek przed porażką.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS nie potwierdziły dobrego wrażenia, które pozostawiły po sobie w derbach Trójmiasta na inaugurację PGNiG Superligi. Gdańszczanki nadal płacą debiutanckie frycowe w krajowej elicie, tym bardziej że w 2. kolejce musiały sobie radzić bez Karoliny Siódmiak. W sobotę podopieczne Jerzego Cieplińskiego przegrały na wyjeździe z 10. drużyną poprzedniego sezonu - Olimpią-Beskidem Nowy Sącz 27:33 (14:15). W niedzielę o godzinie 14:30 w Gdynia Arena odbędzie się mecz na szczycie. Vistal zmierzy się z Selgrosem Lublin. Bilety kosztują 5 i 10 zł.

OLIMPIA-BESKID: Szczurek, Sach - Stelmach 6, Leśniak 6, Figiel 9, Janik, Lesik 2, Motak, Basiak 3, Olejarczyk, Stokłosa 1, Smbatian 2, Nocuń 4

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Dobrowolska, Sielska - Pasternak 5, Mazurek, Stachowska 5, Dąbrowska 9, Strzałkowska 2, Osadcza, Lipska 2, Ciura, Klonowska 1, Karwecka 1, Skonieczna, Tomczyk 2, Neitsch

WICEMISTRZYNIE POLSKI UGOSZCZĄ W NIEDZIELĘ MISTRZYNIE POLSKI. VISTAL ZAGRA WZMOCNIONY

Po dobrym meczu z wicemistrzyniami Polski, mimo porażki beniaminka, oczekiwaliśmy, że w Nowym Sączu gdańszczanki pokuszą się o pierwsze punkty w Superlidze. Nie udało się, gdyż w grze podopiecznych Jerzego Cieplińskiego zbyt dużo było przestojów.

Jako pierwsze do głosu doszły gospodynie, które w 8. minucie prowadziły 4:2 po akcji Olgi Figiel. Akademiczki zmieniły wynik na tablicy, gdy przy wyniku 6:4 na ławkę kar odesłana została Agnieszka Leśniak. Po trafieniach Katarzyny Pasternak (karny), Moniki StachowskiejHanny Strzałkowskiej w 16. minucie akademiczki osiągnęły pierwszą przewagę tego dnia (7:6).

Niestety, bardzo szybko ją straciły, a w 25. minucie znów postawiły się w roli goniących. Przerywały 10:13, a zawodziła skuteczność. W tym okresie nie udało im się trafić nawet z karnego (Pasternak w słupek), a przewaga rywalek mogła być nawet wyższa, gdyby nie kilka dobrych interwencji bramkarki Doroty Dobrowolskiej.

Przed przerwą gdańszczankom udało się zbliżyć na kontaktowe trafienie. Wynik pierwszej połowy na 14:15 ustaliła Strzałkowska.

Na drugą połowę drużyna AZS Łączpolu wyszła doskonale usposobiona. W 35. minucie po bramce Urszuli Lipskiej gdańszczanki odskoczyły na 19:16. Niestety, trzy minuty później znów był remis (19:19).

Jak się później okazało ostatnie prowadzenie akademiczki osiągnęły w 41. minucie. Po bramce najskuteczniejszej tego dnia gdańszczanki - Marty Dąbrowskiej było 22:21.

Olimpia osiągnęła dużą przewagę szczególnie w ostatnim kwadransie gry. Miejscowe opanowały sytuacje od wyniku 23:23. W ciągu niespełna 7 minut zdobyło 7 bramek, tracąc tylko dwie. Przyjezdne miały wielkie kłopoty, by pokonać Karolinę Szczurek.

- Mimo niekorzystnego wyniku muszę pochwalić drużynę za zaangażowanie walkę i w niektórych fragmentach bardzo wysoki poziom gry. w drugiej połowie popełniliśmy więcej błędów od rywalek i w pewnym momencie one nam "odjechały". Małym usprawiedliwieniem jest choroba Karoliny Siódmiak. Przyjechała z nami na mecz i już tutaj zaczęła się angina, nieżyt nosa, wysoka gorączka - ocenia trener Ciepliński.

Wyniki 2 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 20:21 (7:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK 33:27 (15:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)
  • UKS PCM Kościerzyna - Start Elbląg 17:21 (9:12)
  • KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 25:36 (9:17)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 24:19 (15:10)

Opinie (20)

• Ale jaja (3)

To kiedy ta gra o medal? Jakie frycowe, jak tam pełno doświadczonych zawodniczek?

• 13 3

• (2)

Nazwiska są, tylko brak jeszcze zgrania.

• 2 6

• Zgoda (1)

Mam nadzieję, że zespół jak najszybciej zaskoczy i wtedy na pewno będzie lepiej. Śmieszy mnei to tylko w kontekście szumnych zapowiedzi przed sezonem i opinii (na forum) kibiców Łączpolu.
        Zawodniczkom zaś szczerze życzę powodzenia (poza meczami z Gdynią, rzecz jasna).

• 8 3

• Nie kibiców, tylko kibica - wszędzie znajdą się jacyś internetowi napinacze. Ja za sukces będę uważał awans do ósemki.

• 8 2

• Balonik za duży jednak był !!

• 10 3

• Szczęśliwej drogi już czas! (6)

Za tydzień w plecy z Pogonią i może przy 20. kolejce ktos sie zorientuje, ze nazwiska i długa ławka to nie wszystko. Powodem brak zgrania? Zlej baletnicy...

• 8 4

• (4)

Za tydzień to grają z Ruchem.

• 3 0

• (3)

Dzieki za sprostowanie. Nie zmienia to faktu, ze będzie w plecy.

• 3 2

• anonim (2)

Wiem,że na tym forum możemy wypowiadać się anonimowo,ale proszę podpisujmy się chociaż pseudonimami,będziemy wtedy mogli w ten ułomny sposób odpowiadać za swoje słowa.Mam do Ciebie prośbę,bo widzę,że posiadłeś nieprawdopodobne umiejętności jasnowidzenia,a ja obstawiam za pieniądze wyniki meczów,to może będziemy je ostawiać razem.Sukcesy murowane.Jeżeli pozwolisz to wyślę Tobie zestaw par na przyszły tydzień.Liczę na Ciebie MISTRZU.

• 3 0

• To chyba przegrałeś sporo kasy w tej kolejce... (1)

• 3 1

• Mistrzu

Tak przegrałem,ale od teraz kiedy poznałem Guru w typowaniu wyników mój los się odwrócił.Jutro podam cały zestaw par na przyszły tydzień.Liczę na Ciebie mój Mistrzu!!!!

• 1 0

• Fenomen AZSu Laczpolu:

Najdłuższa ławka w lidze, a wystarczy, ze Karolina Siodmiak jest niedysponowana i drużyna nie istnieje.

• 16 0

• Ważne, że trener zadowolony :)

• 11 1

• forum kibiców vistalu? zbawnie Wasze wpisy jutro będą wyglądać jak was Lublin przetrzepie...

• 1 7

• Zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni. (1)

Łączpol Mistrz Polski 2016 nadal aktualne, w playoff każdy będzie się modlił by tylko z nami nie grać

• 4 14

• Pompuj pompuj dalej realisto.....

• 8 1

• Blamaż

Łączpol powinien ten mecz wygrać i nie pomogą tu żadne tłumaczenia.Na "papierze" mamy dużo lepszy skład.Dziewczyny więcej pracy,zaangażowania,ambicji,panie trenerze więcej pomysłów na skuteczną grę.
    Nie godzi się,żeby w Gdańsku grać o utrzymanie w lidze.

• 11 3

• (1)

Bez megalomanii proszę i pamiętajmy, że pycha kroczy przed upadkiem. Trzeba zejść na ziemię i wziąć się do ciężkiej pracy,choć nie wiadomo czy to wystarczy na utrzymanie.

• 10 2

• Gdzie widzisz pychę w tym co napisałem?AZS-AWF Klub z dużymi tradycjami i sukcesami,medale Mistrzostw Polski,znany i z dużymi sukcesami trener,również jako trener Reprezentacji.Do tego doświadczony sponsor,więc nie dziw się,że oczekiwania są wyższe niż gra o utrzymanie.

• 3 3

• Brak szczęścia

Dziękujemy za walkę do ostatniej minuty meczu. W końcówce meczu zbyt wiele nerwowości i mało szczęścia w wykańczaniu akcji.