Judoczki KS AZS AWFiS z medalami MP

16 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Medalistki KU AZS AWFiS mistrzostw Polski juniorów. Medalistki KU AZS AWFiS mistrzostw Polski juniorów.

Judoczki KS AZS AWFiS wróciły do Gdańska z Kielc z kompletem medali mistrzostw Polski juniorów. Najlepiej spisała się Aleksandra Jabłońska, która w kategorii wagowej -70 kg stanęła na najwyższym stopniu podium.

Zawodniczki KS AZS AWFiS Gdańsk zdobyły podczas mistrzostw Polski cztery medale. Złoto przywiozła do Trójmiasta Aleksandra Jabłońska, która w kategorii wagowej -70 kg, pokonała rywalki w świetnym stylu.

Srebrny medal przypadł Magdzie Miller (-57 kg). Podczas wszystkich walk popełniła tylko jeden błąd. Niestety przytrafił się on w finale. Wicemistrzostwo Polski to jednak bardzo dobry wynik, a postawa Miller napawa optymizmem przed najbliższymi startami.

Kolekcję medali o brązowe krążki uzupełniły Anna Isenko (-63 kg) i Basia Lichońska (-78 kg). Dla Isenko były to pierwsze mistrzostwa w kategorii juniora. Z 24.5 pkt na koncie gdański klub zajął pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej kobiet.

PEŁNE WYNIKI ZMAGAŃ

W czwartek Miller, Ola Jabłońska i Lichońska wyjadą do St. Petersburga, gdzie wezmą udział w Pucharze Europy i campie treningowym.

Podczas mistrzostw Polski, wśród panów zabrakło lidera męskiej części sekcji i jednego z faworytów turnieju - Piotra Zakrzewskiego (-100 kg). Ze startu wykluczyła go kontuzja. Podczas mistrzostw żaden z panów z KS AZS AWFiS niestety nie zdobył medalu.