ras., mad
5 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
aktualizacja: godz. 19:00 (5 kwietnia 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Sytuacja Polonii w III lidze robi się coraz gorsza. Gdańszczanie w tym roku nie wygrali jeszcze meczu i grzęzną na dnie tabeli. Na zdjęciu Kamil Borkowski. Sytuacja Polonii w III lidze robi się coraz gorsza. Gdańszczanie w tym roku nie wygrali jeszcze meczu i grzęzną na dnie tabeli. Na zdjęciu Kamil Borkowski.

Polonia Gdańsk przegrała na własnym boisku z Gwardią Koszalin 0:1 (0:0). Podopieczni Pawła Pagieły wciąż pozostają zatem bez zwycięstwa w rundzie wiosennej i grzęzną na dnie tabeli grupy Bałtyckiej III ligi. Porażkę zaliczyli również piłkarze rezerw Arki. Gdynianie ulegli w Kołobrzegu liderowi rozgrywek Kotwicy 0:2 (0:1). W niedzielę na bocznej płycie stadionu przy ul. Traugutta Lechia II Gdańsk zmierzy się z Bałtykiem Gdynia.

Polonia Gdańsk - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
Bramka: Kozawa 80

POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Gornowicz, Zgliński - K.Borkowski, Cejer, Mikołajczak, Cholewiński (75 Wons) - Gierałtowski (70 Cichocki), Piątkowski.

Sytuacja Polonii jest coraz trudniejsza. Gdańszczanie przed tygodniem polegli aż 1:4 w Policach, a następnie odpadli z rywalizacji w okręgowym Pucharze Polski przegrywając z V-ligowym MKS Władysławowo.

W dodatku zespół wciąż nękają kontuzje. Poza kadrą znajdują się obecnie: Daniel Drożdżak, Paweł Sobczak, Łukasz Rusinek, Bartosz Anusik, Kamil Kulas, Patryk Sidor i Adam Kozłowski, a także Kamil Gałkowski, który nabawił się zerwania więzadeł krzyżowych.

Mimo osłabień, Polonia liczyła na przełamanie i pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Dotychczas gdańszczanom udało się bowiem zdobyć w tej rundzie zaledwie punkt.

Niestety, o ile w pierwszej połowie mecz z Gwardią był wyrównany, a gdańszczanie oddali kilka groźniejszych strzałów, w drugiej zdecydowanie przeważali goście. Niemoc gospodarzy została pokarana pod koniec spotkania, gdy do przedłużonej wrzutki w pole karne dopadł Ryuki Kozawa i wpakował piłkę bezradnego Patryka Kamoli.

Bramkarz gdańszczan do tej pory spisywał się bardzo pewnie, ale przy uderzeniu japońskiego napastnika nie był w stanie uratować swojego zespołu.

Kotwica Kołobrzeg - Arka II Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Rydzak 16, 66

ARKA II: Kotkowski - Stolc, Nowakowski, Sztandar, Dampc - Patelczyk (85 Kreft), Sulewski (75 Kowalczyk), Mosiejko (44 Patok), Nalepa, Jankowski (75 Szulc) - Wardziński

Mecz w Kołobrzegu nie obfitował w efektowną grę. Obie drużyny skupiały się głównie na rozgrywaniu piłki, które jednak nie prowadziło do podbramkowych sytuacji. Tych było więc w pierwszej połowie jak na lekarstwo.

- Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby przeciwstawić się liderowi ligi. Trzeba jednak przyznać, że zasłużył na zwycięstwo - uważa Grzegorz Witt, trener Arki II.

Gdynianie stracili gola już w 16. min. Padł on jednak nieco przypadkowo. Piłkarze Arki starali się wybić futbolówkę z własnej połowy. Ta trafiła jednak w rękę zawodnika gospodarzy. Sędzia nie przerwał gry, a pika znalazła się w "16" żółto-niebieskich. Interweniujący wślizgiem obrońca gości posłał futbolówkę pod nogi Tomasza Rydzaka, a ten strzałem z lewej nogi w okienko bramki zapewnił Kotwicy prowadzenie.

Po drugiej stronie boiska, w pierwszych 45 min. można było odnotować jedynie groźne uderzenie Michała Jankowskiego.

- Do tego, w 44. minucie musiałem przeprowadzić wymuszoną zmianę. Rozbity łuk brwiowy nie pozwolił, aby Damian Mosiejko kontynuował grę. Został on później odwieziony do szpitala, gdzie założono szwy - relacjonuje Witt.

Po zmianie stron zrobiło się nieco ciekawiej. Gdynianie mieli nawet okazję na wyrównanie. Po dośrodkowaniu Michała Nalepy sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Maciej Wardziński. Napastnik Arki strzelił jednak zbyt lekko, aby piłka wpadła do siatki.

Wynik spotkania ustalił w 66 min. Rydzak. Najpierw rozegrał ładną klepkę z kolegą z zespołu, wbiegł w pole karne i strzałem z prawej nogi w długi róg bramki po raz drugi pokonał Kamila Kotkowskiego.

- Rywale mieli jeszcze dwie, czy trzy okazje do strzelenia bramki jednak na drodze stawał im Kotkowski - dodaje Witt.

W niedzielnych derbach Trójmiasta na poziomie III ligi Bałtyk Gdynia wygrał przy Traugutta z rezerwami Lechii Gdańsk 2:1 (0:0).

Wyniki 21 kolejki

• POLONIA GDAŃSK - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - ARKA II GDYNIA 2:0 (1:0)
  • LECHIA II GDAŃSK - BAŁTYK GDYNIA 1:2 (0:0)
  • Pomorze Potęgowo - GKS Manowo 1:2 (0:1)
  • Bałtyk Koszalin - Chemik Police 1:0 (1:0)
  • Cartusia - Pogoń II Szczecin 1:3 (0:1)
  • Koral Dębnica - Energetyk Gryfino 1:2 (0:1)
  • Kaszubia Kościerzyna - Drawa Drawsko Pomorskie 0:3 (0:3)
ras., mad

Opinie (5) 3 zablokowane

• gty

nikogo bo zostali zawróceni do domu

• 1 1

• To zła informacja. Szkoda, że nie ma dzisiaj kompletu zwycięstw Gdańskich drużyn piłkarskich.