• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańszczanie mistrzami Polski w duathlonie

Joanna Skutkiewicz
27 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Marta Łagownik z Gdańska została mistrzynią Polski w duathlonie na dystansie sprint. Marta Łagownik z Gdańska została mistrzynią Polski w duathlonie na dystansie sprint.

W ubiegłą niedzielę, 25 kwietnia, w Rumi rozegrano Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim. W rywalizacji Elity, czyli zawodników sportu wyczynowego, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn zwyciężyli zawodnicy z Trójmiasta. Tytuł mistrzyni jedzie do Gdańska wraz z Martą Łagownik, a medal mistrza Polski zasili kolekcję tytułów Kacpra Stępniaka.Oboje zawodników to utytułowani sportowcy z licencją triathlonistów. Marta Łagownik to zawodniczka gdańskiego klubu UKS Dwójka Morena, trenująca pod okiem Moniki Smaruj, byłej zawodniczki z wieloma sukcesami w sporcie. Marta jest jedną z najszybszych biegaczek w polskim triathlonie i to właśnie znakomity bieg umożliwił jej 11-sekundowe zwycięstwo nad drugą na mecie Pauliną Klimas.

- Mistrzostwo Polski w duathlonie na sprincie należy do mnie, a smak zwycięstwa jest nie do opisania pięknym uczuciem - relacjonowała Marta Łagownik na swoim fanpage'u. - Stając na linii startu, wiesz, że nie będzie lekko. Tego dnia w głowie miałam wiele znaków zapytania. Monia [trenerka - przyp. red.] powiedziała mi jedną rzecz przed startem: "cokolwiek się wydarzy, baw się dobrze". Uśmiechnęłam się więc przed startem, patrząc do przodu, i już wiedziałam, że będzie dobrze.

Mistrzowie z TrójmiastaW rywalizacji mężczyzn zwyciężył Kacper Stępniak, również mieszkający w Gdańsku. Dla Kacpra to już trzeci tytuł mistrza Polski w duathlonie zdobyty w Rumi. Wcześniej wygrywał on te same zawody w latach 2017 i 2018.

Dla Kacpra Stępniaka to trzeci tytuł mistrzowski przywieziony z Rumi. Dla Kacpra Stępniaka to trzeci tytuł mistrzowski przywieziony z Rumi.

Również w kategorii młodzieżowców, czyli U23, na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy zawodnika z Trójmiasta. Maciej Bruździak, który stosunkowo niedawno zakończył karierę wyczynowego pływaka, już teraz pokazał, że trudno wyprzedzić go również w pozostałych dyscyplinach składających się na triathlon.W Rumi rozegrano mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprint, zarówno dla wyczynowców, jak i dla zawodników amatorskich. W Rumi rozegrano mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprint, zarówno dla wyczynowców, jak i dla zawodników amatorskich.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane