Rezerwy Lechii na 2. miejscu w III lidze

23 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Adam Pazio drugi raz z rzędu wystąpił w meczu III-ligowych rezerw Lechii. Tym razem swój występ ukoronował bramką. Adam Pazio drugi raz z rzędu wystąpił w meczu III-ligowych rezerw Lechii. Tym razem swój występ ukoronował bramką.

Lechia II wskoczyła na drugie miejsce w III lidze. Gdańszczanie pokonali w niedzielę, na własnym boisku, przedostatniego w tabeli Energetyka Gryfino 3:1 (1:1) i dzięki remisowi Bałtyku Koszalin, tracą do lidera tylko punkt. Tym samym biało-zieloni wyłamali się z trendu pozostałych trójmiejskich III-ligowców, którzy w 19. kolejki dzielili się punktami.

Nishi 9, Pazio 50, Kugiel 80 - Horba 33

LECHIA II: Gawęcki (83 Melzacki) - Przybylski, Iwanowski, K.Bąk, Pazio - Kostrzewa, Kaszuba (73 Powszuk), Nishi (62 Żmijewski), Łazaj (46 Kawa), Jagiełło - Kugiel

Wiosenna inauguracja nie mogła pozostawić w Lechii II dobrego wrażenia. Pomimo solidnych posiłków z ekstraklasy, gdańszczanie przegrali 0:1 z Cartusią. Dlatego też bardzo zależało im na tym, aby się zrehabilitować za zeszłotygodniową wpadkę.

Ponownie trener Krzysztof Wilk mógł skorzystać z kilku zawodników pierwszej drużyny. Podobnie jak w starciu z Cartusią, jego zespół wzmocnili Adam PazioAleksander Jagiełło. Natomiast środkiem defensywy kierował w niedzielnym meczu Krzysztof Bąk.

Zresztą obrońca, pomimo iż nie wpisał się na listę strzelców, był jednym z bardziej wyróżniających się zawodników spotkania. Pewnie kierował linią defensywną, w której praktycznie nie popełniał błędów. A poza sytuacją, w której rywale strzelili bramkę, praktycznie nie zbliżali się do pola karnego gdańszczan. W całym starciu potrafili to uczynić jeszcze tylko dwa razy.

Mecz zaczął się pod dyktando Lechii. Bardzo aktywny był na lewym skrzydle Jagiełło. To po jego akcji i dośrodkowaniu Tsubasa Nishi już w 9. minucie skierował piłkę do bramki. Dla Japończyka był to dopiero drugi występ w barwach rezerw Lechii w III lidze. Wcześniej grał w Gwardii Koszalin, dla której jesienią zdobył jedną bramkę.

Gdańszczanie dalej przeważali jednak zdarzyła się im także pomyłka. Po stracie w środkowej strefie boiska goście wyprowadzili kontrę. Piłka trafiła z lewego skrzydła w pola karne, a tam czekał na nią Wojciech Horba. Napastnik Energetyka doprowadził w 33. min do wyrównania.

Po tej sytuacji goście zaczęli bronić wyniku, cofnęli się na swoją połowę i chcieli, aby gdańszczanie dołączyli do pozostałych, trójmiejskich III ligowców, którzy w sobotę remisowali.

BAŁTYK, POLONIA, ARKA II PODZIELIŁY SIĘ PUNKTAMI

Choć jeszcze w pierwszej połowie Lechia mogła mieć już dwa gole. Strzał Kacpra Łazaja, z linii bramkowej wybił jednak obrońca rywali.

Po zmianie stron biało-zieloni ruszyli do jeszcze mocniejszych ataków. Wystarczyło 5 min. gry, aby ponownie znaleźli się na prowadzeniu. Indywidualną akcję od połowy boiska przeprowadził Pazio. Obrońca znalazł się w rogu pola karnego rywali, strzelił z 16. metrów, a piłka zatrzepotała w siatce.

Skuteczną pogoń za liderem, Bałtykiem Koszalin, z którym w sobotę zremisował Bałtyk Gdynia, gdańszczanie przypieczętowali w 80. min. bramką Damiana Kugiela. Tym samym, razem z Kotwicą Kołobrzeg, tracą do pierwszego miejsca tylko punkt.

• Cracovia - LECHIA GDAŃSK 2:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:2 (1:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 6:0 (3:0)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:0)

Opinie (6) 1 zablokowana

• nasi chlopacy do grania!! (2)

To smieszne że gra taki stolarskoi a wychowanek powszuk z lechia w sercu siedzi na lawce w III lidze!!! mial 15 minut a mial asyste i odbiory kostrzewa tez dobry mecz i co? W rezerwach jest wielu chlopqkow lepszych niz te transfery. ogarnijcie sie w lechii bo czeka nas spadek!!!!

• 2 1

• Lechia

• 0 0

• Jeden mecz to za mało - na ekstraklasę potrzebna jest RÓWNA forma. Nie mam nic przeciwko wychowankom (jestem na TAK) ale muszą prezentować cały czas wysoki poziom a z tym bywa różnie.