Gdańszczanie pokonali ubiegłorocznego mistrza

22 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Lechia dzięki dwóm golom strzelonym Lechowi w ciągu trzech minut wygrała z ubiegłorocznym mistrzem Polski 2:1, mimo że do przerwy przegrywała 0:1. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Abou Razack Traore, który na koncie ma już jedenaście ligowych trafień. Dzięki temu zwycięstwu gdańszczanie awansowali na trzecie miejsce w ekstraklasie na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, a"Kolejorza" ograli po raz pierwszy od 26 lat!

Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Surma, Bajić - Pietrowski, Nowak, Traore - Lukjanovs
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Szymanik (Warszawa) i Mucha (Kraków)
Widzów: 6823
Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez - Injac, Murawski, Djurdjević - Wilk, Stilić - Ślusarski
  • 54' Pietrowski Zmiany Buval
  • 66' Bajić Zmiany Hajrapetjan
  • 90+2 Traore Zmiany Zejglic
  • 69' Arboleda Zmiany Bosacki
  • 70' Ślusarski Zmiany Rudnevs
  • 80' Wilk Zmiany Kiełb
  • 78' Traore
  • 80' Traore
  • 35' Ślusarski
  • 62' Deleu
  • 4' Ślusarski
  • 77' Wojtkowiak
  • 77' Injac

w Lechii dwie zmiany w porównaniu z "11" sprzed tygodnia. Miejsce w składzie odzyskał Traore, a kontuzjowanego Poźniaka zastąpił Pietrowski, są pogłoski, że Marcin, który w Lechii grał już jako pomocnik i obrońca w tym meczu może zostać ustawiony w roli prawego... napastnika!
Lech w defensywnym ustawieniu, wydaje się, że Bakero zdecydował się na wariant 1-4-3-2-1 z wysuniętym Ślusarskim, w "18" w ogóle nie ma kontuzjowanego Kriwca, a na ławce usiadł mający również kłopoty zdrowotne Rudnevs
na środku obrony w Lechu zagra Wołąkiewicz, który zimą przeniósł się z Gdańska do Poznania, według niepotwierdzonych informacji Hubert pod koszulkę "Kolejorza" miał ubrać... biało-zielony trykot
przy wyczytywaniu składów na nazwisko Wołąkiewicz kibice zareagowali gwizdami
zwycięstwo w tym spotkaniu wyprowadzi Lechię na trzecie miejsce w tabeli, ale Lech nie może przegrać, bo to oznaczać będzie, że znacznie zredukuje szansę na awans do europejskich pucharów
piłkarze wychodzą na prezentację przy głośnym skandowaniu "BKS"
Lechia na zielono-biało, Lech na niebiesko
1'
mecz rozpoczęła Lechia
3'
Wojtkowiak zablokowany przez Andriuskieviciusa, pierwszy róg dla Lecha
3'
po dośrodkowaniu Stilica dobrze główkował Vućko
3'
Kotorowski dobrze nogą na skraju pola karnego Lecha po kontrze Lechii
4'
Ślusarski pomógł sobie ręką przy dojściu do sytuacji strzeleckiej, sędzia zagwizdał dopiero po interwencji Andriuskieviciusa
4'
Żółtą kartką został ukarany Ślusarski (LECH) za zagranie ręką
4'
widać, że Lechia też z respektem dla Lechii, ustawienie 1-4-2-3-1 z wysuniętym tylko Lukjanovsem
5'
na spalonym Wilk po długim podaniu Wołąkiewicza
7'
po wrzutce Traore z wolnego lechici wybili piłkę na róg
7'
Deleu zbyt mocno w pole karne i piłkę przejął Kotorowski
8'
obaj trenerzy zdecydowali się wydać sobie walkę w środkowej strefie boiska, tam jest najwięcej zawodników, kto będzie lepszy w tej strefie, zapewne przejmie inicjatywę i w meczu
9'
Trenerzy Bakero i Kafarski na stojąco oglądają mecz, blisko linii bocznej
10'
kiks Arboledy, ale bez konsekwencji dla Lecha
12'
Lukjanovs blisko wywalczenia rogu, ale po odbiciu piłki od Wołąkiewicza Łotysz nie zdążył się uchylić i futbolówka zanim opuściła boiska dotknęła jeszcze Ivansa i Lech od bramki
13'
Murawski zabrakł piłkę Vućko, ale Chorwat zdążył naprawić swój błąd, wybijając piłkę na róg
13'
po dośrodkowaniu z rogu Stilica dobrze wybił piłkę Pietrowski
14'
Kapsa minął się z piłką, Lechię uratował Bąk, który wybił bezpańską piłkę
14'
strzał Henriqueza, ale niecelny
15'
Wołąkiewicz przerwał atak Nowaka
15'
Nowak w pole karne, na linii "16" Lecha piłkę próbował opanować Lukjanovs, ale za wysoko uniósł nogę, Arboleda jeszcze dodatkowo przewrócił się na boisko, wolny dla Lecha
16'
Wołąkiewicz przeciął podanie Pietrowskiego do Lukjanovsa
17'
Surma dobry przerzut, ale za mocny, aby doszedł do niego Bajić
18'
Arboleda ubiegł Lukjanovsa i główkował po dośrodkowaniu Traore, tak nieszczęśliwie, że piłka zmierzała do bramki Lecha, wybił ją Henriquez
22'
Lukjanovs tuż nad poprzeczką, Ivans doskonale uderzył piłkę podawaną przez Bajicia, a mały włos Kotorowski zostałby przelobowany
23'
strzał Surmy po podaniu Nowaka, uderzenie kapitana Lechii nad poprzeczką
23'
publiczność próbuje zdeprymować Wołąkiewicza gwiżdżąc, gdy Hubert jest przy piłce, ale stoper gra na razie bezbłędnie
25'
Traore w pole karne do Nowaka, ale Paweł przegrał pojedynek z Arboledą
27'
strzał Deleu niecelny
28'
Deleu odważnie poszedł do przerzutu Pietrowskiego, Henriquez wybił piłkę na róg, choć mógł dać Lechii wolnego
28'
po dośrodkowaniu z rogu piłka doszła do Vućko, ale Bąk był na spalonym i akcja została przerwana
31'
teraz pomylił się Wołąkiewicz, wybił piłkę, którą chciał złapać Kotorowski po podaniu Lukjanovsa, róg dla Lechii
32'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Traore, nikt nie przejął piłki, która przeleciała nad całym polem karnym
32'
Kapsa obronił strzał Stilica, pierwsze celne uderzenie gości
35'
coraz głośniejsze gwizdy, gdy przy piłce jest Wołąkiewicz, tym razem Hubert znów ubiegł Lukjanovsa
35'
[0:1] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ślusarski. Murawski szybko rozegrał rzut wolny, Stilic przekazał piłkę na lewą stronę do Wilka, ten dośrodkował na głowę Ślusarskiego, który dopełnił formalności uderzeniem z pięciu metrów
36'
przerwa w grze, coś mają sobie do powiedzenia Nowak i Wołąkiewicz
38'
strzał Nowaka z dystansu, strzał celny, ale Kotorowski bez problemu broni
40'
"bomba" Bajicia, Kotorowski z trudem wypiąstkował piłkę na róg
40'
strzał Traore, ale niecelny
41'
po stracie gola przycichł doping dla Lechii
43'
Traore nie opanował piłki w polu karnym podawanej przez Deleu
43'
Wilk zbyt mocno dośrodkowywał i tym razem piłka przeszła poza bramkę Lechii
44'
Kapsa wyłapał dośrodkowanie Stilica z wolnego
45'
na spalonym Ślusarskim po prostopadłym podaniu Murawskiego
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Wojtkowiak minął Bajicia, ale Andriuskievicius nie dał się ograć i wybił piłkę na róg
45+1
Kapsa wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Stilica
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
LECHIA PRZEGRYWAŁA 0:1. Dla Lecha jest to pierwszy gol wyjazdowy strzelony od 5 marca! Po raz ostatni poznanianie poza domem gole strzelali w... Gdyni, gdy wygrali z Arką 3:0
46'
drugą połowę rozpoczął Lech, obie drużyny bez zmian
46'
wychodzącego na drugą połowę Wołąkiewicza powitały okrzyki "Sprzedałeś się za AGD"
48'
Wołąkiewicz odebrał piłkę Traore
49'
Andriuskieviucius nie pozwolił złożyć się do strzału Injacowi
50'
z dystansu strzał Ślusarskiego niecelny
52'
Lech wybił piłkę poza boisko, gdyż sędzia puścił grę, mimo że na boisku leżał Henriquez
53'
Andriuskievicius dośrodkował, ale do nikogo
54'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Buval.
54'
zmiana podyktowana taktyką, a nie tym, że marcin źle grał, wręcz przeciwnie Pietrowski był wyróżniającą się postacią meczu, trener Kafarski uznał jednak, że czas wzmocnić atak
55'
Lechia przeszła do ustawienia 1-4-3-3, w ataku Buval, Traore i Lukjanovs
57'
zbyt krótkie wybicie Lechii po rogu Stilicia, Wojtkowiak zdecydował się na strzał, ale Kapsa pewnie piłkę złapał
58'
celny strzał Surmy, ale za słaby, aby pokonać Kotorowskiego
61'
Kapsa zatrzymał Wojtkowiaka
62'
w odpowiedzi akcja Lukjanovsa, ale jego dośrodkowanie padło łupem Kotorowskiego
62'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA) za faul na Henriquezie, to oznacza, że Brazylijczyka zabraknie w meczu z Widzewem
64'
Murawski za wysoko nogą zagrał, ucierpiał Bajić
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Hajrapetjan.
67'
Lecha zamierza podkręcić jeszcze tempo, do zmiany gotowi Rudnevs i Kiełb
67'
Arboleda piętą odbił dośrodkowanie Lukjanovsa i przewrócił się sędzia nakazał grać dalej
68'
Arboleda stał na jednej nodze, sędzia nie przerywał gry, a Lechia próbowała atakować, ostatecznie lechitom udało się wybić piłkę na aut
69'
Arboleda opuścił boisko na noszach
69'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arboleda, w jego miejsce wchodzi Bosacki, dla niego to mecz numer 350 w ekstraklasie
70'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ślusarski, w jego miejsce wchodzi Rudnevs.
70'
Kiełb na razie odwołany ponownie do rezerwy
71'
wślizg Vućko uratował Lechię, bo strzelał Stilić
75'
Wołąkiewicz odbił piłkę do dośrodkowaniu Hajrapetjana, wpadł jeszcze na niego Lukjanovs
76'
sędzia odgwizdał faul Bąka, choć Nowak mógł wyjść do sytuacji sam na sam
77'
Karny dla Lechii!
77'
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowiak (LECH) za dyskusję z sędzią
77'
Żółtą kartką został ukarany Injac (LECH) za dyskusję z sędzią
78'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore po strzale z rzutu karnego
80'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore. Doskonała akcja gdańszczan. Lukjanovs zagrał do Nowaka, a Paweł zagrał piłkę wzdłuż bramki tak dokładną, że Traore strzelał do pustej bramki
80'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilk , w jego miejsce wchodzi Kiełb.
81'
Buval indywidualna akcja, ale piłka obok słupka
82'
Nowak strzał z dystansu, piłkę złapał Kotorowski
83'
Kapsa złapał piłkę po dośrodkowaniu Murawskiego
86'
po strzale Murawskiego piłka nieznacznie minęła słupek
87'
Kiełb po indywidualnej akcji strzelił niecelnie
89'
Vućko wybił piłkę na róg
90'
Traore wyszedł z kontrą, którą przerwał faul Henriqueza
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
Lukjanovs przewrócił się o Henriqueza, ale sędzia nakazał grać dalej
90+2
do zmiany na zyskanie sekund przygotowany Zejglic
90+2
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Traore, w jego miejsce wchodzi Zejglic.
90+3
główkował Bosacki, piłkę złapał Kapsa
90+4
KONIEC MECZU!
LECHIA WYGRAŁA 2:1 I AWANSOWAŁA NA TRZECIE MIEJSCE W TABELI

Trenerski dwugłos:
TOMASZ KAFARSKI: -Jesienią byliśmy chwaleni za długie utrzymywanie się przy piłce, koronkowe akcje. Teraz głównymi cechami naszej drużyny jest determinacja, dzięki której potrafimy wyjść z trudnych sytuacji na boisku. Już w pierwszej połowie graliśmy dobrze, obraliśmy właściwą taktykę, ale brakowało ostatniego lub przedostatniego podania, aby zdobyć gola. Paradoks naszej sytuacji polega na tym, że mimo wygranej nawet nie jesteśmy pewni... 10 miejsce, bo taki jest kołowrotek w naszej lidze. Wierzę, że za tydzień, na pożegnanie ze stadionie przy ul. Traugutta publiczności będzie dwa razy więcej.

JOSE MARIA BAKERO: -Porażka nie jest zasłużona. Ten mecz był trochę taki jak i nasz cały sezon. Bardzo podobne do tego mecze przegraliśmy w Warszawie z Polonią czy u siebie ze Śląskiem. Przyszło kilka nieszczęśliwych minut i to wszystko co wcześniej zyskaliśmy dobrą grą, straciliśmy. Nie będę odnosił się, czy karny był, czy nie, choć ręka była przypadkowa. To ja jestem trenerem tej drużyny i za każdy wynik biorę odpowiedzialność na siebie.
Chcieliśmy ten mecz wygrać i pod tym kątem chciałem dokonać dwóch zmian ofensywnych, które zwiększyłyby naszą siłę ognia. Szukaliśmy drugiego gola, ale kontuzja Arboledy pokrzyżowała ten zamysł

Arka Gdynia - Polonia Bytom 2:1 (1:0),
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:0 (0:0), Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1), Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0 (1:0), Cracovia - Widzew Łódź 1:2 (1:2), PGE GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0), Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 0:3 (0:2).

• (3)

Brawo, mimo iz kibicuje Arce to gratuluje Lechi zwyciestwa. Puchary coaz blizej dzieki wam w 3-miescie.

• 54 3

• nie podlizuj sie ag-chylonia (1)

• 6 23

• powiedz mi jaki mial bym cel w podlizywaniu sie?

• 32 3

• z czego sie jako Arka macie cieszyc? z Donalda ktory zalatwia wszystko po swojemu? z tego ze betonow bedzie przez to wysyp bo kibice sukcesu na stadiony przyjda? smiech na sali i sie ogarnijcie bo chyba nie wiecie co piszecie.

• Jeszcze 6 pkt

Jaga jeden mecz przegrywa i Mamy 2 miejsce ! ;)

• 27 0

• Tak szczerze: (2)

Nie rozumiem dlaczeo tak mało kibiców przychodzi na mecze Lechi, macie 3 miejsce, realna szansa na puchary, piłkarze graja do konca, świetny marketing w mieście ( np te zielone tramwaje sa bardzo trafione ), wydaje mi się też że jest moda w Gdańsku na Lechie bo co krok spotykam kogoś w barwach. W pracy u mnie też sporo Betonów ale jak pytam czy byłeś na meczu to mało kto chodzi. Graliście mecz z Lechem czyli powinno być na stadionie grubo, a tu 7 tysiecy. NA czym polega problem?
      Aha i nie to żeby mnie to jakoś szczególnie bolało, tylko zastanawiam się czego jeszcze trzeba by zachęcić do obejrzenia meczu na zywo w polskiej lidze - Wy macie wiekszosc atutów. Moze ten nowy stadion cos zmieni...

• 11 1

• Ekonomia .... ale nie na Traugutta (1)

1 liga (prosta 15 - 20zł)
        Ekstraklasa (prosta 30 zł)
        Mecz Lechii z Lechem (prosta 40 zł )

Porównaj ceny biletów w innych klubach ....

• 15 0

• Jest szansa na historyczne Wicemistrzostwo Polski.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2)

• 24 3

• Z Widzewem w plecy z taką grą więc nie będzie wice... (1)

I z Zagłębiem będzie męczarnia. Ileż można farcić, słabiutko nasi grają. Andriuskevicius ,Deleu i Nowak out , bo nawet na okręgówkę za słabi. Oby scenariusz z 6 pkt. w tym tym tygodniu się sprawdził , było by super, ale wzmocnienia są konieczne.

• 2 6

• racja, ale ślepaki nie wierzą

• 0 0

• Traoré w samą porę

• 142 17

• Traore - najlepszy transfer w lidze (2)

3 miejsce Nasze!!!

• 174 15

• CZARNY

A gadaliście,ze MURZYNA nie chcecie,kurcze ile JEMU trzeba zawdzięczać,dzięki TRAORE

• 23 4

• Co nie zmienia faktu ze jest cwaniaczkiem i symulantem :-)

• (10)

Arka walczy o utrzymanie widzow 6100 lechia gra o puchary widzow 6400 ...bez komentarza po co wam ten nowy stadion?

:)

Lechia jak poczuje krew to nie ma mocnych :) Takie drużyny, które walczą do samego końca powinny grać w pucharach!! Tak jak Lech za kadencji Smudy grał i walczył do ostatnich minut, tak Lechia od derbów pokazuje co mecz, że również jest zespołem z charakterem.

• 18 3

• Tak własnie zdobywa sie szacunek, a nie netowe napinki

Ja po meczu w Gdyni byłem wsciekły, plakac mi sie chciało jak nasi sie pokładali, byle tylko dojechac do konca. Trzeba budowac ta druzyne od podstaw.
            No a Lechia pucharów już nie wypuści z rąk - powodzenia.
            Mam nadzieje ze jeszcze nie jedne derby przed nami na pozimoe ekstraklasy

• 14 1

• Na GOSiRz-e będzie jeszcze mniej ludzi. Wielu przychodziło na nowy stadion (5)

po to by sobie go obejrzeć, posiedzieć czy zjeść hot-doga w czasie meczu. Frekwencja z meczu na mecz Arki stale się obniża co jest smutne, bo ten obiekt był budowany z pieniędzy podatników. Wg mojej oceny istnienie takich klubów piłkarskich jak Arka (na tę chwilę - 6000 widzów) czy Bałtyk(500-600 widzów) nie jest ekonomicznie uzasadnione, a na przyszłość niech przestaną się spierać o to kto ma tam grać tylko niech sami wybudują dla siebie stadiony tak jak w Anglii gdzie stanowią one własność klubów, a nie samorządów, a ponadto kluby nie są tam dotowane. Sportowo zaś Gdyni wystarczy koszykówka i rugby, no i może futbol amerykański - Gdynia Seahawks - jako zjawisko egzotyczne.

• 6 6

• I po co te chore napinki? (4)

W Polsce wiekszosc klubów ma frekwencje na poziomie kilku tysiecy. Wyrozniaja sie głownie Lech i Legia. Gdyby to było ekonomicznie nie uzasadnione to dawno by padło. Nikt nie chce do interesu dokładac. A to ze na Arce frekwencja leci to co sie dziwisz, słabo graja nie ma wynikow, ostatnie miejsce. Teraz jeszcze ten chory protest. ludzie teraz chca towaru dobrej jakosci mało kto chodzi dla ideii. A Ty na co chodzisz ze masz taka frekwencje? zy moze jestes jak Kononowicz - żeby niczego nie było?

• 5 0

• TAG - zdziwi Cię to, ale chodzę na Arkę i w trudnej chwili dla Klubu poszedłem (3)

na mecz Polonią Bytom, co nie oznacza, że mam być bezmyślnym zjadaczem towaru wychowanym na TV-papce, który nad niczym się nie zastanawia i z pewnością byłoby zdrowiej gdyby nasza liga była oparta na wolnorynkowych zasadach tak jak w Anglii. A sportowo byłoby ciekawiej i prestiżowo gdyby Nasze Miasto było reprezentowane w ekstraklasie przez Arkę i Bałtyk, co już miało miejsce w jednym z sezonów w latach osiemdziesiątych. W takim Sheffield istnieją trzy kuby (Wednesday-stadion 40.000 miejsc, United - 32.000 miejsc oraz Rotherham United-25.000), a to dzięki zdrowym, normalnym zasadom, realiom gospodarczym i kulturze kibicowania. Pozdrawiam Cię TAG.

• 1 0

• gwrf - Mnie na Arke zaprowadził Ojciec gdy dobrze jeszcze mówic nie umiałem (2)

Więc wcale nie dziwi mine człowiek, który idzie na mecz gdy jego drużyna jest na dnie. Ja jestem zawsze czy to była trzecia liga czy druga - nie ważne, dla mnie Arka to coś więcej niż piknik z hot dogiem. Dlatego czy będzie nas 300 czy 50 zawsze jej byt będzie dla mnie uzasadniony.
                Rozumiem jednak tez ludzi wybierajcych dobry film w kinie z dziewczyna zamiast miernej gry naszych kopaczy.
                Cos co dla jednych jest pasja dla drugich byc nia nie musi.
                Ciezko tez porownywac sytuacje w miescie w Angli do naszej. za wiele roznic by tu je wypisywac. Szacunek za to ze byłes, również ppozdrawiam

• 1 0

• TAG - dla mnie Gdynia to coś więcej i dlatego jestem fanem (1)

Arki i Bałtyku i szlag mnie trafia, gdy słyszę o jakiś kosach. Wtedy człowiek myśli o rozgonieniu całego towarzystwa. Byłem kiedyś w Liverpoolu na Evertonie oraz FC Liiverpool. Obydwa Kluby współtworzą charakter miasta. Mój kilku-letni Syn, który już był na dwóch meczach Arki, chce iść na Bałtyk, a to dlatego, że obydwa kluby są z Gdyni; tak to uzasadniał i jest to piękna postawa. Natomiast Lechii czy Wisły nie lubi. Poza tym monokultura jest nie dobra, nie daje smaku i charakteru.Pozdro

• 0 0

• gwrf - postawa rzeczywiscie piekna.

Lokalny patryiotyzm to wspaniała sprawa. Ja nie jestem zwolennikiem kos, braku dopingu i protestow ktore uderzaja w nas samych tak jak ma to miejsce obecnie na Arce.
                Co do Bałtyku - kto sieje wiatr ten zbiera burze ( chodzi głównie o wypisywanie na internecie obelg na kibicow i druzyne Arki ). Sami na siebie krecili bicz. Co wiecej ten słynny protest przed meczem Bałtyk - Górnik przebiegał bardzo pokojowo i przybrał formę happeningu. Oczywiscie mozna sie spierac czy była to własciwa reakcja i wierze ze na swiecie jest lepiej. Biorac pod uwage jednak polskie realia uwazam ze takie postawienie sprawy powinno ostudzic emocje po stronie internetowych chuliganow Bałtyku. Wówczas kazdy bedzie mogł kibicowac swojej druzynie bez przeszkod.
                Wiele spraw w Polsce powinno wyglądać inaczej. Chyba jednak nie jest najgorzej i pomału zmierzamy w dobrą strone. Byle by tylko politycy nie przeszkadzali to społeczeństwo sobie poradzi.

• 0 0

• ta (1)

a jakim sposobem jak nie fartem sledzie sie ciagle utrzymywaly?

• 40 5

• kasa misiu kasa..i donosy na kluby o licencje:P

teraz im zostały tylko donosy..

• 33 5

• Szczęście sprzyja....... (2)

.............................................LEPSZYM......................................................

• 28 5

• szczescie sprzyja (1)

wielkim

• 8 5

• TY hooligan z Pępowa

Uważaj bo AT Tobie do domu wpadnie nad ranem... Teraz stadiony sa dla kulturalnych ludzi, siadamy jemy hot dogi popijamy Cola i bijemy brawo.