Żużlowcy Wybrzeża ledwo wygrali w Opolu

10 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 19:31 (10 lipca 2016)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Wygrany przez Magnusa Zetterstroema wyścig 14 zapewnił gdańszczanom  końcowy triumf w Opolu. Wygrany przez Magnusa Zetterstroema wyścig 14 zapewnił gdańszczanom  końcowy triumf w Opolu.

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk wygrali na wyjeździe z Kolejarzem Opole 46:44. Czerwono-biało-niebiescy omal nie roztrwonili 12 punktów przewagi, którą mieli po dziewięciu startach. Być może z rytmu wybiła ich blisko godzinna przerwa spowodowana odwiezieniem do szpitala jednego z kibiców. Na szczęście na jeden bieg przed końcem triumf zapewnił Magnus Zetterstroem, a podopieczni Grzegorza Dzikowskiego przełamali wyjazdową niemoc. Wygrana w tych rozmiarach nad drugim najsłabszym zespołem w Nice PLŻ chwały jednak nie przynosi.

WYBRZEŻE
1. Magnus Zetterstroem 11+1 (2*,2,1,3,3)

10. Tomasz Rempała 10 (0,3,1,3,3)
11. Valentin Grobauer 14+1 (2,3,3,2,2,2*)
12. Łukasz Przedpełski 3+1 (1*,0,1,1,-)
13. Denis Gizatullin 6 (2,1,2,1)
14. Adrian Woźniak 4+1 (2,1*,0,1)
15. Tomasz Gąsior 0 (0,-,d)

ŻUŻLOWCY WYBRZEŻA JADĄ O KONTRAKTY

Renault Zdunek Wybrzeże do Opola pojechało z zamiarem zmazania plamy po ubiegłotygodniowej porażce z Speedway Wandą Instal Kraków, pierwszej na własnym torze. Na spotkanie z Kolejarzem trener Grzegorz Dzikowski po dwóch meczach absencji spowodowanej kontuzją wystawił krajowego lidera Oskara Fajfera.

TRENER DZIKOWSKI: JESTEŚMY W KRYZYSIE

Okazję do odpoczynku otrzymał natomiast poobijany Linus Sundstroem, którego zastąpił Eduard Krcmar, z którego trener Dzikowski korzystał w tym sezonie tylko raz. Dla 20-letniego Czecha pojedynek z Kolejarzem miał być szansą na wywalczenie miejsca w składzie na dłużej, a także okazją do potwierdzenia, że w Gdańsku słusznie wiążą z nim nadzieje na przyszłość.

"Eda" wypadł przyzwoicie, choć fajerwerków nie było. Lepiej prezentował się w pierwszej części zawodów, podobnie zresztą jak cały gdański zespół, który ostatecznie odniósł minimalne zwycięstwo i przełamał wyjazdową niemoc po czterech kolejnych porażkach na obcych torach.

Bieg po biegu:
1. Krcmar, Zetterstroem, Miesiąc, Rempała                1:5
W Opolu żużlowców przywitał upał. Jest gorąco i sucho. Na próbę toru z gości wyjechali Magnus Zetterstroem i Renat Gafurow. Gospodarzy reprezentowali Paweł Miesiąc i Valentin Groubauer. Gdański zespół wspiera kilkunastoosobowa grupa kibiców Wybrzeża. Znakomity start gdańskiej pary, która prowadziła przez cały wyścig. Walkę podjął Miesiąc, ale nic nie wskórał.

2. Kossakowski, Woźniak, Wawrzyniak, Gąsior              2:4 (3:9)
Znów bardzo dobry start gdańszczan. Niestety, na początku drugiego okrążenia Wawrzyniak dał się wyprzedzić rywalowi. Przerwa na zroszenie toru, który bardzo się kurzy.

3. Gafurow, Grobauer, Przedpełski, Brzozowski            3:3 (6:12)
Gafurow wygrał start i uciekł rywalom. Brzozowski podjął walkę o drugie miejsce, ale nie dał rady wyprzedzić Grobauera. Mało tego, nie obronił się przed atakującym po zewnętrznej części toru Przedpełskim.

4. Fajfer, Gizatullin, Woźniak, Wawrzyniak              3:3  (9:15)
Woźniak jako rezerwa taktyczna za Gąsiora. Gdańscy liderzy imponują dziś startami, a przypomnijmy, że ten element mocno kulał w ostatnich tygodniach. Fajfer do mety bronił się skutecznie przed atakami Gizatullina. Wawrzyniak przegrał walkę w pierwszym łuku. Po czterech seriach gospodarze pozostają bez drużynowego, a nawet indywidualnego zwycięstwa. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Grobauer, Zetterstroem, Krcmar, Przedpełski          3:3 (12:18)
Trzeci z rzędu remis i pierwszy indywidualny triumf opolan. Najlepiej spod taśmy wyszedł wprawdzie Zetterstroem, ale na wyjściu z łuku minął go Grobauer. Krcmar musiał przebijać się z czwartej pozycji. "Eda" dopadł Przedpełskiego na drugim okrążeniu.

6. Gafurow, Brzozowski,  Gizatullin, Woźniak             1:5 (13:23)
Start wygrał Gizatullin, ale gdańszczanie atakiem z obu stron jednocześnie minęli go już na pierwszym łuku. Zawodnik Kolejarza podjął jeszcze walkę z Brzozowskim, ale nie dał rady odbić pozycji.

7. Rempała, Miesiąc, Fajfer, Kossakowski                 5:1 (18:24)
Fajfer wygrał moment startowy, ale już na wejściu w łuk dał minąć się obu rywalom. To pierwsza drużynowa wygrana Kolejarza i od razu podwójna. Przerwa na równanie toru.

8. Krcmar, Gizatullin, Zetterstroem, Gąsior d4           2:4 (20:28)
Dobry start Krcmara. Dla Zetterstroema zabrakło miejsca w łuku i został przyblokowany. Szwed spadł na czwarte miejsce, ale już na drugim okrążeniu minął Gąsiora, a następnie przebił się na drugą pozycję. Błyskawicznie odbił ją jednak Gizatullin. Gąsior zanotował defekt jadąc na czwartej pozycji podczas trzeciego okrążenia. Jak na razie najciekawszy wyścig tego dnia.

9. Brzozowski, Gafurow, Rempała, Miesiąc d               1:5 (21:33)
Dobry start gdańszczan, pewna jazda parą i bezdyskusyjne zwycięstwo.

10. Grobauer, Fajfer, Przedpełski, Wawrzyniak            4:2 (25:35)
Gospodarze wyszli ze startu na 5:1, ale Fajfer na trzecim okrążeniu wyprzedził Przedpełskiego. Widać, że krajowy lider gdańszczan jeszcze nie jest w optymalnej formie po kontuzji. Przerwa na równanie toru. Jeden z kibiców musiał zostać odwieziony do szpitala. Przedłuża się przerwa w zawodach w oczekiwaniu na powrót karetki, trwa już ponad pół godziny. Kibice mogą na torze oglądać co najwyżej polewaczkę, która co jakiś czas rosi nawierzchnię. W dalszym ciągu jest bardzo upalnie. Kibice, których na stadionie jest niespełna 1000, reagują gwizdami na przedłużającą się przerwę. Karetka wróciła na stadion po blisko godzinie.

11. Rempała, Krcmar, Gizatulin, Gafurow w                4:2 (29:37)
Bieg przerwany. Gafurow upadł na prostej po starciu z Gizatullinem, gdy atakował go przy bandzie. Na torze pojawiła się karetka. Upadek wyglądał groźnie. Renat przeleciał przez kierownicę i przekoziołkował. Na szczęście zdolny jest do dalszej jazdy. Z powtórki został jednak wykluczony. W niej start wygrał Krcmar, ale spadł na ostatnie miejsce na wejściu w łuk. Zdołał jednak przedrzeć się na drugą pozycję i rzucił się w pościg za Rempałą. Niestety, nie zdołał go pokonać, mimo ambitnej jazdy.

12. Zetterstroem, Grobauer, Woźniak,  Kossakowski        3:3 (32:40)
Ze startu najlepiej wyszedł Grobauer, ale "Zorro" wyprzedził go po zewnętrznej częsci toru. Kossakowski ambitnie gonił Woźniaka, ale bez powodzenia.

13. Miesiąc, Brzozowski, Przedpełski, Fajfer w           4:2 (36:42)
Fajfer walcząc o trzecie miejsce spowodował upadek Przedpełskiego. Sytuacja miała miejsce na czwartym okrążeniu, więc wynik został zaliczony, a Fajfer wykluczony. Na tor wyjechała karetka, ale Przedpełski wstał o własnych siłach.

14. Zetterstreom, Grobauer, Miesiąc, Brzozowski          3:3 (39:45)
Grobauer jako rezerwa taktyczna za Przedpełskiego. Zetterstreoem wygrał start i pognał po zwycięstwo. Gdańszczanie zapewnili sobie wygraną w meczu.

15. Rempała, Grobauer, Gafurow, Krcmar                   5:1 (44:46)
Podwójnie wygrany start przez gospodarzy, którzy dowieźli taki wynik do mety. Na szczęście jedyne co dał opolanom to zmniejszenie rozmiarów porażki w meczu do minimum.

11 Holistic-Polska Rawicz 7 0 0 7 206:384 0

*Kolejarz Opole i Holistic-Polska Rawicz dwumecz rozgrywają wyłącznie między sobą. Z pozostałymi drużynami mierzą się tylko na własnych torach.

Tabela wprowadzona: 2016-08-03

Wyniki 13 kolejki

• Kolejarz Opole - RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 44:46
  • Polonia Piła - Speedway Wanda Instal Kraków 49:41 (bonus dla Krakowa)
  • Orzeł Łódź - KSM Krosno 59:31 (bonus dla Łodzi)
  • Stal Betad Leasing Rzeszów - Lokomotiv Daugavpils 47:43 (bonus dla Daugavpils)
  • Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz 66:24 (bonus dla Częstochowy)

• 10 4

• Bolo czemu ty chcesz aby Wybrzeże przegrało??jesteś kibicem z Gdańska czy jesteś z loży szyderców co wszystkim nic się nie podoba???