Gdańszczanie przegrali trzy razy z rzędu z Podhalem

Krzysztof Klinkosz
13 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Gdańscy hokeiści mieli trzy szanse, aby zapewnić sobie prawo gry o piąte miejsce, gdyż rywalizację z Podhalem rozpoczęli od prowadzenia 2-0. Niestety, trzy kolejne mecze Stoczniowiec przegrał. Dzisiaj w "Olivii" gospodarze ulegli Szarotkom 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), znów marnując mnóstwo sytuacji podbramkowych. Podopiecznym Tadeusza Obłoja pozostała rywalizacja z Zagłębiem Sosnowiec zaledwie o siódme miejsce w końcowej tabeli PLH.

Odrobny; Kostecki - Mat.Rompkowski, Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Kantor, oraz Kwieciński; Janecka - Mac.Rompkowski - Skutchan, Jankowski - Ziółkowski - Strużyk, Wróbel - Chmielewski - Drzewiecki oraz Marzec.
Sędziowie: Marczuk oraz Moszczyński i Kasprzyk
Widzów: 1000
Rajski; Kapica - Łabuz, Cecuła - Dutka, Sulka - Wł.Bryniczka oraz Tylka; Baranyk - K.Bryniczka - Różański, Kmiecik - Kolusz - Kapica, Michalski - Neupauer - Bomba oraz Gaj, Jastrzębski.
  • 16.02' Kantor
  • 25.05' Łabuz
  • 27.33' Różański

1'
Rozpoczynamy piąty mecz play-off pomiędzy Stoczniowcem a Podhalem
1'
Zamieszanie pod bramką Stoczniowca, Odrobny mrozi krążek
3'
Dwa uderzenia z bliska Kmiecika broni Odrobny
3'
Kontra gdańszczan Strużyk jednak źle zagrywał do Janecki
4'
Mecz nie zachwyca poziomem, kibice z pewnościaliczyli na więcej, biorąc pod uwagę, że to drcydujące spotkanie.
6'
Skrzypkowski przed bramką gości jednak w ostatniej chwili został powalony na lód przez Gaja
kara
6'
Gaj (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
8'
Zakotłowało sie pod bramką Podhala jeden z obrońców gości natarł na Jankowskiego prowokując do bójki.
9'
Goście już w pełnym składzie
10'
Kontra Baranyka, napastnik Podhala w ostatiej chwili został nieprzepisowo powstrzymany przez Kosteckiego. Sędzia dyktuje karnego dla gości.
10'
Baranyk fatalnie egzekwuje karnego i Odrobny nie ma problemu ze złapaniem krążka
11'
Kolejna świetna interwencja Odrobnego
kara
12'
Marzec. (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie
kara
12'
Sulka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
13'
Ziółkowski w solowym rajdzie ale nie pokonał Rajskiego.
kara
14'
Neupauer (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za wysoki kij.
15'
Rajski w ostatniej chwili zdołał się odwrocić i złapać krążek.
kara
16'
K.Bryniczka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie.
16.02'
[1:0] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki Kantor. Z daleka strzelał Aron Chmielewski przed bramką lot krążka zmienił Krzysztof Kantor. "Guma" odbiła się od słupka i trafiła "pod pachę" Rajskiego. Golkiper Podhala nie zorientował się jednak i nie złapał krążka, który wpadł do siatki.
kara
17'
Kostecki (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
18'
Odrobny w opałach wybronił jednak sytuację sam na sam z Władysławem Brycniczką
19'
Gdańszczanie zaatakowali w osłabieniu, jednak zabrakło precyzji przy strzale.
20'
Nerwówka w końcówce tercji, gdańszczanie przycisnęłi, Rajski znów zgubił krążek, jednak nikt z gospodarzy nie zdołał go wbić do bramki. Już po gwizdku Kmiecik zaatakował szyję Marka Wróbla.
kara
20'
Kmiecik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za nadmierną ostrość w grze.
20'
Koniec pierwszej tercji. Stoczniowiec - Podhale 1:0.
21'
Rozpoczyna się druga tercja
22'
Podhale w natarciu ale Odrobny na posterunku
23'
Wróbel w natarciu na bramkę ale strzelił obok słupka
kara
25'
Chmielewski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za przeszkadzanie.
25.05'
[1:1] Gol dla zespołu Podhale Nowy Targ! Strzelcem bramki Łabuz as. K.Bryniczka. Łabuz uderzył z daleka obok zdezorientowanego Odrobnego.
26'
Kmiecik z biska nie pokonał Odrobnego
27.33'
[1:2] Gol dla zespołu Podhale Nowy Targ! Strzelcem bramki Różański. Doświadczony gracz Podhala wymanewrował Odrobnego i strzelił w odsłoniętą część bramki as. Baranyk.
28'
Michalski przegrywa pojedynek sam na sam z Odrobnym
29'
Gdańszczanie próbują atakować, jednak gubią się w tercji gości.
29'
Rajd Drzewieckiego ale Rajski łapie krążek.
31'
Kabat z lewej strony uderzał na bramkę ale rajski na posterunku
33'
Wróbel przedryblował kilku rywali ale uderzył prosto w bramkarza gości.
34'
Kostecki z daleka ale obok bramki
34'
Podhale zaatakowało, ale w bramce umieściło jedynie swojego zawodnika, krążek wybili obrońcy Stoczni.
35'
Kantor przedzierał się prawym skrzydłem ale powstrzymany w tercji Podhala.
kara
37'
Drzewiecki. (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
38'
Zamieszanie pod bramką gdańską, obrońcy w ostatniej chwili wybili krążek.
39'
Gdańszczanie już w komplecie, przetrwali dwuminutowe osłabienie.
39'
Gdańszczanie wyjeżdżali w trójkę ale zgubili krążek na linii środkowej
40'
Koniec drugiej tercji Stoczniowiec - Podhale 1:2
41'
Rozpoczynamy trzecią tercję
42'
Gdańszczanie w tercji Podhala ale nie oddali groźnego strzału
43'
Janecka na czystej pozycji nie doczekał się podania
44'
Zamieszanie pod bramką gdańską ale Odrobny łapie krążek
kara
44'
D.Kapica (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie
45'
Skrzypkowski spod niebieskiej ale Rajski wybija krążek
45'
Podhale wybija krążek daleko, w tercję gdańską, przerywając ataki gospodarzy.
46'
Jankowski przed bramką zgubił krążek
kara
46'
K.Kapica (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie
kara
47'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49'
Ziółkowski strzelał z dystansu ale zbyt lekko i Rajski nie miał problemów ze złapaniem krążka
50'
Akcja Skutchana ale Rajski znów łapie
51'
Aron Chmielewski z 3 metrów nie trafił do bramki a Rajski już klęczał na lodzie
52'
Gdańszczanie atakują ale bez wykończenia w tercji rywali
53'
Akcja zainicjowana przez Drzewieckiego ale znów zabrakło celnego strzału
54'
D.Kapica leży na lodzie, zwija się z bólu, został zniesiony z lodowiska przez kolegów
kara
54'
Łabuz (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
kara
55'
Różański (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 10 minutową za niesportowe zachowanie.
56'
Podhale umiejętnie rozbija ataki Stoczni
kara
58'
K.Kapica (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie.
59'
Kibice zerwali sie do dopingu oby hokeiści zerwali sie do gry w końcówce
59'
Skrzypkowski nie trafia do pustej bramki ...
60'
Czas dla Stoczniowca
60'
Zjeżdża Odrobny
60'
Gospodarzom mimo podwójnej przewagi nie udaje się oddać celnego strzału
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec - Podhale 1:2
60'
Kilka minut po meczu, doszło na trubunach do gorszącej sceny. Jeden z kibiców najpierw zaczął wykrzykiwać wyzwiska w kierunku pracujących jeszcze na hali dziennikarzy a później, po przeskoczeniu barierki znalazł się na trybunie prasowej, gdzie kontynuował swoje ataki.

- Muszę pogratulować Podhalu zwycięstwa. Nie jest rzeczą łatwą wyprowadzić wynik ze stanu 0:2 na 3:2. My straciliśmy swoją szansę w Nowym Targu. tam powinniśmy rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Tam mieliśmy mnóstwo okazji. Dziś po raz kolejny zabrakło nam doświadczenia. Chłopcy chcieli wygrać, ja osobiście bardzo chciałem zagrać jeszcze raz z Sanokiem. Niestety nie było nam to dane - powiedział po meczu trener gdańszczan Tadeusz Obłój.

Gdańszczanie w dwumeczu o siódme miejsce w lidze rywalizować będą z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek w Sosnowcu, rewanż rozegrany zostanie w niedzielę w Gdańsku. O piąte miejsce zagra Podhale z Ciarko KH Sanok.

GKS Tychy 1
Tymczasem rozstrzygnęły się już losy złotego medalu. Mistrzem Polski została Cracovia. "Pasy" wygrały finałową rywalizację z GKS Tychy 4:1. Cracovia przystępowała do decydujących spotkań z bonusem więc wystarczyły jej tylko 3 zwycięstwa meczowe.

W meczach o brązowy medal, o który rywalizują Aksam Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie Zdrój, jest remis 1:1, gra toczy się do trzech zwycięstw.

Już wcześniej rozstrzygnęła się sprawa spadku z ligi. Najsłabszą drużyną PLH okazał się Naprzód Janów, jego miejsce w przyszłych rozgrywkach zajmie Nesta Toruń, która wygrała wszystkie swoje mecze w tym sezonie w 1 Lidze. W barażach KTH Krynica zagra z GKS Katowice.

Opinie (199) ponad 20 zablokowanych

• :) (4)

Ciekawa kogo dzisiaj za swoją porażkę będą winić nasi nieomylni? A może czas spojrzeć prawdzie w oczy- że z corocznym pozwalaniem na ucieczke najlepszym- czyli aktualnym składzie beztalencia zbyt wiele nie da się zdziałać...? Panno Jankowski- wymówki są dobre dla kobiet, to one mają co jakiś czas ...

• 15 5

• prawda jest taka ze...

... gdyby grali bardziej dokladnie i bardziej byli skoncentrowani to by wygrali a tak jak sie nie gra to i mozna caly mecz grac z przewaga i nic nie strzelic;]

• 12 1

• a gdzie prawdziwi kibice , a nie frustraci rzucajacy pomyje na aktualną druzynę ?

• 7 9

• a "stara Stocznia" to niby lepiej grała ? (1)

jeden brąz przez 40 lat, też mi wynik ...

• 8 4

• ale

tworzyli ciekawszy team-w tej druzynie stanowczo zbyt duzo "gwiazd" a wlasciwie -same "gwiazdy"!!!