Gdańszczanie przegrali z outsiderem

Krzysztof Klinkosz
9 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Lechii przegrali trzeci z czterech ostatnich meczów. Nic nie dały zmiany w składzie. Gdańszczanie wysoko ulegli na wyjeździe outsiderowi ekstraklasy. Podopieczni Tomasza Kafarskiego oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywali i zeszli z boiska pokonani przez Cracovię aż 0:3 (0:1). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.

CRACOVIA CRACOVIA
Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović, Suart - Boljević, Szeliga - Visnakovs, Klich, Suvorov - Ntibazonkiza
Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Nowak, Surma, Lukjanovs - Dawidowski, Buval, Traore
  • 64' Ntibazonkiza Zmiany Masaryk
  • 64' Visnakovs Zmiany Dudzic
  • 82' Boljević Zmiany Giza
  • 59' Lukjanovs Zmiany Poźniak
  • 60' Andriuskievicius Zmiany Deleu
  • 64' Nowak Zmiany Popielarz
  • 18' Trivunović
  • 47' Klich
  • 57' Visnakovs
  • 90' Suart

w porównaniu z meczem z Legią trener Kafarski zdecydował się na dwie zmiany. Miejsce kontuzjowanego Bajicia zgodnie z przewidywaniami zajął Surma, który w Pucharze Polski nie mógł zagrać za kartki. Jest też spodziewane odesłanie Deleu do rezerwy i obsadzenie prawej obrony przez nominalnego pomocnika - Pietrowskiego. Tym samym miejsca w ataku odzyskał Buval
0'
Obydwie ekipy już na boisku. Gospodarze tradycyjnie w koszulkach w pasy, gdańszczanie tym razem na czarno.
1'
Mecz rozpoczyna Cracovia.
1'
Ntibazonkiza w rajdzie na bramkę gdańszczan, ale zakończył się on "tylko" kornerem.
2'
Po rzucie rożnym potrzebna była interwencja Małkowskiego.
3'
Cracovia nie ustaje w atakach, po strzale Struny słupek ratuje gdańszczan!
5'
Traore silnie uderza z dystansu ale obok słupka.
6'
Buval po dośrodkowaniu Pietrowskiego obok bramki
7'
Piłkę po uderzeniu Suworowa łapie Małkowski
10'
Pietrowski znów wywołał poruszenie w bloku defensywnym "Pasów". Jednak po jego centrze piłkę przejęli gospodarze
13'
Nowak próbował zatrudnić bramkarza gospodarzy ale bez efektu.
18'
[1:0] Gol dla zespołu CRACOVIA! Strzelcem bramki Trivunović. Klich dośrodkował z rzutu rożnego a reprezentant Bośni i Hercegowiny z bliska umieścił piłkę w siatce.
19'
Kaczmarek w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.
21'
Pietrowski fatalnie przyjmuje piłkę i z kontry gdańszczan nic nie wyszło.
23'
Szeliga leży na boisku po starciu z Traore.
25'
Dawidowski dośrodkowuje ale piłkę przejmują gospodarze.
26'
Tym razem "wycięty" Dawidowski.
28'
Traore z około 25 metrów uderzał na bramkę po rzucie wolnym ale piłka padła łupem bramkarza gospodarzy.
29'
Traore nie doszedł do piłki po zbyt silnym podaniu ze środka pola.
30'
Lukjanovs nie zdążył do piłki w polu karnym.
32'
Dawidowski z dystansu przeniósł piłkę nad poprzeczką.
33'
Niebezpieczna akcja Cracovii, Klich po rajdzie zamiast strzelać na bramkę z dogodnej pozycji odgrywał na środek i gdańszczanie wybili gospodarzy z uderzenia.
34'
Suworow i Szeliga raz za razem dośrodkowywali w pole karne Lechii ale gdańszczanie wybijają.
35'
Po kolejnym rogu znów zagotowało się w polu karnym Lechii. Sytuację wyjaśnił jednak Małkowski.
37'
Pietrowski zaatakował do spółki z Nowakiem ale nic z tego nie wyszło dla Lechii, z kolei Cracovia skontrowała i wywalczyła kornera.
38'
Vućko przeciął dośrodkowanie, uruchomił kontrę ale Traore nie doszedł do podania już przed polem karnym "Pasów".
40'
Visniakovs ograł w polu karnym dwóch gdańszczan uderzył na bramkę z 10 metrów ale Małkowski był na posterunku.
41'
Gdańszczanie próbowali skonstruować atak pozycyjny ale pogubili się na połowie Cracovii.
42'
Gospodarze próbują uspokoić grę w końcówce pierwszej połowy jakby czekając na przerwę.
44'
Nowak do Lukjanovsa w pole karne ale piłkę łapie bramkarz "Pasów".
45'
Małkowski łapie piłkę po akcji gospodarzy.
45'
Sędzia dolicza minutę do czasu gry w pierwszej połowie.
45+1
Pietrowski do Nowaka ale krakowianie przecinają akcję.
45+1
Suvorow zapędził się pod bramkę gdańską ale nic z tego nie wyszło.
45+1
Koniec pierwszej połowy: Cracovia - Lechia 1:0.
46'
Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w składach.
47'
[2:0] Gol dla zespołu CRACOVIA! Strzelcem bramki Klich. Klich uderzał z rzutu wolnego z około 35 metrów. Raczej dośrodkował niż strzelał jednak piłka poleciała z wiatrem i wpadła pod poprzeczkę bramki gdańskiej.
49'
Gdańszczanie próbują odpowiadać akcjami zaczepnymi ale nie są one zbyt skuteczne.
51'
Cracovia dość wysoko atakuje gdańszczan.
52'
Traore z rogu w pole karne ale nikt nie skierował tam piłki do siatki.
52'
Dawidowski wszedł dynamicznie w pole karne ale dał się ograć gospodarzom.
54'
Atak Cracovii kończy się faulem na Surmie.
56'
Pietrowski faulowany na 25 metrze przed bramką gospodarzy.
56'
Strzał Traore z wolnego zablokowany.
57'
[3:0] Gol dla zespołu CRACOVIA! Strzelcem bramki Visnakovs. Ntibazonkiza po rajdzie lewym skrzydłem wyłożył piłkę na środek pola karnego do Visniakovsa, ktory urwał się piłkarzom Lechii i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.
59'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Lukjanovs, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
60'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Andriuskievicius, w jego miejsce wchodzi Deleu.
62'
Gdańszczanie kontrują ale Surma bardzo niecelnie.
63'
Ntibazonkiza znów urwał się graczom Lechii podał do Klicha ale tym razem Małkowski na posterunku.
63'
Dawidowski walczył o piłkę tuż przed bramką Cracovii ale nic nie zdołał wskórać.
64'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Popielarz.
64'
Zmiana w zespole CRACOVIA. Boisko opuszcza Ntibazonkiza, w jego miejsce wchodzi Masaryk.
64'
Zmiana w zespole CRACOVIA. Boisko opuszcza Visnakovs, w jego miejsce wchodzi Dudzic.
66'
Traore wypada z Trivunoviciem poza plac gry i gospodarze rozpoczną od 5 metra.
68'
Suvorov z wolnego ale daleko obok bramki.
70'
Bramkarz Cracovii niepewnie ale piłkę ostatecznie wybijają gospodarze.
71'
Tym razem akcja Cracovii prawą stroną, zagranie wzdłuż bramki gdańskiej, gospodarze jednak mijają się z piłką.
73'
Lechia w ataku ale fatalny strzał bez trudu złapał Kaczmarek.
75'
Dośrodkowanie Klicha łapie Małkowski.
77'
Suvorov z rożnego w pole karne Lechii ale piłkę łapie Małkowski.
77'
Buval wyłuskał piłkę i ruszył na bramkę gospodarzy jednak "zadryblował się".
79'
Mecz stracił tempo. Cracovia atakuje Lechię wysoko.
81'
Klich uderzał na bramkę Lechii ale Małkowski czujnie.
82'
Zmiana w zespole CRACOVIA. Boisko opuszcza Boljević, w jego miejsce wchodzi Giza.
83'
Strzał Poźniaka łapie Kaczmarek.
84'
Dudzic przedzierał się na bramkę Lechii ale zatrzymany przed polem karnym przez Dawidowskiego.
84'
Szeliga z bardzo daleka ale prosto w ręce Małkowskiego.
86'
Dudzic w pole karne i niewiele zabrakło by krakowianie skutecznie wykończyli swoją akcję.
87'
Deleu w pole karne ale Cracovia przecina zagranie.
89'
Traore faulowany tuż przed polem karnym.
90'
Żółtą kartką został ukarany Suart (CRACOVIA).
90'
Rzut wolny Lechii ląduje nad poprzeczką bramki Cracovii.
90'
Sędzia dolicza 4 minuty gry.
90+2
Masaryk pociągnął prawą stroną ale zamiast dośrodkować stracił piłkę.
90+4
Masaryk z prawej strony dośrodkowywał ale Dudzic nie podwyższył rezultatu.

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
, PGE GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:1 (1:1), Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0), Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1), Ruch Chorzów - Polonia Bytom 0:2 (0:0), Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:2 (0:0), Korona Kielce - Wisła Kraków 2:2 (0:1).

• Kafar nie!!

Już dawno o tym mowilem!!z tego trenera pożytku dla Lechii nie będzie!!!Kafar jak masz honor odejdź sam bo my cie nie chcemy!!ty jesteś porażka!!!
      Kubicki wracaj!!!!!

• 9 12

• (1)

sprzedany mecz!!!

• 6 5

• ha ha ha - sugerujesz ze "czysta jak łza lechia" handluje meczami?

• 1 0

• koncepcja słuszna

zwolnić wszystkich : trenera , zawodników a nawet babcię klozetową.
      zatrudnić lwy północy i budować potęgę władców północy

• 15 2

• daj se siana, jak Lechia wygrywała jesienią z Legią w Wa-wie, to chyba tak nie pisałeś, a jak przyszedł słabszy okres to byś wyrzucał zawodników, trenera. pewnie oprócz wyrzucenia Kafara, nie masz nic do zaproponowania innego, tak jak Tobie podobni co tak samo piszą, więc z takimi receptami nie wyskakujcie, bo one nic nie wnoszą i npoczekaj na koniec sezonu

• 8 2

• Ostro was pogięło!!!

Szczęście że nasze szefostwo nie jest w gorącej wodzie kąpane jak wy. Bo pewnie mielibyśmy drugą polonię Wa-wa z kilkunastoma trenerami na koncie. Jak w zeszłej rundzie wszyscy chwalili że pięknie grają punkty zdobywają to Kafarowi pomnik byście wystawili, a teraz jak zniżka formy to już go wywalacie ogarnąć się trochę!!!

• 11 2

• No ty już nie narzekaj.

• 1 1

• Cała Polsa z was się śmieje i Karwiny również :-) (16)

• 101 78

• Od Karwin wara (9)

śledziowy pysku !

• 18 39

• (2)

wyjdź w swoim szaro-zielonym szaliku na Karwinach!

• 40 12

• NAPISZ: Kiedy i gdzie ??? Małolacie !!! (1)

• 2 8

• dzisiaj, 19:30 na shellu. będziemy w dobrych humorach :)

• 8 1

• (4)

po co się puszysz z tymi Karwinami ? Było minęło. Potrafisz tylko na necie się podpisać lg Karwiny, a założę się, że jakbyś dostał od śledzia pigułę w pysk na Karwinach, to byś się osmarkał. W ogóle, wy betony żyjecie tylko przeszłością (górka, lg Karwiny) i jakimiś fikcyjnymi FC - Kościerzyna, Elbląg, Grudziądz, a ostatnio...Witomino (!), a na T29 w porywach 4-6 koła ludzi.

• 40 13

• sądze żę wątpie (3)

hmm czy zyjemy przeszłością fakty sa takie jakie są niestety. Może i na karwinach teraz się zmieniło i Arkowców teraz tam i więcej ale Lechiści też tam są i nikt tego póki co nie zmieni. A co do frekwencji to i tak zawsze nawet jak Lechia grala na zapleczu ekstraklasy frekwencjia była jest i będzie lepsza niż u was także nie świruj chłopcze bo nie wiesz co piszesz kociewiaku. A co do fan clubów to jak nie wiesz to nie pisz głupot wy i tan wasz fan club tczew to tez jakaś żenada chłopczyki po czternaście lat i jeszcze te wasze jo jo jo normalnie wiocha na całego hhehe a póki co w tabeli sledziki i tak jesteści niżej i chyba zbliżają się kolejne które to juz z rzędu derby w plecy...?

• 3 11

• Składnia zdania nawet nawet, ale z sensem i faktami to już gorzej.

Niestety frekfencja słaba a napewno słabsza niż w Gdyni. Ale to wasz kłopot.
            Tak czy siak, pozdrawiam.

• 7 2

• Bogdan, chłopku rodem spod Mławy (1)

Mieszkam na Karwinach 28 lat i w życiu nie widziałem nawet psa w biało-zielonych barwach! Nie przeczę, że kiedyś mieszkali tu jacyś Lechiści, którzy pracując w stoczni dostali mieszkania na Karwinach, ale oni mają teraz pod 50-tkę, więc ogarnij się! Wasza flaga Karwiny, nie dość, że wygląda jak wyjęta z d... to jeszcze jest tak samo realna jak ten wasz wirtualny gtsowy fc Gdynia.
            Twierdzisz, że nasz TPAG to żenada? Fajnie, zatem wytłumacz mi dlaczego jak się nasze chłopaki ustawili z waszym wielkim i słynnym LGFT to tak przy okazji te wasze przekozaki zaprosili chłopaków z Gdańska? Bali się żenady? Ja jakoś będąc w Tczewie zawsze chodzę w barwach, proponuję Tobie zrobić to samo skoro Tczew do wielkiej Lechii należy. Tylko nie zapomnij podzielić się później wrażeniami.

• 4 3

• nie rzośmieszaj mie

kiedys przypadkowo wsiadłem w pociąg w pruszczu do przedziału z arkowcami z tczewa jak jechali na jakiś mecz do gdyni to śmiech na sali średnia wieku 15/16 lat. A co do stoczniowców z karwin co mają po 50 lat to myślisz matole ze co dalej na Lechie nie jeżdzą ?

• 2 5

• ARKA GDYNIA KARWINY I TYLE

ARKA GDYNIA KARIWNY I TYLE W TEMACIE !!!!!!!!!!!!!!!!!