Polonia na remis z Chemikiem Police

8 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Piłkarzom Polonii nie udało się w sobotę uciec ze strefy spadkowej Piłkarzom Polonii nie udało się w sobotę uciec ze strefy spadkowej

Piłkarze Polonii zremisowali na własny boisku z Chemikiem Police 3:3 (2:1), pomimo iż po 18 minutach gry prowadzili 2:0. Wynik ten nieco skomplikował sytuację gdańszczan w walce o utrzymanie w III lidze.

Bramki
Anusik 7, Borkowski 18, Piątkowski 60 - Baranowski 23, 52 (k), 76

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Rusinek, Skowroński, Osłowski - Anusik (82 Biernatowicz), Szuba (46 Drożdżak), Kozłowski, Borkowski (85 Wiącek) - Rychłowski, Piątkowski (84 Jaśniewski).

Polonia i Chemik grały w sobotę ważny mecz w kontekście uchronienia się przed spadkiem. Drużyna z Polic ma raptem punkt przewagi nad strefa spadkową, którą otwiera Polonia.

PORAŻKA REZERW LECHII

- Był to dla nas mecz sezonu. Tłumaczyliśmy sobie w szatni, że żadnej z drużyn na pewno nie zabraknie motywacji. Tak więc musiał się on rozstrzygnąć na płaszczyźnie sportowej. Okazało się, że mamy podobne umiejętności co rywale, dlatego też mecz zakończył się remisem - mówi trener Polonii Paweł Pagieła.

Jego zespół zdecydowanie lepiej wszedł w spotkanie. W 7. minucie lewą stroną popędził Maciej Osłowski. Po jego dośrodkowaniu w pole karne, strzałem z woleja, piłkę posłał do bramki Bartosz Anusik. 11 minut później było już 2:0. Akcję rozgrywaną na jeden kontakt celnym strzałem zakończył Kamil Borkowski. Wówczas wszystko wskazywało na to, że po meczu gdańszczanie wyprzedzą Chemika w tabeli. Radosław Cimanowski czyste konto zachował jednak tylko do 23. minuty.

Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w nieco kontrowersyjnych okolicznościach. Olgierd Stanisłwaski sfaulował rywala w środkowej części boiska. Otrzymał za to żółtą kartkę więc sędzia, po nałożeniu na zawodnika kary, powinien dać mu wrócić na swoją pozycję. Arbiter wznowił jednak bardzo szybko grę, a Stanisławski ponownie musiał ratować się faulem. Drugi z rzędu stały fragment gry przyniósł gola dla gości. Jego autorem był Patryk Baranowski.

Ten sam piłkarz wykorzystując rzut karny doprowadził w 52. minucie do wyrównania. Wcześniej bezdyskusyjne przewinienie w "16" popełnił Daniel Drożdżak.

BAŁTYK STRACIŁ WYGRANĄ W OSTATNICH MINUTACH

Gdańszczanie potrzebowali ośmiu minut, aby wrócić na prowadzenie. Osłowski wyprowadził podaniem sam na sam z bramkarzem rywala Adama Piątkowskiego. Ten zachował zimną krew i trafił do siatki. Już dwie minuty później mógł być remis. Goście zamienili rzut rożny na bramkę, ale sędzia liniowy zasygnalizował, że piłka opuściła plac gry.

- Pięć minut później była przerwa na nawodnienie. Mówiłem chłopakom, żeby po raz drugi nie dopuścili do takiej sytuacji. Niestety przy kolejnym rożnym znowu się pogubiliśmy i było 3:3 - mówi Pagieła.

- Straciliśmy trzy gole po stałych fragmentach gry, a przecież ich najwyższy zawodnik jest niższy od naszego najniższego - dodaje szkoleniowiec Polonii.

Wynik spotkania ustalił Baranowski, który tym samym skompletował hat-tricka.

- Rzadko się zdarza, że strzelasz trzy gole u siebie i nie wygrywasz. Tak więc, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie, to już nie wszystko zależy od nas. Musimy wygrać w dwóch ostatnich kolejkach i jednocześnie liczyć na inne drużyny - kończy trener Polonii.

Wyniki 28 kolejki

• LECHIA II GDAŃSK - Koral Dębnica 0:2 (0:2)
  • BAŁTYK GDYNIA - Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (1:0)
  • POLONIA GDAŃSK - Chemik Police 3:3 (2:1)
  • ARKA II GDYNIA - Dąb Dębno 1:1 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 0:0
  • Gryf Słupsk - Cartusia 0:2 (0:1)
  • Pogoń Barlinek - Energetyk Gryfino 1:0 (1:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Gwardia Koszalin 3:3 (1:0)

Opinie (14)

• Polonia przed tym meczem potrzebowała dwóch zwycięstw do utrzymania

jeden punkt to za mało, ale są jeszcze dwie kolejki ...

• 14 0

• już spadli...Lechia II pomogła

• 9 7

• (1)

W trójmieście szanuję dwa kluby: Polonię Gdańsk i Bałtyk Gdynia. Jakoś nie słyszy się, że kibice tych drużyn coś zdemolowali, albo pobili się z policją. Dlatego szacunek dla takiej klasy.

• 26 6

• a kto ma tam narozrabiać?Te 10 osób,które na mecz przychodzi

• 5 13

• ?

Arka II sie wycofa i spadnie jedna druzyna mniej,czyli spadna dwa ostatnie??

• 13 0

• Niech sie Polonia utrzyma

miasto pomoze, a byc moze madry wlasciciel plus sponsor zrobia cos wiecej. wszak dwa kluby grajace na PGE dalyby rade utrzymac molocha, pozostalosc po euro a obecniew sumie niepotrzebne

• 3 3

• chłopaki z Polonii dadzą radę i utrzymają się w III lidze. Tyle lat tułania się po niższych ligach wystarczy. Dla Polonii III liga i II w sam. w końcu kiedyś grali w tych klasach rozgrywkowych i nieźle sobie radzili. Potrzeba trochę szczęścia, walki na murawie i pomocy z niebios też.

• 6 0

• Drużyna Polonii jest ok:) (5)

Nie mam nic do piłkarzy ale do trenera i owszem,ustawia tak skład że to jest potem na boisku istna masakra i zawał serca jak się ogląda wszystkie mecze:(sądzę że trener w taki sposób bo widocznie ma niedociśnienie ratuje swoje serce bo mojego wcale),zadaję pytanie czy trenerowi naprawdę zalezy na tej III lidze czy tylko gra w pokera zawodnikami nie licząc się z nimi?Bolesne to jest dla niektórych szczególnie tych mocno związanych z klubem i stażem i sercem bo jak wiadomo nie pieniędzmi:(oj trener trener zeby kiedys ktos tak Ciebie nie potraktował jak Ty traktujesz obecnie swoich dobrych zawodników:(

• 0 3

• Prosiłbym zwolenników pana Pagieły o zaprzestanie bojkotu (2)

Trzeba się albo nie znać na piłce albo mieć klapki na oczach i nie widzieć co ten trener wyprawia odkąd jest w tym klubie-porażka -sznasa dla wszystkich a szczeólnie dla tych przez pana nielubianych i mam nadzieję że wie pan o kim piszę panie wielki dramacie:(A może by pan prezes wpłynął na pana i pana decyzje no chyba że chce stracić i sponsora i kibiców których i tak nie przychodzą tłumy bo na boisku jest prawdziwa dramaturgia -szkoda że chodzi jedynie o układy a nie o grę w piłkę nożną panie Pagieła i panie Jeżewski:(

• 0 2

• Konkrety

Poprosiłbym o konkrety, bo nie wiem o co ci chodzi.

• 1 0

• do kibica

Awans o dwa szczeble rozgrywek wyżej w ciągu dwóch lat to porażka?

• 1 0

• Trzymamy kciuki Polonio:)

Też jestem mocno związany z tym klubem i wiem że nie jest tam idealnie,kiedyś jak był czas innych trenerów to nie było takich podziałów,trenerzy dawali szansę wszystkim trenującym solidnie zawodnikom a nie wpuszczali swoich znajomych,tego trenera wcale nie rozumiem i jego taktyka przyczyniła się do tego że Polonia nie da rady utrzymać się i niestety to nie jest wina zawodników tylko strategii pana Pagieły,dla mnie zupełnie niepojętej a kiedyś trenowałem tam juniorów -jakiś dramat -szkoda

• 0 0

• Widać kto to komentuje:(

Niech się trener nie ośmiesza -na mecze przychodzą tylko ludzie bardzo silnie związani z klubem lub jego zawodnikami na bank nie z panem bo jest pan napływowy i bardzo stronniczy -ma pan jakieś układy na które przyzwolenie daje panu sam prezes -co się porobiło w tym klubie to masakra -zawodnicy żyły wypruwają a pan trener ma to w d*pie bo nie lubi i nie da zagrać -chodzę na wszystkie mecze które odbywają się na stadionie Polonii i byłem nawet w Malborku więc nie piszę tego na wyrost-widzę co się dzieje i dobrze wiem jak krzywdzi pan psychikę siedzących wciąż na ławie rezerwowych -nigdy nie pojmę pana głupiej taktyki i to nie jest tylko moja opinia a wielu przychodzących na mecze więc powodzenia w dalszym zniechęcaniu zawodników-wychowanków

• 0 0

• Do końca Polonię czeka jeszcze wyjazd do Cartusii i mecz u siebie z Błękitnymi, z tym że pierwsi nie grają juz o nic, a drudzy mają zapewniony awans. Chłopaków stać na zwycięstwa w obu meczach, ale równocześnie trzeba trzymać kciuki za rywali Chemika i Energetyka - wciąż niestety czkawką odbijają się punkty stracone w meczach zagranych w Malborku zamiast w Gdańsku.
    Walczcie chłopaki, jeszcze nie wszystko stracone!