Szczypiorniści Wybrzeża jedną nogą w Superlidze

Torus Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk zdobył najwięcej bramek dla Wybrzeża w meczu z Sokołem. Rozgrywający imponował szczególnie skutecznością w rzutach karnych. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża pokonali we własnej hali Vetrex Sokół Kościerzyna 33:20 (14:8). Dzięki temu zwycięstwu gdańszczanie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek I ligi są o jedną wygraną od końcowego triumfu. Jeśli w sobotę pokonają na wyjeździe Grunwald Poznań, w drodze powrotnej do Trójmiasta będą mogli świętować awans do Superligi.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Głębocki - Kondratiuk 8, Rogulski 6, Abram 5, Papaj 4, Nilsson 3, Rakowski 3, Mogielnicki 2, Kornecki 1, Sulej 1 oraz Jasowicz, Prymlewicz, Strzebiecki.

VETREX SOKÓŁ: Pieńczewski, Kasperek - Gryczka 5, J.Reichel 5, Janusiewicz 5, Lisiewicz 3, Szala 1, Bednarek 1 oraz Ringwelski, Piechowski, Kuczyński, Żynda.

Gdańszczanie szybko zapomnieli o swojej pierwszej porażce w sezonie, gdy przed dwiema kolejkami przegrali z Pomezanią w Malborku. Po pewnej wygranej w derbowym pojedynku nad licealistami z SMS, teraz w hali AWFiS odprawili Vetrex Sokoła. Zespół z Kościerzyny przyjechał do Gdańska w ramach przyspieszonego rozegrania kolejki zaplanowanej wstępnie na 26 kwietnia. Z powodu zajętej w tym okresie hali, gdańszczanie poprosili o przełożenie spotkania na weekend, który w terminarzu ustalono jako wolny.

Niespełna 500 kibiców, którzy pojawili się na trybunach obiektu przy ul. Górskiego spodziewało się, że przyjezdni postawią Wybrzeżu trudniejsze warunki. Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka wyszli jednak na parkiet bardzo skoncentrowani i rozpoczęli starcie od zdobycia trzech bramek z rzędu.

Po rzucie Dawida Nilssona gdańszczanie prowadzili już 8:3. Gości bezlitośnie z linii rzutów karnych bezlitośnie punktował Adrian Kondratiuk, który wykorzystał wszystkie pięć prób. Na przerwę Wybrzeże schodziło prowadząc różnicą sześciu trafień nad zespołem trenera Andrzeja Gryczki.

Na początku drugiej połowy gospodarze praktycznie znokautowali kościerzynian podwajając przewagę. W ciągu zaledwie 13 minut osiągnęli serię 10:3, co w praktyce oznaczało definitywny koniec emocji. Co szczególnie cieszy przed ostatnimi spotkaniami w tym sezonie, swój udział w zwycięstwie mieli zmagający się w ostatnim czasie z kontuzjami: Łukasz Rogulski, Krzysztof MogielnickiPiotr Papaj.

Dla gdańszczan był to ostatni w tym sezonie pojedynek we własnej hali. Do rozegrania pozostały im wyjazdowe mecze kolejno w Poznaniu z Grunwaldem i w Gdyni z Kar-Do Spójnią. W Wielkopolsce zagrają już w sobotę i jeśli sięgną po zwycięstwo, do Trójmiasta wrócą jako zespół z prawem do gry w Superlidze. Przypomnijmy, że nawet jeśli z gdańszczanami punktami zrówna się obecny wicelider grupy A Nielba Wągrowiec, Wybrzeże ma z nim korzystny bilans bezpośrednich pojedynków (zwycięstwo i remis).