Lotos Trefl pokonał BBTS 3:0

2 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Jakub Jarosz wykonał w starciu z BBTS 23 ataki. 52 proc. z nich było skutecznych. Jakub Jarosz wykonał w starciu z BBTS 23 ataki. 52 proc. z nich było skutecznych.

Siatkarze Lotosu Trefla szybko podnieśli się po zawstydzającej, zeszłotygodniowej porażce z Effectorem Kielce. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe beniaminka PlusLigi BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:15, 25:21), dominując na boisku od początku starcia. Ich głównym atutem był blok, w którym prym wiódł Bartosz Gawryszewski.

BBTS: Fiałek 1, Błoński 5, Kokociński 7, Luis Gonzalez 6, Vlk 8, Buniak 1, Swaczyna (libero) oraz Bućko 5, Akimenka 3, Kalemba 5, Kwasowski, Stojković 1

LOTOS TREFL: Łomacz 3, Żaliński 10, Gawryszewski 11, Jarosz 13, Wierzbowski 9, Zajder 8, Rusek (libero) oraz Ratajczak, Mikołajczak

Lotos Trefl jechał do Bielska, aby zmazać plamę po zeszłotygodniowej wpadce w Kielcach. Wówczas uległ Effectorowi 0:3. Jak zapewniał przed sobotnim starciem Bartosz Gawryszewski, to spotkanie zostało już wymazane z głów zawodników gdańskiej drużyny. Jego słowa sprawdziły się podczas meczu z BBTS.

Żółto-czarni nie mieli litości dla beniaminka PlusLigi od początku zmagań. BBTS pojawił się w rozgrywkach dzięki ich rozszerzeniu. Już przed startem sezonu mówiono, że każda nowa drużyna będzie miała ogromne problemy, aby włączyć się do walki chociażby o play-off.

Po trzech kolejkach bielszczanie mieli jednak jedno zwycięstwo na swoim koncie, gdyż niespodziewanie ograli przed własną publicznością AZS Politechnikę Warszawską 3:1. W swoim obiekcie, przed meczem z Lotosem Treflem, byli więc niepokonani.

Sobotnie starcie zaczęło się od ataków Macieja Zajdera, Jakuba Jarosza oraz skutecznej zagrywki gdańszczan (0:3). Jak się później okazało, to ustawiło losy seta. Gdy za chwilę Jarosz potężnym atakiem obił blok gospodarzy, a do zdobyczy punktowej dołączył się Wojciech Żaliński, żółto-czarni prowadzili już 5:1. Gdańszczanie imponowali w pierwszej partii różnorodnością w ataku. Praktycznie każdy zawodnik przebywający na boisku na połowie żółto-czarnych wnosił coś do ofensywy. To zdecydowanie utrudniało gospodarzom ustawienie bloku, a ułatwiało rozegranie Grzegorzowi Łomaczowi. Chwila rozluźnienia przyszła dopiero pod koniec seta (17:23). BBTS zdobył trzy punkty z rzędu. Ich serię skuteczną kiwką zatrzymał Łomacz. Kolejne dwie akcje należały ponownie do gospodarzy jednak przy stanie 22:24 zagrywkę popsuł Grzegorz Kokociński.

Druga partia przyniosła prowadzenie 2:0 dla BBTS. To jednak mocno podrażniło ekipę Radosława Panasa. Gdańszczanie ustawili pod siatką "mur", o który raz za razem odbijali się bielszczanie. Spowodował on, że do pierwszej przerwy technicznej gospodarze zdobyli jeszcze tylko jeden punkt (3:8). Uniesione nad siatkę ręce zawodników Lotosu Trefla straszyły BBTS już do końca tej partii. Jeśli nie zatrzymywały ataków rywali, to wymuszały na nich błędy. W całym meczu żółto-czarni 13-krotnie zdobywali punkt blokiem. Rywalowi udało się to tylko cztery razy.

Środkowy set spotkania gdańszczanie zagrali koncertowo i wygrali do 15. Gospodarze, przed trzecią partią, mogli jedynie liczyć na to, że 10-minutowa przerwa wybije z rytmu żółto-czarnych. Nic z tego. Wymiana cios za cios trwała w trzecim secie do stanu 4:4. Wtedy Martin Vlk zaserwował w siatkę, Krzysztof Wierzbowski i Jarosz zakończyli ataki, a na blok nadział się Jose Luis Gonzalez (4:8). Gdańszczanie w dalszej części partii ani na moment nie mogli poczuć się zagrożeni. Piłkę meczową sprezentował im autową zagrywką Tomasz Kalembka (19:24). Wykorzystał ją trzy akcje później Jarosz.

Wyniki 4 kolejki

• BBTS Bielsko Biała - LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 (22:25, 15:25, 21:25)
  • AZS Częstochowa - Effector Kielce 1:3 (24:26, 25:18, 21:25, 20:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 2:3 (18:25, 18:25, 25:17, 25:20, 9:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 25:12, 25:18)
  • Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:1 (29:27, 21:25, 25:22, 25:22)
  • Asseco Resovia - Transfer Bydgoszcz 3:1 (25:18, 25:13, 21:25, 25:21)

Opinie (8)

• a już myślałem że po wpadce w kielcach nie ogarną się ale pomyliłem się

szacun za zwycięstwo i życzę powodzenia!

• 38 1

• dziwne zjawisko (2)

Tydzień temu po przegranym meczu 8 osób krytykowało TREFLA a gdzie są dzisiaj? Niestety to typowo polskie - potrafimy tylko narzekać. Szkoda

• 26 1

• a zwróćcie uwagę, że (1)

jak wygraliśmy to nie tylko nie ma głosów krytyki, ale też żadnego "kciuka w dół" we wszystkich wpisach.

• 7 1

• Jeden się dał sprowokować..., bo nie myślę, że jest niezadowolony z wyniku

• 4 1

• Mamy kolejne 3 pkt!

Brawo Lotos Trefl!!! Ważne są 3 punkty! Już mieliśmy w tym sezonie kilka niespodzianek ( np. porażka Skry w Radomiu lub ZAKSY z Olsztynem). Ważne aby nie gubić punktów z drużynami, które nie są zaliczane do faworytów rozgrywek. A każde zwycięstwo wzmacnia zespół i dodaje "powera" na następny mecz.
    Do zobaczenia na meczu z AZS-em Cz-wa w najbliższy piątek.