Gdańszczanie znów strzelili dwa gole Górnikowi

Marta
10 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Łukasz Surma strzelił pierwszego gola, a i w drugim miał swój udział, gdyż to on podał do Piotra Grzelczaka, który asystował przy bramce Abdou Razacka Traore. Łukasz Surma strzelił pierwszego gola, a i w drugim miał swój udział, gdyż to on podał do Piotra Grzelczaka, który asystował przy bramce Abdou Razacka Traore.

Piłkarze Lechii już w ósmej minucie spotkania prowadzili 1:0, później zaaplikowali Górnikowi gola niemal do szatni, ale ostatecznie Zabrze opuścili tylko z jednym punkcie po remisie 2:2 (0:2). Gdańszczanom po raz drugi w tym sezonie udało się zdobyć dwa gole i ponownie ta sztuka udała im się w spotkaniu z podopiecznymi Adama Nawałki.

Skorupski - Bemben, Pazdan, Szeweluchin, Magiera - Olkowski, Marciniak, Mączyński, Nakoulma - Kwiek - Zieliński
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa)
Pawłowski - Pietrowski, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetjan - Kosecki, Traore, Lukjanovs - Grzelczak
  • 74' Mączyński Zmiany Milik
  • 85' Zieliński Zmiany Jonczyk
  • 66' Lukjanovs Zmiany Wiśniewski
  • 86' Grzelczak Zmiany Kożans
  • 90+3 Hajrapetjan Zmiany Bajić
  • 46' Szeweluchin
  • 77' Nakoulma
  • 8' Surma
  • 44' Traore
  • 65' Marciniak

Pomeczowy komentarz Pawła Janasa, trenera biało-zielonych:
Mam pretensję do zespołu o początek drugiej połowie. W przerwie właśnie rozmawialiśmy o tym, że trzeba uspokoić grę, a dostaliśmy bramkę po 30 sekundach od rozpoczęcia.
Generalnie remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mecz był dramatyczny. My strzeliliśmy dwa gole, z czego trzeba się cieszyć, choć były jeszcze szansę na kolejne. W końcówce to Górnik z kolei miał okazje strzeleckie i mogliśmy nawet przegrać

Zgodnie z naszymi przewidywaniami w składzie Lechii zaszły cztery zmiany. Nowymi piłkarzami w "11" w porównaniu z Wisłą są: Hajrapetjan (LECHIA), Pietrowski (LECHIA), Bąk (LECHIA)i Traore (LECHIA)
Jeszcze przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć m.in. Włodzimierza Smolarka, którego pogrzeb zaplanowano właśnie na sobotę w Aleksandrowie Łódzkim
1'
Początek z lekką przewagą górnika, który agresywnie zaczął się przedzierać pod pole karne Lechii
1'
Gdańszczanie w sobotę występują na czarno a zielonymi getrami
2'
Gospodarze wywalczyli rzut rożny
3'
Korner nie przyniósł wielkiego zagrożenia na przedpolu bramki Pawłowskiego (LECHIA)
4'
Nakoulma (GÓRNIK) szarpie prawą stroną boiska
4'
"Stranieri" z Burkina Faso staranował w polu karnym Lechii Janickiego (LECHIA)
4'
Strata Surmy (LECHIA) w środku pola
5'
"Nieśmiały" atak gdańszczan, Traore (LECHIA) traci piłkę
5'
Lukjanovs (LECHIA) dośrodkowuje ale gospodarze przerywają to zagranie
6'
W Zabrzu trwa budowa nowego obiektu i... piłka wylatuje na teren budowy
8'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surma . Bąk z własnej połowy podał do Traore, ten ściągnął na siebie dwóch rywali i dograł w pole karne do Lukjanovsa. Łotysz wycofał piłkę niemal z linii końcowej na 5. metr od bramki, stąd do siatki posłał ją nadbiegający Surma
9'
Szarża Grzelczaka (LECHIA), Napastnik Lechii zdecydował się na strzał z około 20 metrów, piłka trafiła w rękę przed polem karnym Pazdana, ale sędzia nakazał grać dalej
10'
Coraz więcej z gry mają gdańszczanie
11'
Bąk (LECHIA) do Lukjanovsa (LECHIA) ale Łotysz zgubił piłkę
12'
Wolny dla Lechii z około 35 metrów
13'
Hajrapetjan (LECHIA) zacentrował w pole bramkowe ale tam Skorupski (GÓRNIK) ubiegł Traore (LECHIA)
14'
Grzelczak (LECHIA) wywalczył rzut rożny
14'
Hajrapetjan (LECHIA) z roku ale znów łapie Skorupski (GÓRNIK)
15'
Surma (LECHIA) przeciął akcję gospodarzy ale gdańszczanie pogubili się w ataku pozycyjnym
15'
Kosecki (LECHIA) reklamuje faul Szeweluchna
16'
Akcja gospodarzy tym razem lewą stroną ale dośrodkowanie łapie Pawłowski (LECHIA)
17'
Centra Wilka (LECHIA) zablokowana
17'
Znów akcja zabrzan lewą stroną, Zieliński (GÓRNIK) znalazł się sam w polu karnym ale z 14 metrów strzelił prosto w ręce Pawłowskiego (LECHIA)
19'
Wolny dla Lechii
19'
Traore (LECHIA) nad murem, piłka leciała pod poprzeczkę ale złapał ją Skorupski (GÓRNIK)
20'
Nakoulma (GÓRNIK) strzelał na bramkę Lechii ale niecelnie
21'
Traore (LECHIA) nie zauważył lepiej ustawionego Kosekciego
22'
Magiera (GÓRNIK) uderzył mocno z rzutu wolnego ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Lechii
24'
Grzelczak (LECHIA) wychodził z kontrą ale został "wycięty".
25'
Gdańszczanie konstruują atak pozycyjny
25'
Hajrapetjan (LECHIA) minął łatwo Nakoulmę (GÓRNIK) a ten go sfauował
26'
Rzut wolny niewykorzystany
26'
Nakoulma (GÓRNIK) przejął piłkę po wolnym, błyskawicznie znalazł sie na wysokości pola karnego Lechii ale Bąk (LECHIA) dzięki czystej interwencji zażegnał niebezpieczeństwo
27'
Mączyński (GÓRNIK) upadł na plecy podczas jednej z interwencji i gra została przerwana
27'
Gracz Górnika jednak zdolny do gry, podnosi się jednak z wyraźnym trudem
28'
Dośrodkowanie Górnika z prawej strony przecinają gdańszczanie
29'
Górnik teraz próbuje lewą stroną zaatakować
29'
Rzut rożny dla gospodarzy
30'
Korner niewykorzystany piłkę przejął Surma (LECHIA) ale gdańszczanie zmarnowali świetną szansę na kontrę
31'
Faul na Zielińskim (GÓRNIK)
31'
Wolny dla Górnika z około 30 m.
31'
Magiera (GÓRNIK) prosto w mur ale piłka wraca do niego
31'
Dalekie zagranie Traore (LECHIA) i Skorupski (GÓRNIK) nie miał problemu z wybiciem piłki
33'
Górnik wyraźnie aktywniejszy w ostatnich miutach
34'
Kwiek (GÓRNIK) z 20 metrów uderzył silnie lewą noga ale Pawłowski (LECHIA) nie dał się zaskoczyć
34'
Nakoulma (GÓRNIK) nie doszedł do dośrodkowania
35'
Znów Górnik w polu karnym Lechii ale piłka została wybita
37'
Hajrapetjan (LECHIA) za krótko podawał do Traore (LECHIA) i piłę przejęli gospodarze
38'
Olkowski (GÓRNIK) wbiegł w pole karne chciał odegrać do tyłu ale został zablokowany
38'
Magiera (GÓRNIK) z rogu ale bez efektów
39'
Wilk (LECHIA) powalony podczas interwencji na połowie Lechii
39'
Kibice biją brawo w geście hołdu dla Henryka Bałuszyńskiego, który zmarł niedawno właśnie w wieku 39 lat
42'
Ależ zmarnowana akcja Lechii!!! Grzelczak (LECHIA) i Traore (LECHIA) praktycznie sami biegli na bramkę Górnika z okolic środka pola, niestety Grzelczak (LECHIA) zamiast odgrywać do kolegi zdecydował się na strzał, trafił w nogę obrońcy
44'
[0:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore . Kosecki ograł Magierę zagrał na środek pola karnego, gdzie zbyt krótko wybił ją Pazdan. Nastąpiła szybka wymiana piłki pomiędzy Surmą, Grzelczakiem, a Traore. Reprezentant Burkina Faso strzelił drugiego gola w tym sezonie
45'
Teraz okazja dla Górnika ale Wilk faulowany w polu karnym i wznowią grę gdańszczanie
45'
Sędzia doliczył 1 minutę
45+1
Koniec pierwszej połowy: Górnik - Lechia 0:2.
46'
Rozpoczyna się druga połowa
46'
[1:2] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szeweluchin. zagranie z wolnego Magiery, piłka wpadła w pole karne, tam nikt nie przeciął jej lotu a Szeweluchin z 5 metrów skierował ją do siatki
48'
Bąk (LECHIA) pół metra obok słupka po wolnym Hajrapetjana (LECHIA)
49'
Magiera (GÓRNIK) do Nakoulmy (GÓRNIK) i gdańszczanie wybijają na róg
49'
Rzut rożny dla Górnika
50'
Korner nie został wykorzystany ale przy piłce nadal gospodarze
51'
Znów zamieszanie w polu karnym Lechii ale rozpaczynają gdańszczanie
51'
Nakoulma (GÓRNIK) nie doszedł do zbyt silnego dośrodkowania
51'
Skorupski (GÓRNIK) bez problem łapie "zawiesiste" dośrodkowani
54'
Od bramki rozpoczyna Pawłowski (LECHIA)
54'
Oklaski upamiętniające Włodzimierza Smolarka
54'
Sędziowie odgwizdują faul Mączyńskiego (GÓRNIK)
55'
Hajrapetjan (LECHIA) z wolnego prosto w ręce bramkarza Górnika
57'
Nakoulma (GÓRNIK) w polu karnym zagrywał do Zielińskiego (GÓRNIK) ale strzał tego drugiego łapie Pawłowski (LECHIA)
58'
Co zrobił Lukjanovs (LECHIA)!!?? Kosecki (LECHIA) wyłożył mu piłkę na 2 metr przed pusta bramkę ale Łotysz nie trafił w piłkę, nie dotarł na czas także zamykający akcję Traore (LECHIA)
59'
Strzał Koseckiego (LECHIA) zatrzymany
59'
Surma (LECHIA) przechwycił piłkę w środku pola i wymusił faul Nakoulmy (GÓRNIK)
61'
Żadna z ekip nie może wyjść poza środek pola
61'
Przypadkowa "ręka" Harapetjana i wolny dla Górnika
62'
Kwiek (GÓRNIK) uderzył silnie ale jeszcze lepiej bronił Pawłowski (LECHIA)
64'
Gospodarze odebrali piłkę Grzelczakowi (LECHIA) na wysokości ich pola karnego
65'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (GÓRNIK). Za faul na Surmie
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lukjanovs , w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
66'
Zamieszanie na boisku, najpierw dyskusyjny faul Surmy (LECHIA) a później Nakoulma (GÓRNIK) pospieszył się z egzekucją wolnego, sędzia cofnął grę na co gracz z Burkina Faso głośno wyrażał niezadowolenia
66'
Dośrodkowane z wolnego wylądowało na budowie
68'
Kosecki (LECHIA) świetnie "zgasił" piłkę na środku pola gdańszczanie wychodzili 3 na 2 ale piłka odbita rykoszetem od Szeweluchina (GÓRNIK) trafiła Koseckiego (LECHIA) w rękę
70'
Bąk (LECHIA) stracił piłkę na własnej połowie
72'
Strzał Olkowskiego (GÓRNIK) ofiarnie zablokował Wilk (LECHIA)
73'
Nakoulma (GÓRNIK) z bardzo daleka ale wysoko nad bramką
74'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mączyński , w jego miejsce wchodzi Milik.
75'
Zieliński (GÓRNIK) pada w polu karnym ale bez winy gdańszczan
76'
Traore (LECHIA) powalony przez Kwieka (GÓRNIK)
77'
[2:2] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nakoulma . Magiera dośrodkował w pole karne a tam Nakoulma "szczupakiem" musnął piłkę, która wpadła tuz przy słupku do siatki
78'
Kosecki (LECHIA) chciał odpowiedzieć od razu ale nie dogadał się z kolegami z zespołu
80'
Górnik nadal częściej przy piłce
81'
Traore (LECHIA) minął Marciniaka (GÓRNIK) i Magierę (GÓRNIK) ale nie zdołał oddać dokładnego strzału
82'
Kosecki (LECHIA) dośrodkował do Traore (LECHIA) ale nadal w Zabrzu remis
82'
Grzelczak (LECHIA) zablokowany w polu karnym
83'
Trzeci z rzędu rzut rożny dla Lechii
84'
Janicki (LECHIA) ucierpiał po starciu z Milikiem (GÓRNIK)
85'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zieliński , w jego miejsce wchodzi Jonczyk.
86'
Traore (LECHIA) w pole karne do Wiśniewskiego (LECHIA) ale tylko róg dla Lechii
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak , w jego miejsce wchodzi Kożans.
87'
Kolejny róg dla gdańszczan
87'
Wiśniewski (LECHIA) po zagraniu z rogu obok bramki
87'
Kosecki (LECHIA) wbiegł w pole karne ale gospodarze wybili mu piłkę
87'
Hajrapetjan (LECHIA) z rogu ale Skorupski (GÓRNIK) wybija
90'
Sędzia doliczył 3 minuty
90+1
Wilk (LECHIA) fauluje na środku pola
90'