stat
Impreza już się odbyła

Gdynia Doublehanded Yachtrace

  • 3 - 9 czerwca 2017
  • Gdynia

Cykl imprez spod znaku Doublehanded to nowa jakość w żeglarstwie regatowym na Bałtyku. Po udanym ubiegłorocznym debiucie, druga edycja morskich zmagań jachtów z dwuosobowymi załogami zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco.

sie 6-7

czwartek - piątek, godz. 9:00

wrz 5

sobota, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk, Bulwar nad Motławą
bilety 3000 zł
3 czerwca wystartuje główna impreza cyklu, czyli Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace. Uczestnicy ścigać się będą na trasie z Gdyni do Liepai i dalej do Ölands Södra Grund. Całośc trasy, pokonywanej non stop, to 400 mil morskich. Przewidywany termin zakończenia regat - 9 czerwca. Ten wyścig to kontynuacja regat z zeszłego roku. Wtedy żeglarze ścigali się na trasie Gdynia-Windawa-Gdynia, także na odcinku 400 mil.

Tegoroczną edycję będzie można śledzić na żywo dzięki nowemu, opracowanemu przez START-UP, organizatora regat, wraz z ENDOTO, dostawcą rozwiązań informatycznych m.in. do obsługi regat, systemowi bazującemu na żywej mapie pogody oraz trackingowi satelitarnemu. Planowana jest codzienna prezentacja sytuacji na trasie, podczas której żeglarze regatowi skomentują postępy ścigających się jachtów w kontekście bieżących warunków atmosferycznych na trasie.

No i jeszcze coś dla tych, którzy nie zdążą nacieszyć się sezonem - 30 września wystartują dwudniowe regaty CoolDown DOUBLEHANDED Challenge. Będą to regaty podobne do otwierającego cykl wyścigu majowego, również na dystansie 120 mil.

W ubiegłorocznym wyścigu na trasie Gdynia-Windawa-Gdynia ścigało się szesnaście załóg. W klasie ORC zwyciężył jacht "Dexxter", a w klasie Open triumfowała "Vihuela". Paweł Wilkowski jest przekonany, że dzięki rozbudowanej formule regat i nowym terminom, w tym roku gdyńskie regaty przyciągną jeszcze więcej żeglarzy.  
Lista zgłoszeń jest wciąż otwarta, jak dotąd do każdego z trzech wyścigów zgłosiło się kilkanaście załóg. Nie zabrakło wśród nich zwycięzców ubiegłorocznych regat.

Zapisy przyjmowane są przez internet, odpowiedni formularz znajduje się pod adresem http://doublehanded.gdynia.pl/. Tam również zamieszczono wszystkie niezbędne informacje dotyczące regat i ich organizacji.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
08.07 g.20.00
Lech Poznań
11.07
Jantar Ustka
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok