• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Sailing Days: Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej w Gdyni

Wydarzenie w ramach

Jak co roku w okresie wakacyjnym trójmiejska aglomeracja spodziewa się tłumów turystów, ale powinna przygotować się też na nadciągającą falę graczy. W dniach 8-10 lipca Plaża Miejska w Gdyni będzie miejscem rozgrywek PGE Superpucharu PLE! Turnieje CS:GO, VALORANT, FIFA i eSailing, a na dokładkę ALL-STAR Game z zaproszonymi zagranicznymi gwiazdami i drużyną HEINZ PLE ALL-STAR.
Solidna dawka esportowych emocji

Polska Liga Esportowa powraca z turniejem esportowym do Trójmiasta. W ubiegłym roku PGE Superpuchar odbywał się na Stadionie Letnim w Gdańsku, tym razem ostatni turniej przed wakacjami odbędzie się na Plaży Miejskiej w Gdyni. Na odwiedzających czeka masa atrakcji. Przede wszystkim po raz drugi w historii zawodnicy powalczą o PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, z pulą 25 tysięcy dolarów. Polskę w tych rozgrywkach reprezentować będzie Illuminar Gaming, które wygrało krajowe eliminacje podczas PLE.GG Gaming Weekend. Formacja ta w finale pokonała Wisłę All In! Games Kraków i tym samym wywalczyła sobie prawo partycypowania w gdyńskiej imprezie. Pozostałe bilety powędrują do trzech zagranicznych drużyn, które na pewno będą sporym wyzwaniem dla polskich zawodników.
Format tego turnieju nie będzie skomplikowany. Rozegranych zostanie sześć meczów w ramach drabinki podwójnej eliminacji. To znaczy, że przegrana drużyna, nie straci szansy na ostateczne zwycięstwo, a zmierzy się w "meczu o wszystko".

To nie koniec emocji związanych z CS:GO. W sobotę 9 lipca na fanów czeka też All-Star Game. W nietuzinkowych spotkaniach zobaczycie m.in. drużynę HEINZ PLE ALL-STAR, którą przedstawiliśmy podczas PLE.GG Gaming Weekend. Zmierzy się ona z zespołem zaproszonych gwiazd międzynarodowych, a także najlepszą piątką zawodników z ALL-STAR Challenge, który można wykonywać przez cały czerwiec na allstar.ple.gg/challenge.

Również fani VALORANT znajdą w Gdyni coś dla siebie. Podczas PGE Superpucharu PLE zaplanowano finały drugiego splitu VALORANT East: United. Spotka się tam sześć europejskich drużyn, które od czwartku będą walczyć o 7,5 tys. dolarów, tytuł mistrza i awans w ekosystemie rozgrywek Riot Games. Tym samym w sobotę na odwiedzających czekają finały aż trzech turniejów esportowych!
Ponadto na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie można podziwiać nietuzinkowe zawody FIFA 22, w których wystąpią nie tylko najlepsi polscy gracze, ale również influencerzy. Jakby tego było mało, w dniach 8-10 lipca rozegrane zostaną również regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days. Są to zmagania będące częścią esportowych zawodów podczas Gdynia Sailing Days, corocznego festiwalu żeglarskiego, który jest jedną z najważniejszych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Rywalizacja transmitowana będzie również na żywo na Twitchu Polskiej Ligi Esportowej.

W Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie
Oprócz kibicowania esportowcom, będzie można również samemu spróbować sił w najpopularniejszych grach. Na widzów czekać będzie strefa FREE2PLAY, do której wjedzie oficjalny BUS VALORANT od Riot Games. W nim na odwiedzających czeka masa atrakcji, ale jakich, to dowiecie się na miejscu. Oprócz tego zgromadzeni widzowie będą mogli spróbować swoich sił w strefie simracingwej, gdzie będzie możliwość objęcia sterów symulatorów wyścigowych.
Oczywiście nie zabraknie także dobrego jedzenia, które dostępne będzie w strefie Heinz. Na fanów esportu i gamingu czeka więc wiele atrakcji. Jak rozpoczynać wakacje, to tylko z Polską Ligą Esportową. Zapraszamy 8-10 lipca do Gdyni!

Partnerami wydarzenia są: PGE Polska Grupa Energetyczna, Red Bull, the:protocol oraz Heinz i G2A.
O Polskiej Lidze Esportowej:

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku - międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Opinie

01.10 g.16.00
Juvenia Kraków
01.10 g.18.00
BC Polkowice
01.10 g.19.30
MKS Dąbrowa Górnicza
29.09 g.20.30
POLSKA
Dominikana
28.09 g.20.30
POLSKA
Korea Południowa
27.09 g.20.30
POLSKA
Tajlandia
27.09 g.14.00
POLSKA U-19
Włochy U-19
24.09 g.18.00
POLSKA U-19
Estonia U-19