• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdynia Sailing Days już po raz 22 z rzędu. 800 żeglarzy z 24 klas do 18 lipca

jag.
2 lipca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
22. edycja Gdynia Sailing Days trwać będzie od 2 do 18 lipca 2021 roku. Tak jak w poprzednich latach zgromadzi na starcie żeglarzy z różnych pokoleń i specjalności. 22. edycja Gdynia Sailing Days trwać będzie od 2 do 18 lipca 2021 roku. Tak jak w poprzednich latach zgromadzi na starcie żeglarzy z różnych pokoleń i specjalności.

Gdynia Sailing Days rozpoczęte. W tym roku cykl regat trwać będzie do 18 lipca. Organizatorzy spodziewają się na starcie 800 żeglarek i żaglarzy w 24 klasach. Najważniejszą imprezą sportową będą mistrzostwa świata juniorów w trzech specjalnościach: 49er, 49erFX i Nacra 17. atrakcyjnie zapowiada się Polboat Yachting Festival, czyli największa w kraju wystawa jednostek pływających, stanowiąca wielkie święto polskiego przemysłu jachtowego.Gdynia Sailing Days - przeczytaj artykuły z poprzednich edycji imprezyGdynia Sailing Days straciła sponsora tytularnego, a najlepsi żeglarze sposobią się do startu w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, ale tradycja żeglarskiego świata będzie dochowana. Wspólne przedsięwzięcie Gdyni i Polskiego Związku Żeglarskiego wystartowało w piątek, 2 lipca.

Marina w Gdyni pełna żagli. 4.07.2021 r.- To już 22. impreza. Organizowana jest od 2000 roku. Stała się jedną z wizytówek naszego miasta, które uznawane jest za żeglarską stolicę Polski oraz jedną z największych imprez żeglarskich w Europie. Zapraszam wszystkich turystów do Gdyni, by wraz z mieszkańcami cieszyć się żeglarskim klimatem - deklaruje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Jako pierwsi do rywalizację przystąpili juniorzy młodsi, którzy w klasie O'pen Skiff rozgrywają mistrzostwa Polski. Łącznie ma wystartować 800 żeglarzy z 24 klas regatowych. Impreza trwać będzie do 18 lipca. Jak co roku, zgromadzi żeglarzy z różnych pokoleń i specjalności.

Marina w Gdyni pełna żagli. 4.07.2021 r.

Porównaj, co zmieniło się w Gdynia Sailing Days w porównaniu z ubiegłym rokiemPROGRAM VOLVO GDYNIA SAILING DAYS 2021
02-04.07 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych kl. O'pen Skiff
03-04.07 Puchar GSD kl. Micro, Delphia 24OD, Puchar Polski Jachtów Kabinowych
03-04.07 Polska Liga Żeglarska - Ekstraklasa
04-06.07 Puchar Miasta Gdyni kl. Laser, Laser Radial, Laser 4.7
05-06.07 Mistrzostwa Polski w Sprincie kl. O'pen Skiff, Formuła Windsurfing Foil
07-11.07 Mistrzostwa Świata Juniorów kl. 49er, 49FX, NACRA17
10-11.07 Polska Liga Żeglarska - 1 Liga
13-14.07 Mistrzostwa Polski w Sprincie kl. 29er, LEQ
14-15.07 Mistrzostwa Polski w Sprincie kl. Optimist
15-18.07 Polboat Yachting Festival
15-17.07 Kinder Joy of moving Puchar Trenerów kl. Optimist B
16-18.07 Mistrzostwa Polski kl. Flying Dutchman
17-18.07 Puchar Gdyni kl. Finn
17-18.07 Puchar GSD kl. A-Class, Nacra 17, HC-16, Formula Open
17-18.07 Puchar RS21 OD


- Już po raz drugi z rzędu jesteśmy zmuszeni organizować ten żeglarski festiwal w warunkach trwającej pandemii. Stąd też nie będzie zwyczajowych atrakcji na lądzie dla mieszkańców i turystów. Mocno wierzymy w to, że już w przyszłym roku wszystko wróci do normalności i będziemy mogli dać wszystkim zainteresowanym możliwość bliższego zaznajomienia się z żeglarstwem. Niemniej, bardzo się cieszę, że Zatoka Gdańska na wysokości Gdyni zapełni się setkami żagli, a obserwowanie tego pięknego widoku z plaży, czy z Bulwaru Nadmorskiego z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń - przypomina Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.
Jeśli pogoda pozwoli, to zazwyczaj codziennie wyścigi powinny rozpoczynać się około godziny 11. Dostęp do Mariny Gdynia, gdzie jest baza imprezy, został udostępniony dla wszystkich chętnych. Jedynie teren przy samej wodzie jest ogrodzony i wydzielony wyłącznie dla uczestników regat.

Najważniejszą imprezą tegorocznych Gdynia Sailing Days będą mistrzostwa świata juniorów w olimpijskich klasach: 49er, 49erFX i Nacra 17. To jedne z najszybszych i najbardziej widowiskowych jednostek regatowych. Na starcie stanie zapewne ponad 100 załóg z 24 krajów. Pierwsze wyścigi rozpoczną się 7 lipca, a medalistów poznamy w niedzielę 11 lipca.

Atrakcji nie zabraknie także podczas ostatnich dni imprezy. Od 15 do 18 lipca trwać będzie Polboat Yachting Festival. To największa w kraju wystawa jednostek pływających, stanowiąca wielkie święto polskiego przemysłu jachtowego.

Najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery można będzie oglądać w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce, w Marina Yacht Park.
Zobaczymy blisko 70 jednostek. Swój udział zapowiedziały czołowe polskie stocznie i prestiżowe marki zagraniczne. Spodziewanych jest aż siedem premier. Wszystko zwieńczy wielka parada.

Poza jachtami będą i inne atrakcje jak na przykład: koncert rockowy czy pokazy flyboardingu. Bedzie można również wziąć udział w bezpłatnych rejsach jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi w ramach akcji #ZostańWodniakiem.

Wstęp na wystawę będzie bezpłatny, ale wejścia na jachty będą możliwe po uprzednim umówieniu spotkania u poszczególnych wystawców.

Polboat Yachting Festivalwideo - tak było przed rokiem

Marina w Gdyni pełna żagli (8 opinii)

W Gdyni trwają regaty Gdynia Sailing Days.
W Gdyni trwają regaty Gdynia Sailing Days.
jag.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (1) 2 zablokowane

  • smutne te zawody, popływają i idą na swoje kwatery

    żadnej imprezy w marinie dla zawodników, żadnej integracji, żadnej zabawy, filmów, gier czy wspólnych posiłków...starsi żeglarze ( 15 lat w górę) włóczą się bez celu po mieście, w którym o godz. 22.30 cisza i marazm...chyba organizatorzy po raz kolejny zapomnieli jak takie imprezy wyglądają za granica...tyle jeżdżą a nic nie potrafią wdrożyć w Gdyni. jest duża impreza ale jakby jej nie było..

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane