Vistal wygrał, Zvezda awansowała

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu honorowo pożegnały się z Pucharem Zdobywców Pucharów. Piłkarki ręczne Vistalu honorowo pożegnały się z Pucharem Zdobywców Pucharów.

Piłkarki ręczne Vistalu po części zatarły kiepskie wrażenie z pierwszego meczu o awans do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, ale różnicy 12 bramek oczywiście nie mogły odrobić. W drugim spotkaniu w Gdynia Arena ze Zvezdą Zvenigorod gospodynie wygrały 27:24 (14:14) i honorowo pożegnały się z międzynarodową areną w tym sezonie. Dalej zagrają Rosjanki, które przed wakacjami w tej rywalizacji dotarły aż do finału, a w 2008 roku nie miały sobie równych w Europie, triumfując w Lidze Mistrzyń oraz Champions Trophy.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Łabuda 4, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Zych 4, Kozłowska 2, Gutkowska 1, Kulwińska 5, Andrzejewska 1

ZVEZDA: Sidorowa, Basarab, Jakupowa - Iwanowa, Burowa 1, Klimancewa 1, Antonowa 1, Korolewa 2, Kożokar, Uskowa 6, Marennikowa 4, Chawronina 4, Aleksiejewa 2, Zacharowa 3, Zakordonskaja

VISTAL BEZ SZANS W PIERWSZYM MECZU ZE ZVEZDĄ. MOŻE DLATEGO, ŻE W GDYNI BYŁ FORMALNIE GOŚCIEM?

- Myślę, że Vistal się nie podda i mecz rewanżowy będzie interesujący. My nie możemy zaczynać tak... źle jak w sobotę. Na początku pierwszego spotkania popełniłyśmy stanowczo za dużo błędów - mówiła po pierwszym spotkaniu, wygranym 32:20 Oksana Korolewa. I  kapitan Zvezdy nie myliła się.

Cztery reprezentantki Rosji bramkarki: Maria SidorowaMarija Basarab oraz Jekaterina Marennikowa i najskuteczniejsza w sobotnim meczu lewoskrzydłowa Jana Uskowa musiały w rewanżu uznać wyższość Vistalu.

- Do kadry aspiruje także Kristina Kożokar, ale przecież Vistal ma więcej reprezentantek od nas. - dodawał Aleksander Revva, szkoleniowiec rosyjskiej drużyny.

Gdynianki wyciągnęły wnioski z pierwszego meczu. Przede wszystkim nie było w ich poczynaniach widać bojaźni i onieśmielenia, gdy przyszło ponownie stanąć naprzeciw Zvezdzie w rewanżu.

-W sobotę pierwszy raz w tym sezonie zderzyłyśmy się z tam mocnym rywalem. Zabił nas brak skuteczności, popełniłyśmy za dużo błędów - usprawiedliwiała gospodynie Aneta Łabuda, wybrana najlepszą szczypiornistką Vistalu w pierwszym spotkaniu, która i w rewanżu napsuła po przerwie dużo krwi Rosjankom.

Obie drużyny w niedzielnym spotkaniu nie uniknęły lepszych i gorszych momentów, a kilkakrotnie sytuacja na tablicy wyników zmieniała się diametralnie. Na przykład w 10. minucie gdynianki po akcji Patrycji Kulwińskiej prowadziły 7:5, by w ciągu kilkudziesięciu sekund dać się trzykrotnie zaskoczyć rywalkom.

Uskowa po kontrach oraz Korolewa z karnego zmieniły wynik na 8:7 na korzyść Zvezdy. Natomiast w 20. minucie Jekaterina Marennikowa dała najwyższe prowadzenie tego dnia przyjezdnym przed przerwą 12:9.

Vistal dogonił remis po kontrach Katarzyny Janiszewskiej. Mógł nawet wygrać pierwszą połowę, ale w 27. minucie, przy 13:13 Iwona Niedźwiedź rzuciła z karnego obok bramki.

Po zmianie stron bardzo dobrze między słupkami miejscowej bramki poczynała sobie Weronika Kordowiecka. Jednak Uskowa znów otrzymała możliwość pobiegania do kontry, co dało Zveździe prowadzenie 19:16 w 38. minucie.

Potem nastąpił bardzo dobry kwadrans Vistalu w defensywie. Gospodynie straciły zaledwie dwie bramki, a same rzuciły aż osiem! W szybkim ataku skuteczna była zwłaszcza Aneta Łabuda. Gdynianki odskoczyły na 24:21 w 54. minucie.

Ale na tym emocje się nie skończyły. Rosjanki poderwała do walki Tatiana Zacharowa. Przewaga Vistalu stopniała do 25:24. Co więcej Anna Burowa podeszła do karnego na remis.

Kordowiecka obroniła jej rzut! Po chwili skontrowała Łabuda. To były decydujący ciosy, które ostatecznie odebrały Rosjankom ochotę do walki nawet o remis.

Tak jak po pierwszym meczu także i po rewanżu nagrodzono najlepsze zawodniczki w obu drużynach. Wyróżniono te, które błyszczały także w końcówce, czyli Kordowiecką i Zacharową.

Gdynianki pożegnały się w tym roku z własną publicznością zwycięstwem. Natomiast w 1/8 finału zagra Zvezda, która w dwumeczu triumfowała 56:47.

KOMPLET WYNIKÓW III RUNDY PUCHARU ZDOBYWCÓW PUCHARU

VISTAL Gdynia
Zvezda Zvenigorod

80% 302 typowania VISTAL Gdynia
2% 7 typowań REMIS
18% 68 typowań Zvezda Zvenigorod

Na krajowych parkietach dokończono 10. kolejkę. Vistal pozostał wiceliderem PGNiG Superligi. W środę gdynianki zagrają mecz na szczycie, o tytuł mistrza półmetka sezonu zasadniczego w Lublinie.

Wyniki 10 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:26 (17:13)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 23:22 (15:12)
  • Piotrcovia - Selgros Lublin 18:38 (9:18)
  • Aussie Sylex Sambor Tczew - Ruch Chorzów 25:28 (15:14)
  • SPR Olkusz - Energa AZS Koszalin 23:24 (13:13)

Opinie (9) 1 zablokowana

• Mimo końcowego wyniku dwumeczu gratulacje

Teraz przełożyć te doświadczenie na polską ligę i będzie OK:)

• 27 2

• Sprawdziło się co po wczorajszym meczu napisałem. (1)

Dzisiaj graliśmy u siebie i odrabialiśmy straty, nie wszystkie ale i tak dobrze że jako gospodarz wygraliśmy mecz.

• 12 6

• Zupełnie inna sytuacja

Nie wierzę, że Rosjankom nie zależało na zwycięstwie, ale inaczej się gra z zapasem 12 bramek, prawda? Co nie zmienia faktu, że i tak naszym należą się duże brawa za zwycięstwo.

• 15 2

• Gratulacje.

Oby tak w lidze.

• 23 5

• Gratulacje dla dziewczyn!!!

Pokazały, że twardą obroną można wygrać z każdym. Dzisiaj Ola Zych najlepsza, oczywiście poza Kordowiecką, która zaliczyła istne wejście smoka! Martwi mnie Niedźwiedź - gra falami, raz wybitne spotkanie, innym razem padakę tak jak dziś. Szkoda, że miała pretensje do wszystkich (nawet do trenera) z wyjątkiem siebie.

• 18 3

• Brawo Vistal :)

dziewczyny jesteście wielkie :D teraz do Lublina po zwycięstwo !!!! I niech mi ktoś powie, że widać różnicę dwóch klas ! :P Dziewczyny wczoraj pokonał strach i brak wiary we własne możliwości... jak widać są w stanie wygrać z każdym :) Więcej wiary dziewczyny :)) Kordowiecka dziś mistrz !!!! :)

• 15 7

• Mecz.

Gra była szybsza, lecz te podania gdyby były dokładniejsze to pewnie wynik inny by był.
    Wygrana cieszy.

• 10 4

• Samo życie. (1)

Nie podniecajcie się tą wygraną, przecież widać było, że Rosjanki pilnowały wyniku. Przegrana wcale ich nie martwiła i nie zabiegały o wygrany mecz. Wczoraj to była TOTALNA PADAKA na całej linii. Trener ani drużyna nic z siebie nie mogli wydusić!! Przewaga 12 bramek!!!!

• 3 14

• No i co

Widać, że chciejstwo kibiców gdyńskich przeważa nad rzeczywistością parkietową!!Mecz z Lublinem chyba z weryfikował wasz punkt widzenia na Vistal.