Seahawks popsuli święto Steelers

18 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Poprzednia seria zwycięstw Seahawks trwała 15 meczów. Czy uda się ją pobić? Poprzednia seria zwycięstw Seahawks trwała 15 meczów. Czy uda się ją pobić?

Pierwsza od ponad roku porażka nie załamała futbolistów Seahawks Gdynia. Jastrzębie pokonali w sobotę Zagłębie Steelers 42:7 (13:0, 22:0, 0:7, 7:0) i liczą na rozpoczęcie kolejnej serii zwycięstw.

Przed tygodniem gdynianie przerwali passę 15 meczów bez porażki. Obecnie Jastrzębie zbierają się do tego, aby ustanowić swój kolejny rekord wygranych. Drogę ku temu rozpoczęli podczas starcia ze Steelers.

PIERWSZA PORAŻKA OD PONAD ROKU

O wyniku rozstrzygnęły pierwsze dwie kwarty, w których dominacja gości nie podlegała dyskusji. Gospodarze w trakcie tych części gry mogli być dumni jedynie z tego, że wreszcie na własnym stadionie mają pełnowymiarowe boisko do gry w futbol amerykański oraz nowe bramki. Ze swojej postawy na placu gry zadowoleni byli jednak tylko gdynianie.

- Trochę żałuję, że pierwsi na nowo postawioną bramkę kopnęli Seahawks. Mamy w końcu boisko do futbolu amerykańskiego, którego może zazdrościć niejedno miasto większe niż Będzin - twierdzi Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers.

Wynik spotkania otworzył 10. w sezonie przyłożeniem, po akcji o długości jarda, Gaweł Pilachowski, a podwyższenie na punkt zamienił Jakub Fabich (0:7). Za chwilę przewagę Jastrzębi zwiększył Łukasz Płaczek, który wykorzystał świetne podanie Ferni'ego Garzy.

Gdynianie jeszcze bardziej rozkręcili się w drugiej kwarcie. Kolejne wizyty w polu punktowym gospodarzy zaliczyli Pilachowski i Płaczek, a Fabich trafiał pomiędzy słupki nowej bramki Steelers. Na zakończenie pierwszej połowy 49-jardową akcję wykonał skrzydłowy Seahawks Marcin Bluma, za dwa punkty podwyższył Paweł Fabich, a Jastrzębie prowadziły 35:0. I na tym emocje się skończyły.

- Steelers grali twardo, ale bardzo czysto. Atmosfera była świetna - uważa Pilachowski, running back Seahawks.

- Przed nami mecz z dobrym rywalem jakim są Kozły Poznań. Zespół ten gra bardzo fizycznie. Po wzmocnieniu dwoma zawodnikami z zagranicy drużyna z Wielkopolski może sprawić niespodziankę w każdym z meczów Topligi - dodaje.

Pozostałe wyniki 7. kolejki Topligi:
Warsaw Eagles - AZS Silesia Rebels 39:0 (12:0, 7:0, 20:0, 0:0)
Kozły Poznań - Devils Wrocław 14:33 (7:6, 0:8, 0:12, 7:7)
Spartans Warszawa - Giants Wrocław 0:83 (0:35, 0:20, 0:7, 0:21)

Mecze Seahawks Gdynia w Toplidze 2013
24 marca Warsaw Spartans wyjazd 48:0 (20:0, 7:0, 7:0, 14:0)
7 kwietnia AZS Silesia Rebels dom 35: 6 (7:6, 14:0, 7:0, 7:0)
14 kwietnia Giants Wrocław d  32:28 (6:9, 14:7, 6:12, 6:0)
20 kwietnia Warsaw Eagles w  20: 7 (0:0, 6:7, 6:0, 8:0)
4 maja Warsaw Spartans d  76: 0 (20:0, 42:0, 7:0, 7:0)
12 maja Devils Wrocław w  25:34 (7:14, 0:7, 12:7, 6:6)
18 maja Zagłębie Steelers w  42:7 (13:0, 22:0, 0:7, 7:0)
1 czerwca Kozły Poznań d
9 czerwca Warsaw Eagles d
16 czerwca Kozły Poznań w

ew. półfinał - 29 lub 30 czerwca
ew. finał - 13 lipca (Stadion Narodowy w Warszawie)

Opinie (14)

• Co za atmosfera!!! No i te tysiace fanatycznych kibicow rozgrzanych do czerwonego!!!! (4)

• 13 8

• A był ktoś oprócz znajomych i rodziny?

• 3 5

• ? (2)

O co kaman? Chodzi kto chce - po co się nabijać? Mamy Arkę z kilkudziesięcioletnią tradycją w najpopularniejszej dyscyplinie i nie potrafimy wykręcić średniej 5tys więc dajmy spokój z takimi komentarzami. Tym bardziej, że to NASZ gdyński zespół. Gdynia razem (no może poza SKSem ;) )